Raketa Babiš, novináři k Číně ostřejší než politici a kolik je v armádě extremistů?

Napsal/a -pes- 18. listopadu 2017
FacebookTwitterPocketE-mail

CO SI JINDE NEPŘEČTETE Hladovkou proti Zemanovi *** Jak bydlí Mirek Topolánek? *** Hejtující komunisté z krajů  – 46. týden na HlídacíPes.org.

JAKO RAKETA:  Martin Komárek, bývalý poslanec za Babišovo hnutí ANO, stále obdivuje Andreje Babiše a vášnivě jej hájí. Podle něj je Babiš „jak mezigalaktická raketa“. Kritizuje „pražskou kavárnu“ (vede prý antibabišovský džihád) a právě dopsal knihu o Miloši Zemanovi („měl potenciál být velkým prezidentem“). Komárek „byl u toho“ čtyři roky a má nezpochybnitelný pozorovací talent. Rozhovor HlídacíPes.org ze zákulisí hnutí ANO.

KANDIDÁT S BYTEM: Bývalý premiér a stávající kandidát na prezidenta Mirek Topolánek se svojí ženou formálně vlastní pouze novostavbu domu nedaleko Kutné Hory. Další dvě nemovitosti mají ale „zaparkované” ve společné firmě. Způsob jejich pořízení i v souvislosti s návratem Topolánka do politického života zasluhuje zvýšenou pozornost.

BABIŠ NENÍ BEZOS: Radní České televize a zkušený mediální manažer Luboš Beniak o svém působení v televizní radě i o stavu českých médií. „Přibývá lidí, kteří neplatí za televizi a kteří média sledují výhradně přes internet. V Německu to vyřešili tak, že televizní poplatek platí každá domácnost; kdo má elektřinu, ten platí. To není špatný nápad,“ říká mimo jiné v rozhovoru pro HlídacíPes.org.

MEDIÁLNÍ OBRAZ ČÍNY V ČR: Česká média při informování o Číně stále zdůrazňují problematiku lidských práv. Ukazuje to analýza mediálních výstupů o Číně za posledních sedm let provedená Asociací pro mezinárodní otázky v rámci mezinárodního projektu ChinfluenCE. Novináři v Česku tak do velké míry nesdílejí přístup politiků a byznysmenů, kteří se Čínu snaží prezentovat především jako obchodní šanci.

HEJTY PRO TENTO TÝDEN: Komunistický zastupitel z České Lípy František Chot zaútočil na svobodná média. Na každou s… se vaří voda, napsal na Facebooku k případu svého stranického kolegy, náměstka ústeckého hejtmana Jaroslava Komínka, který nevybíravě urážel Egypťany. Výrok adresoval i novinářům ze serveru HlídacíPes.org, který na Komínkovu kauzu upozornil jako první.

RADIKÁLOVÉ V ZELENÉM: Zatímco extremisté z krajní pravice zájem o službu v české armádě mají, ty levicové nechává vidina služby v ozbrojených silách chladnými. „Vojenské zpravodajství se i v roce 2016 zaměřilo zejména na identifikaci příznivců pravicového extremismu, kteří měli snahu stát se profesionálními vojáky české armády,“ konstatuje aktuální výroční zpráva Vojenského zpravodajství za rok 2016.

ZEMŘÍT KVŮLI ZEMANOVI: Bývalý ministr vnitra a chartista Tomáš Hradílek drží už třetí týden hladovku proti prezidentské kandidatuře Miloše Zemana. Sám počítá s tím, že případného znovuzvolení Miloše Zemana už se kvůli hladovce nemusí dožít. Co bylo rozhodujícím impulsem k tak radikálnímu kroku? Rozhovor HlídacíPes.org.

 

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)