Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Hnutí ANO,

Martin Komárek o svém šéfovi: „Babiš je mezigalaktická raketa.“ Sonda do zákulisí hnutí ANO

Martin Komárek, bývalý komentátor Mladé fronty Dnes, bývalý poslanec za Babišovo hnutí ANO, syn Valtra Komárka, symbolu listopadového převratu, stále obdivuje Andreje Babiše a vášnivě jej hájí. Podle něj je Babiš „jak mezigalaktická raketa“. Kritizuje „pražskou kavárnu“ (vede prý antibabišovský džihád) a právě dopsal knihu o Miloši Zemanovi („měl potenciál být velkým prezidentem“). Komárek „byl u toho“ čtyři roky a má nezpochybnitelný pozorovací talent. Povídání s ním je cennou sondou do zákulisí hnutí ANO.

Co teď děláte? Skončil jste ve sněmovně, skončil jste i v politice?

Ne, ne, ne… Já jsem se po poměrně velkém váhání rozhodl nekandidovat do sněmovny. Protože mi přišlo, že to prostředí mě vysává, že tam nechodím rád. A člověk nemá dělat práci, do které nechodí rád. Ale to neznamená, že opouštím ANO, a vůbec to neznamená, že se nepokusím kandidovat po nějaké sanitární přestávce.

Babiš, to je jiná liga

Zvenku to vypadá tak, že jste Andreji Babišovi posloužil jako tvář na plakát, po čtyřech letech už nejsou vaše služby potřeba, a tak se vás zbavil.

Nijak nezastírám, že nepatřím k Babišovým oblíbencům. Já si ho ale skutečně vážím. Protože sledovat jeho styl řízení je jako sledovat hezký fotbalový zápas. Ne naší ligu, on je v jiné lize. Pro komentátora a politologa to bylo jako pro sportovního komentátora, když kouká na Real Madrid. Ale rozhodně nešlo o žádné mé odstranění. Babiš – myslím – proti mně nikdy nic neudělal. Ale že by mi pomáhal, to také ne. Já jsem navíc nic takového ani nechtěl. Jedna věc je, že se člověk rozhodne poskytnout svůj ksicht a dobré jméno na nějakou kampaň. To mu ale přeci nedává žádné právo na to, aby byl vždycky za hvězdu. Nelituji toho, že jsem poskytl ksicht a dobré jméno. A dokonce nelituji ani toho, že si mě vymazali z telefonu bývalí přátelé z pražské kavárny. Protože to nebyli skuteční přátelé…

Přišel jste o „dobré jméno“?

U části „pražské kavárny“ zcela jistě ano. U těch, kteří vedou džihád proti Babišovi, mi na tom ani nezáleží. Především mi záleží na tom, že mám ze sebe dobrý pocit. Zeman používá slovo sebeúcta, tak silný bych já nebyl. Člověk má jakési svědomí, a i když si to často nepřizná, ví, že chyboval, že něco lidově řečeno zmrvil. Já mám svědomí naprosto čisté. Nejenže jsem nic neukradl – to si myslím je naprosto jasná věc, ale myslím si, že jsem neudělal žádný podraz, nikoho jsem nezradil, nikomu jsem neublížil a někomu jsem snad i pomohl.

Styl řízení Andreje Babiše jste přirovnal k trenérovi špičkového fotbalového týmu. Problém je, že Babiš je trenérem i majitelem v jedné osobě – alespoň co se týče ANO…

Tak to se mýlíte. To se opravdu mýlíte. Tak to možná vypadá a částečně za to můžou novináři, kteří jsou Babišem fascinovaní jako ptáček kobrou. V ANO je více výborných profesionálů a osobností než ve všech ostatních stranách dohromady. Nejdříve dámy – Jourová, Dostálová, Vildumetzová, Šlechtová. Máme tam několik profesorů. Teď je naprosto brilantní Vondrák. Můžeme pokračovat přes Stropnického. Lidi si říkají, že to je herec a nevědí, že je vynikající diplomat, dokonalý znalec angličtiny, překladatel, renesanční osobnost …

Já vám s prominutím skočím do řeči. Jde o to, že Babiš není pouze trenérem. On je majitelem toho mančaftu, platí hráče. Je majitelem značky ANO, je největším věřitelem hnutí ANO, on na to dal své peníze, to nemůžete popřít.

Podívejte se, když vám někdo půjčí, tak není váš majitel, to zas nemůžete popřít vy.

Dobře víte, že když někdy Andrej Babiš v minulosti peníze půjčil, tak to skončilo tím, že lidé mu museli odevzdat svoji firmu. A o tom se na začátku půjčky rozhodně nemluvilo. Takže situace věřitele pana Babiše asi není úplně konformní…

Víte co – samozřejmě do říjnových voleb nebyla, ale teď už si ANO vydělává tolik, že snadno ten dluh splatí i ve zkráceném režimu.

Uvidíme, jak rychle se budou peníze vracet. Říkal jste, že jste fascinován stylem Babišova řízení. Popište jeho styl řízení. Direktivní, demokratický?

Řízení je vždy direktivní. Demokraticky nemůžete řídit. Demokraticky volíte. I největší demokraté včetně Masaryka museli řídit direktivně. Od toho to slovo je, že ano…

A jak řídí Andrej Babiš?

Babiš si dokáže stanovit cíl a jít za ním nesmírně urputně. Ale před tím, než si ho stanoví, tak se skutečně detailně poradí s odborníky. Udělá si analýzu, hledá všechny možnosti. Co je dobré, co je špatné, co je uskutečnitelné. Ale když už cíl má, tak za ním jde. Paroubek byl přirovnáván k tanku, ale pokud je Paroubek tank, tak Babiš je mezigalaktická raketa. On k tomu cíli míří nejkratší cestou, obrovskou rychlostí a skoro vždy ho dosáhne.

Je člověk neuvěřitelné pracovitosti. Lidi od něj dostávají sms v pět hodin ráno a není to z žádného robotu. Babiš skutečně v pět ráno už je v plném pracovním tempu a vydrží v něm do půlnoci. Dokáže psát sms na dvou mobilech současně, ale když se ve sněmovně uděje něco zajímavého, tak to okamžitě pochopí, jde k pultíku a přesně zareaguje na to, co se odehrávalo. Normální člověk by to nevnímal, když psal dvě sms. Čímž ho neadoruji, jak si asi protibabišovský džihádisté řeknou. To je prostě tak. On má mimořádný cit a schopnost řídit, což neznamená samozřejmě, že je Bůh, ale tato vlastnost je u něj vyvinuta do extrému.

Kdo to tak nevidí, tak je blbej

Když jsme se připravovali na rozhovor, rozvíjel jste zajímavou tezi, že Andrej Babiš vlastně neexistuje.

Ano. Nikdo neví, jaký Babiš je. To je přesnější. Já říkám, že je chodící marketing. On, naprostý nepolitik a člověk, který neznal média, se naučil během několika týdnů, jak má jednat s médii a jak má jednat s politiky. Má obrovský talent pochopit prostředí, ve kterém je, přizpůsobit mu svůj styl, svoji mluvu. On dokáže mluvit s největšími byznysmeny Evropy, a když si sedne do hospody, tak mluví jazykem hospodským.

Z toho, jak o něm vyprávíte, mi vychází, že jste Babišem fascinován. Že ho vnímáte jako poloboha a nikoliv člověka….

Vy jste skutečně také z pražské kavárny, když toto vyvozujete. Můj popis je naprosto realistický… Prostě kdo to tak nevidí, tak je blbej, nebo ho nezná. Koneckonců jeho úspěchy to dokazují.

Ale no tak…

Samozřejmě má mnoho chyb. On velmi často v tom, jak je do něčeho zabraný, tak naletí na nějakou úplnou blbost. Jako byl ten novinář, který předstíral, že pro něj něco může udělat, a Babiš se s ním dlouho bavil. Jak musí rychle zpracovávat informace, často staví na pomluvě nebo na něčem, co je útržkovité. Ne vždy si vybírá vhodné lidi do své blízkosti.

Mně se vůbec nelíbí, že on vystupuje jako ten velký šéf. Ale lidé to akceptují. On si může kdykoliv přijít pozdě a ví, že všichni na něho počkají. Jeho názor je de facto rozkaz. On očekává od lidí, že odhadnou jeho záměry a budou je plnit. Toto jsou věci, které se mně nelíbí, ale spousta chytřejších lidí než jsem já kouká, co si šéf myslí, a pak to splní. Myslím si ale, že to tak bude i v jiných velkých firmách, které mají jednoznačného majitele.

Před chvíli jste zpochybňoval, že by byl majitelem ANO.

Teď jsem mluvil o Agrofertu…

Vy jste byl někdy na poradách Agrofertu?

Ne, mluvím o lidech, které si vzal do politiky z Agrofertu. Ti, co znají jeho styl řízení a už vědí, co a jak.

Takže tito lidé tvoří jádro ANO?

Ne, vůbec ne…

Minimálně Faltýnek je pro Babiše klíčový. Někteří ministři také přišli z Agrofertu…

Faltýnek je první místopředseda, a tím je řečeno vše. Má na starosti organizaci strany. Na to by Babiš samozřejmě žádný čas neměl. Faltýnek je pro mě skutečně vynikající vyjednavač, trpělivý, on to vysedí, ale je fakticky jen odleskem svého šéfa a on to přiznává. Tady můžu říci šéf, protože oba jsou z Agrofertu. Jinak z hlediska strany bych řekl: odleskem svého předsedy…

Nenapadlo vás napsat o Babišovi knihu?

Já jsem teď dopsal knížku o Zemanovi. Vyjde v nejbližších dnech. A zrovna jsem seděl s panem nakladatelem, který mě velmi chválil, což mě naplnilo velkou hříšnou pýchou a přivedlo na myšlenku, že bych napsal nejen o Babišovi, ale i dalších velkých postavách naší politiky. Že bych udělal jejich beletrizované životopisy.

Koho dalšího si chcete vzít do pera?

Krom Babiše mě zajímají lidé, kteří se hodně do politiky zapsali – takže Klaus a Kalousek. Na každém z nich se dá ukázat určitá etapa. Já jsem se snažil za Zemanovi ukázat, jak se měnila naše společnost, a na Klausovi a Kalouskovi se to dá ukázat taky. A Babiš je ten přelom do nového, co zatím neznáme. Ale co nastává.

O vztahu Zeman – Babiš

Jak vám z toho Miloš Zeman vychází?

Snažil jsem se být úplně férový. Vychází mi z toho jako politik, který ve své době byl brilantní a dosahoval cílů, které si stanovil mimořádně kreativní cestou. Je to člověk, který v politice dokázal dělat prognózy vývoje a podle toho se přizpůsobovat. Je to ale i člověk, který zasvětil část svého života pomstě sociálním demokratům, kteří ho zradili. Já to v knize přirovnávám k hraběti Monte Christo, i když ten byl patrně hezčí… A Zeman po těch 14 letech, co ho někteří sociální demokraté zradili, svoji pomstu teď skutečně dokonal, což je sice nekřesťanské, ale obdivuhodné. Zeman je člověk, který vyhodnotil, kdo ho bude volit, a začal mluvit řečí těchto lidí a jezdí za těmito lidmi.

Redakce HlídacíPes.org připravila exkluzivní publikaci Babiš. Vůdce pro 21.století. ZÍSKEJTE JI CELOU.

Měl potenciál být velkým prezidentem, ale on ten cíl pravděpodobně neměl. Příliš se zaměřil na své znovuzvolení, a teď můžu citovat pana prezidenta: různý ty kundy a Krymy, to už se skutečně k prezidentovi nehodí…

Co je Miloš Zeman zač?

Já se snažím hledat kořeny v tom, o čem se nezmiňuje. V dětství. Je to člověk, který si v dětství vytvořil určitou představu sám o sobě. Jedináček hýčkaný matkou a babičkou, matka učitelka, který nezapadal do žádného třídního kolektivu, ostýchavý vůči holkám. Vytvořil si svůj vlastní svět, zejména z knih. Když ale pochopil, že ta jeho inteligence je mimořádná, začal to dávat ostatním najevo jistou arogancí. Určitě ho poznamenalo první manželství o kterém také nemluví. Byly to Lidovky, které kdysi napsaly, že se jeho syn pokusil o sebevraždu, a to byl hlavní impuls, proč Zeman nenávidí novináře a bude je nenávidět až do smrti.

Pro další vývoj v zemi bude hodně důležitý vztah Zeman – Babiš… Co víte o jejich „vztahu“?

Oni si padli jednoznačně do oka. Oni se potřebují. Zeman udělal Babišovi obrovskou „fejvr“, když ho podpořil v boji se Sobotkou. Dokonce teatrálně, jak hrozil Sobotkovi hůlkou. On Sobotku de facto zlikvidoval. Kdyby se Sobotkovi podařilo Babiše vyhodit jen tak, tak by dosadil na jeho místo svého člověka anebo přímo sebe a ve velkých uvozovkách by se z ministerstva financí sypaly důkazy proti Babišovi. Politika bohužel takto špinavě chodí. Takže tomu se podařilo díky Zemanovi zabránit, takže Babiš mu projevil jistou vděčnost tím, že nepostavil kandidáta za hnutí ANO, který by mohl být pro Zemana reálným soupeřem. Myslím si, že to jsou lidé, kteří budou velice dobře spolupracovat. Jsou to velmi silné osobnosti, které se mají – řekl bych – až rády…

Ale Babiš se Zemanem se nepotkali až v politice. Éra Zemanovy vlády je dobou, kdy majetek Andreje Babiše letěl strmě nahoru…

Takhle. Já neumím říci nic o Babišově byznysu. Já ho neznám, já jsem se nezaměřoval na byznys, ale na politiku. Hodnotím jenom to, co znám. Nedokáži zhodnotit, jestli Zeman mu nějak pomohl.

Pak jste asi nečetl publikaci HlídacíPes.org věnovanou Andreji Babišovi, tam jsou ty věci podrobně popsány. Nezlobte se, ale mně to přijde alibistické. Říci, já nejsem ekonomický novinář, já se o to nezajímám. Jak podle vás dopadne druhé kolo hlasování o vydání Babiše a Faltýnka k trestnímu stíhání kvůli Čapímu hnízdu? Bude to podmínka při jednáních o složení vlády?

Podmínky si teď klade Andrej Babiš. Trpaslíci nekladou podmínky. Tedy někteří dělají, že jsou obři a kladou si podmínky. Ale ty jsou směšní, jako pan Kalousek. Já teď nejsem poslanec. Kdybych byl, tak bych to řešil za sebe. Osobně si myslím, že Andrej Babiš by měl sám sněmovnu požádat o vydání. Je to věc, která se netýká meritu věci, ale mého přesvědčení, že politik neví víc než ostatní lidé a že před justicí jsme si všichni rovni. Byť v případě české justice to je někdy velký průšvih. Já jsem četl žádost o vydání, a když o ní někdo tvrdí, že je to snůška nesmyslů, je to sice fráze, ale v tomto případě je to pravda.

Babišova duše je paní Colombová

Když jste mluvil o angažmá Andreje Babiše v politice, tak jste řekl, že začíná nová doba. Proč si to myslíte a jaká ta doba bude?

Padl polistopadový systém, který byl založen víceméně na soupeření ODS a ČSSD. Komunisté nemohli být ve vládě, byť sbírali velkou masu hlasů. Teď je ODS malou stranou a neřekl bych, že někdy vyroste. Byť pokud by si zvolila Václava Klause mladšího za předsedu, tak ten velký potenciál má. Sociální demokraté jsou zničeni, ti už se z toho nikdy nedostanou. Komunisté jsou vyřízeni, ti už se z toho také nikdy nedostanou. Vznikly dvě úplně nové strany, které dostaly stejně hlasů jako ODS – Piráti a Okamura. Schválně říkám Okamura, protože ta strana není strana, to je Okamura. Piráti mají obrovský potenciál u mladých lidí. Vyřízený je levý střed. Jako jsem na základě výpočtů předpověděl vznik hnutí ANO ještě dříve, než ho Babiš založil, tak teď jsem přesvědčen, že vznikne středo-levá strana, taky meritokratická jako ANO.

A jak bude vypadat ona „nová doba“? Co bude na jejím vrcholu, či konci?

Je to nová doba, o které nevíme, jak bude vypadat. A nikdo si nedokáže troufnout předpovědět, jak se nový politický systém zformuje. Netroufnu si tvrdit, jak to dopadne, protože nemám indicie. Mám indicie, že byl vyklizen levý střed a ten musí být zaplněn. Ale co se vytvoří, co udělají poražení prezidentští kandidáti s obrovským volebním potenciálem, kteří se mohou stát šéfy nové strany, to předpovědět nedokáži.

Věrozvěstem „nový doby“ je Andrej Babiš. Zkuste ho definovat na základě osobních poznatků.

Chodící marketing.

A neexistuje..

Ne. Na základě toho, že je chodící marketing, my si můžeme myslet, že neexistuje. Ale jeho pravá duše je něco jako paní Colombová. Ona někde je, ale ještě ji nikdo neviděl.

 

 

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

23 komentářů

 1. Tondach napsal:

  Komárek se nepotatil a padl daleko od stromu…

  • Vladimír Prokeš napsal:

   Komárek starší, který se stal populárním, že prý pře lidtopadem 89 v Prognostickém ústavu, jako jeho soudruh ředitel, skrýval antikomunistickou elitu (Klaus, Dlouhý, atp.) a přitom se už nikde nepíše, že on byl a zůstal vždy přesvědčeným komunistou, takže Komárek ml., který se nyní zapletl s ANO, se zas tak daleko od stromu neodkutálel. On se vždy, jako komentátor Mladé fronty Dnes, vymezoval vůči české pravici, ale hlásit se k levice, kterou představovala KSČM a ČSSD se obával, že by mu to mohlo uškodit a tak čekal až se na politické scéně objeví něco mezi a to viděl v ANO a Babišovi a věděl, že tady se skýtá možnost praštit s novinařinou a zkusit poslancování. Moc práce to nedalo, neboť ANO s devíti stálými členy bralo, kdo se přihlásil, žádná lustrace nebyla, a když to byl novinář o to lépe. Jen jaksi nezapadl vůdci hnutí Babišovi, neboť on moc nemusel otce Komárka a proto se mu zdál Komárek syn málo loajální a tak se stalo, že v nových volbách už se na Komárka nedostalo volitelné místo, tak to on, jako sám vzdal. To je tak celé zhodnocení jeho dlouhého rozhovoru.

   • Tondach napsal:

    Komárek starší byl údajně poslední člověk, který mluvil s Che Guevarou, což je jen a jen zajímavost …. ale jinak, ač komunista, mu to patrně ekonomicky „pálilo“ lépe než Klausovi a hlavně nekecal bezhlavě nesmysly, jako jeho synáček po vstupu k Babišovi! V tomto smyslu padlo jablko strašně daleko od stromu….

   • Jan Vebr napsal:

    Prognistický ústav vznikl roku 1984 na základě usnesení vlády ČSSR č. 10/1983.[5] na popud generálního tajemníka ÚV KSSS a šéfa KGB Jurije Andropova. Organizační struktura, personální obsazení vedoucích funkcí i míst výzkumných pracovníků jsou doposud neznámé, stejně tak jsou neznámé výzkumné cíle a úkoly. Některé teorie označují Prognostický ústav jako organizaci účelově spoluzaloženou StB a KGB pro udržení vlivu při a po transformaci ekonomického a politického systému, na přímý popud Sovětského svazu. Wikipedie.
    Takže na rok 1989 byli Rusáci u nás dobře připravený. Hned majstrštik byl s Klausem, pamatujete jeho servilitu k Putinovi. No a nyní je další ruský šváb na hradě, který se už nijak nemaskuje. Tak co byste o toho Komára chtěli??? Jablíčko se nikdy nezakutálí… No a teď bude vládnout slovenskej STB agent Bureš. Ještě uvidíte co se tady bude dít. Ten se nezakecá….

 2. Petr Kaminsky napsal:

  Myslim, ze se da pouzit oznaceni, kterym oznacil opozici – ptacek fascinovany kobrou. Babis bude asi opravdu silna osobnost, kdyz dela z lidi stroje s vymytym mozkem.

  • Otakar Jíra napsal:

   Zajímavý přístup k realitě má tenhle pan Komárek. Zajímavé je i to, že spolu s terminologií (pražská kavárna) přebírá i názory těch, kteří tento termín vymysleli. Zajímavé je i to, že za každým pochvalným vyjádřením o A. Babišovi vyčuhuje jako sláma z bot sebeadorace pana Komárka. Jak říká jeden můj známý: „Sám sobě ježek kadeřav.“ Také nemohu suhlasit s panem Kaminským. Nemohu pana Komárka nazvat ptáčkem fascinovaným kobrou. Ptáček má přece jenom větší nadhled – je už tak ustrojen. A budoucnost demokracie a společnosti? Nejsa politologem ani sociologem z profese, nevím. Mám ale silný dojem, že budoucnost nebude spojena s bojem mezi tradičními, případně novými politickými stranami, ale spíše s „vykolíkováním hřiště“ pro soutěž nebo kooperaci (jak kdy a v jaký okamžik) mezi občanskou společností a ekonomikou.

  • Weber napsal:

   A co by jste chtěl po M. Komárkovi? Aby také projevil určitou statečnost mysli, když tak skvěle vykreslil svého (i budoucího) chlebodárce se nedá předpokládat. Stačí, jak nedávno vystoupili (pokud byli tázáni) unisono ti, kteří jedou ve vláčku ANO s kritikou na obvinění A. Babiše za čápy. Z jejich vyjádření se dá soudit, že opravdu A. Babiš je novodobý (moderní) český (slovenský) Bůh s nepochopenými schopnostmi (dle vyjádření M. Komárka) a pokud dáme A. Babišovi prostor a nebudeme zdržovat, tak za krátký čas nám jej bude závidět celý svět. Mně se sice nelíbí, že já osobně ještě nepochopil jedinečnost A. B. a Komárek ano, ale jsem asi blbej a s tím se jako obvykle nedá nic dělat. Než mi vše dojde, tak je možno, že A.B. dopadne jako novodobý Ježíš za potlesku těch, kteří mu tleskají již dnes.

  • Vladimír Prokeš napsal:

   Jsem přesvědčen, že Babiš nemusí být žádnou zvláštní osobností, aby se do ANO nehrnuli další podobní, jako je Komárek ml. Paní hejtmanka Pokorná-Jermanová, která byl dlouho členkou ODS, dnes Babišovi také zobe z ruky, dokonce, jak se psalo, vydala se do benešovské nemocnice, kde se léčil nějaký její příbuzný a všem tam okamžitě dala na vědomí, že mají co do činění s hejtmankou z Babišova hnutí ANO. Zkrátka vyhrát volby, to hodně zvedne seběvědomí.

   • jodv napsal:

    Bývalý komouš a estébák Bureš se vymezuje proti tradičním stranám v čele s Faltýnkem / bývalým socanem/, Jermanovou a Vildumeczovou /recyklované odeesačky/, tak co je nového i kmotří se přesunuli do ANO. A Komárek ? Normální poskytná děvka, kdo platí tomu dává. Ostatně co čekat od dítka vychovaného v bolševické rodině, kráčejícího směle ve stopách této odporné ideologie. Komárku, je mě z vás na blití.

 3. petrph napsal:

  Tak ona to není ani tak sonda do zákulisní politiky ANO, to je sonda do zákulisní politiky demokracie, která nyní převažuje. Je totiž naprosto naivní předstírat že nyní přišel Babiš a najednou je všechno jinak. Před Babišem tu byl Bárta, který si zaplatil Věci Veřejné (to už se přiznává hůř, že?).
  Taky tu byl Kalousek který si vytvořil TOP09 s  dokonce výstavným předsedou se šlechtickým titulem i jako kandidáta na prezidenta (Kde na to vzdal peníze, už radši nikdo nezjištoval. Ale dali by se jmenovat i další byznysmeni kteří takto úspěšně vstupují do politiky a kupují si moc.
  Ovšem, na straně druhé jsou tu skupiny společenských elit, které protlačují své názory skrze média. To co i pan Komárek nazývá pražskou kavárnou. Za podpory části novinářů, kteří (jak už jsem tu uvedl minule) nepředávají fakta, ale účelové názory.
  Jaké je resume? Zvykněme si na to, Tyto dvě skupiny dnes bojují mezi sebou o politickou moc, zatímco demokracie standardních politických stran končí a ztrácí svůj vliv. Proti těmto novodobým politickým silám nemají naději..Demokracie se zkrátka mění,

 4. Zajda napsal:

  Komárku tuy už máš úplně vylemtanej mozek,…

 5. Petr napsal:

  Takovouto svazacko-bolsevickou a sveho vudce (sefa) i sebe sama adorujici zpoved, ve ktere navic nejednou popira i sam sebe a lidi s jinym nazorem automaticky povazuje za negramoty, jsem jeste nikdy necetl. Vzhuru do padesatechj, soudruhu Komarku, zpatky ni krok..!

 6. abacus napsal:

  Není ekonomický novinář, aby se mohl vyjadřovat k Babišově byznisu, ale že žádost o vydání je snůška nesmyslů, to ví určitě. Asi to nebude tím, že by byl novinářem věnujícím se právním kauzám, ale protože přijal postoj, že jde o politický boj. Vytěsňuje nepříjemné, aby mohl trvat na tom, že má čisté ruce.
  Když neví, jestli Babiš má duši (a jestli ji nezaprodal) je snadné si uchovat blaženou nevědomost. Kdyby se věnoval právě Babišovu byznisu, jednoznačně by určil strom podle plodu.
  Jak stárnu, zjišťuji, že mnozí lidé vidí novinku v něčem jen proto, že nepochopili historii.

 7. Tomáš napsal:

  HP mám rád, avšak bez tohoto rozhovoru bych se obešel. Nechci být vulgární a urážet M. Komárka jako on uráží jiné, proto jen říkám: “ To snad ani není možné“ !!!! ANO??? 🙂 🙂 🙂

 8. Hein napsal:

  ANO, bez Babiše bude líp!

 9. wewerk napsal:

  Komárek bude totiž nejšťastnější, až v příštich prezidentských volbách bude zvolen Jeho Vůdce Bureš – a to doživotně !

 10. tom napsal:

  hmmm. je mi nás líto. :/

 11. Miloš Veselý napsal:

  Jestli to bylo myšleno jako skrytá reklama, tak se článek povedl. Jestli ne, tak se nepovedl, ale zafunguje stejně. Fascinován kobrou, to je asi výstižné.

 12. Gustav napsal:

  Nic,tak hloupého jsem dlouho nečetl,Komárku.

 13. Jiri Link napsal:

  Jablko nepada daleko od stromu.

 14. Marek napsal:

  Komárek pěkně švejkuje. Zjevně pokračuje ve stylu „adorace“ potravin od AB z předchozích let 🙂

Přidávání komentářů není povoleno