Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Koláž připravená pro publikaci HlídacíPes.org "Babiš. Vůdce pro 21. století"
,

Ondřej Neumann: Až Babiš padne, buďme velkorysí

IN MEDIAS RES. Winston Churchill ve svých šestidílných dějinách druhé světové války shrnul poučení z let 1918 až 1945 následující větou: „Ve válce rozhodnost, v porážce vzdor, ve vítězství velkorysost, v míru dobrá vůle.“ Doporučuji řídit se tím i v našich časech.

Konec spolupráce zpěváka Richarda Krajča a jeho skupiny Kryštof se skupinou Agrofert vzbudil o to více emocí, oč méně o pozadí rozchodu víme. Stalo se tak z vůle Krajča a spol.? Pro tuto verzi mluví fakt, že část fanoušků podporu od Andreje Babiše a s ní spojené využití Krajča v politickém PR předsedy vlády nesla velmi nelibě.

Nebo Babišův holding začal přehodnocovat svoji marketingovou strategii? Zde zase může být indícií např. fakt, že Agrofert po šesti letech letos ukončil podporu festivalu Colours of Ostrava. Prý z úsporných důvodů.

Omlouvám se české veřejnosti….

Nebo je za rozchodem kombinace obého? Nevíme. V médiích i na sociálních sítích přesto převážila interpretace, že Richard Krajčo opouští potápějící se Babišovu loď „za pět minut dvanáct“.

Oznámení o ukončení spolupráce kapely a politikovy firmy, zřejmě v kombinaci s letenskou veledemonstrací, v mnohých zjevně vytvořilo zdání, že éra Andreje Babiše končí za „měsíc, maximálně dva“.

 

 

A spustila se i vážně míněná debata, jak se stavět k lidem, kteří v posledních letech pracovali pro Andreje Babiše. A zda je přijmout zpět „do slušné společnosti“.

Asi nejdál došel Pavel Šafr na Forum24.cz. Možnost „návratu mezi demokraticky orientované občany“ pro novináře z médií Agrofertu – konkrétně jmenuje Jana Macháčka, Petra Kamberského, Martina Zvěřinu, Miroslava Koreckého, Ondřeje Neffa či Petrušku Šustrovou – vidí, ovšem pouze skrze upřímně míněnou omluvu.

Text omluvy dokonce i naformuloval: „Omlouvám se, že jsem kvůli osobnímu prospěchu anebo z hlouposti sloužil špatné věci. Uvědomuji si to a hluboce se omlouvám české veřejnosti. Již nikdy nebudu pracovat pro trestně stíhaného politika, který svojí kumulací ekonomické, mediální a politické moci poškozuje demokracii a svým konfliktem zájmů a čerpáním dotací dělá naši zemi ostudu před Evropou a před celým světem.“

Poznání sira Churchilla

K tomu dvě poznámky a jedno připomenutí.

 • Jízda Andreje Babiše tuzemskou politikou zdaleka nekončí (pokud nebude zatčen).
 • Čím více spíláme lidem pracujícím pro Andreje Babiše, tím více je naháníme do jeho náruče. A prodlužujeme dobu jeho hegemonie.

Winston Churchill ve svých šestidílných dějinách druhé světové války shrnul poučení z let 1918 až 1945 následující větou: „Ve válce rozhodnost, v porážce vzdor, ve vítězství velkorysost, v míru dobrá vůle.“

Doporučuji řídit se tím i v našich časech.


Text vznikl ve spolupráci HlídacíPes.org s týdeníkem Marketing&Média. Více o médiích a marketingu najdete v aktuálním vydání M&M, které vychází každé pondělí.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

42 komentářů

 1. liberal shark napsal:

  To je článeček jak od Pavky Kohouta v Rudém Právu. Co si vlastně o sobě autor myslí ? Že je Bůh ? Vedoucí kádrového oddělení ? Pilíř demokracie ? Kdo mu dal právo kádrovat druhé lidi, notabene osobnosti typu pana Neffa nebo Zvěřiny ?

  • QEntity napsal:

   Račte si uvědomit jednu drobnost.

   A sice že v pozici příznivců diktatury jsou dnes ti, kteří hrbí svůj hřbet i svědomí před majitelem holdingu, pro který pracují…

   • liberal shark napsal:

    No vidíte. A já vidím příznivce diktatury v těch Wagenknechtech, kteří posílají udání do Bruselu stejně jako jejich předchůdci na Gestapo nebo StB. Centrum diktatury není v Agrofertu, ale v paláci Berlaymont.
    Mimochodem, netušil jsem, že má Agrofert tolik zaměstnanců, aby dali v průzkumech dohromady 25% – 30 % volebních preferencí :-).
    A co se chronických příjemců dotací týče, mezi bojovníky proti Babišovi by se jich určitě našlo až až.

 2. Tondach napsal:

  Obávám se, že Babiš sám neodejde a jeho pád nebude nic příjemného pro nikoho….jestli se na Letné sejde čtvrtmilionu lidí a Babiš ještě bude premiérem, nemusí to zůstat jen u projevů a hesel …. ona totiž představa, že „estébák“ Babiš bude druhý den řečnit u příležitosti třicátého výročí „Sametu“ může být pro desetitisíce lidí prostě nepřijatelná a tak vezmou klacky………a žádná velkorysost nebude!

  • liberal shark napsal:

   Mám to snad brát jako výzvu k násilnému odstranění demokratického uspořádání České republiky ?

  • Dee napsal:

   Vypadá, jako byste si přál nějakou defenestraci… ano, máme v tom takovou hezkou českou tradici, jen nezapomínejme, jak dopadlo oněch 27 českých pánů

   • Tondach napsal:

    Správně píšete, že to tak jen vypadá, ve skutečnosti je to spíše obava z nějakých násilností …. to vám nedošlo?

  • Jan František napsal:

   Ecce demokrat. Bravo. Máte na mysli s těmi klacky něco jako Křišťálovou noc pane demokrat? A co byste udělal s voliči ANO a Zemana – nějaké tábory ?

   • Tondach napsal:

    Nechápete-li smysl psaného textu, neplácejte nesmysly …

 3. Petr Kaminsky napsal:

  Kecy! Proc bychom k nim meli byt velkorysi? A budou o to vubec stat? Ty vykopane prikopy uz nikdy nikdo nezahrne. Nenavist na sitich tady bude i pote, co tady Babis uz davno nebude. Ti lide maji jasnou diagnozu – delaji/rikaji/pisi, aby mohli jednou rict „ja jsem vam to rikal“.

  • liberal shark napsal:

   Máte pravdu. Mezi odpůrci Babiše je spousta nebezpečné nenávisti.

   • Oskar (hanák z Hané) napsal:

    A mezi příznivci Babiše, zase spousta bezpečné návisti a hlavně přilnavosti k penězům ve formě dotací.

    • Honza napsal:

     No já myslím, že mezi odpůrci Babiše je těch dotačních vyžírků minimálně stejně 😀

  • QEntity napsal:

   Politiku postavenou na rozdmýchávání nenávisti tu už od 90. let dělali komunisti v prolhaném plátku Haló noviny, náckové kolem Sládka, a pak i část zdivočelé tlupy socanů kolem Zemana a Paroubka. Ale po většinu času jde o exoty na okraji společnosti, kteří víceméně nemají prostor něčemu nějak zvlášť škodit.

 4. Jan František napsal:

  Lepšonovinář s lepšonázorem, který má právo soudit horšonovináře s horšonázory…. co mi to jen připomíná… ? Šafr je skutečný aparátčík a pan Neumann to nechce vidět, nebo to nesmí vidět?

  • QEntity napsal:

   Rozumného člověka by v první řadě zajímalo, co konkrétně autor těmto novinářům zazlívá. A pak by si i mohl udělat smysluplnou představu, na které straně je pravda.

 5. Pavel Liška napsal:

  A pan Šafr je kdo ?? Co si o sobě sakra myslí, že je ? Nositel Pravdy ? Vedoucí kádrového oddělení ? Co je mu po ostatních ? To je každého věc, s kým se kdo kamarádí a spolupracuje.
  Každý nese zodpovědnost za svoje kroky a hříchy. I ten Krajčo.
  Jarda Kojzar blahé paměti by se od Šafra mohl učit. Jenom nevím, jestli ten Krajčo je Ztroskotanec . Samozvanec je určitě pan Šafr …

  • Jarda napsal:

   Vážení diskutující, hlavně si všichni uvědomte, že zásluhou našich slavných poslanců zřejmě bude docházet k takovým ekcesům, jako je nějaká zpráva z Bruselu /ostatní země eu jsou zřejmě chytřejší a nepráskají v Bruselu jejich problémy/, totiž konkrétně 5 čr poslanců fia.a, bar.oš, kalou..k, vol.ý, rakuš.n /někdy se s nima objevoval i pospíš.il/, veřejně vystupovali a přímo veřejně říkali, že situaci o dotacích pro AB musí napráskat do Bruselu. Chápe to snad někdo? Přitom býv.prezident Klaus v neděli v poledne na Primě říkal, že viděl seznam čerpání dotací a že tu jsou dva objekty, které čerpali dotace vyšší než čerpal dotace AB, tudíž kde jsou ty dva objekty, které přeci musí naše justice taky proklepnout, včetně všech dalších příjemců dotací. Totiž naše zákony prý umožňovaly čerpat dotace, ale byl v tom prý parádní bordel. Kdo zákony k dotacím schválil? Ten by měl hlavně nést zodpovědnost, ne? Proto buď musí být proklepnuti všichni, kdo čerpal ony dotace anebo na čerpání dříve poskytnutých dotací dejte bobe.k.

   • Pavel Liška napsal:

    Ano souhlasím. I mne uráží a znechucuje fakt , že si svoje problémy neumíme řešit sami doma ( jasně, jsou to peníze z EU, tak to napráskáme do EU, ale to na principu nic nemění… ). Nakládání s poskytnutými finančními prostředky a dotační pravidla máme přece hlídat my v ČR. Nebo ne ? A když toho nejsme schopní, tak to zažalujeme v Bruselu ? Jako, že my to tady neumíme. My to neuhlídáme . My jsme tady neschopní a zaostalí …. Fakt bravo !
    Silně to svádí k potvrzení názoru, že jsme tu jen taková gubernie Bruselu a žalujeme panu gubernátorovi.
    A princip „padni komu padni“ ?? Haha … Nenechte se vysmát. Čímž ovšem neomlouvám A.B. Že čerpal účelově a neoprávněně na Čapí hnízdo se zdá naprosto jasné. U těch ostatních dotací nevím, k tomu nemám relevantní informace. Ale , že je ve střetu zájmů už nejméně 6 let, to je nad slunce jasnější. Pouze teď už to asi víme, když nám to pan gubernátor říkal … Ještě že jej máme aby nám to vysvětlil. Nám by to totiž asi nikdy nedošlo …

   • Havlík napsal:

    Tak Klaus na Primě taky řekl, že demostranty někdo zaplatil a svážel je autobusy. A ejhle, už se zato omluvil. Nemůžete všemu, co říká, věřit. A já dodávám – pravdu řekne, jen když se splete.

   • skeptik napsal:

    Jardo, pokud pan V. Klaus ví o nějakých čerpáních dotací, pak pokud má podezření, že byly tyto dotace čerpány neoprávněně, je jeho povinností nahlásit tuto skutečnost příslušným vyšetřujícím orgánům a neplácat o tom na Primě. Učil tak? Nic takového mi není známo. Neoznámení trestného činu je rovněž trestným činem.

  • QEntity napsal:

   Opravdu nese každý zodpovědnost za svoje kroky a hříchy ?

   Vždyť oficiální doktrínou současné vládní moci je absolutní nezodpovědnost. Měnění názorů podle směru aktuálního větru. Tupá obhajoba až nekritická servilita vlastního vedení.

   Pravda objektivně existuje. A protože se ji nepodařilo (a ani z principu ve svobodné společnosti nemohlo podařit) umlčet, tak se projevuje čím dál jasněji. Ti, co si zadali se lží, těm to začíná být velmi nepohodlné. A bude ještě více…

   • Pavel Liška napsal:

    Ano. Nese. Každý sám. A ti co si zadali, tak se s tím musí vyrovnat sami. To je jejich problém . A kdo je pan Šafr, aby z nich smýval viny ??

 6. Mentalista napsal:

  Velkorysost se navyplácí. Prakticky nám to dokazují komunisté, každý den. Lidé jsou nepoučitelní, volí Babiše, učenlivého žáka exprezidenta Jidáše a současného, Osla z Bamberku. Morální bída, zasetá komunisty, má žně.

 7. Tomáš napsal:

  Mám výhrady k A.Babisovi a k ANO proto jsem u voleb do EU dal hlas Okamurovi.V dalších volbách jsem opět připraven volit ANO , Ještě by měl pár roků vydržet,protože z jeho odchodem do bude velký pád,obdobný jako v r.1914,nebo 1938.Ostatni strany se trénují nad vznik souručenství. U tak výrazné osobnosti , která má hodně styčných bodů jako M.Hodza,bude realitou dlouhodobé těžké období vojenské ,politické a samozřejmě i hospodářské

 8. Martin napsal:

  velkorysí jsme byli po 1989, kdy místo toho, abychom největší komunisticky zlocince pohnali před soud podobne, jako spojenci pohnali před soud nacisticky zlocince v norimberku, tak jsme je nechali v klidu dozit, jako napr. komunistickyho prokuratora, kata a vraha karla vase, který na sibenici poslal několik lidi.
  a tahle velkorysost se nam vratila v podobe StBaka babise a StBaka filipa.
  ja jsem tentokrát proti velkorysosti

  • liberal shark napsal:

   To máte pravdu. Například naše slavná justice je zamořená komunistickými soudci a prokurátory od sklepa až na půdu. Takže když vidím zástupy na Letné demonstrovat za nezávislost této zdegenrované zbolševisované justice, chce se brečet nad jejich slepotou a hloupostí.

  • Miroslav Domanský napsal:

   Zado 1 : Dobrý den. Nevím kolik je Vám pane Martine let, ale buď jste hodně mladý nebo zapomínáte. Jak jme mohli někoho pohnat před soud, když se Havel s STB a komunisty dohodl, proto převzetí moci dopadlo tak mírumilovně. Nikdo neví jak by se věci dál vyvíjeli kdyby k určité dohodě nedošlo. Pokud je mi známo tak hoši z OZOK páskovali kulomety vz.59 a čekali na rozkazy. Nejvíc nažhavení na zásah byli milicionáři. Když už jsme u toho, tak kdyby nebyla rozhlášena falešná zpráva o smrti studenta, ze kterého se později vyklubal agent stb, tak by asi moc lidí v ulicích nebylo. STB moc dobře vědělo co dělá a proč to dělá, ale kdo to zažil a sleduje to od začátku tak to pro něj není nic nového. A stále se objevují další a další fakta, která doplňují po 30. letech pomalu celou mozaiku událostí. Snad se dočkáme mozaiky úplné. A k Babišovi, nejsem jeho volič ani příznivce, na druhou stranu to štvaní je to už ubohý. Pokud vím tak příslušné zákony nesestavoval on, ale garnitury dávno předtím a mnohokrát když něco bylo na hraně tak nám bylo sděleno : ..ono to sice není morální, ale není to trestné.. Až uvidím opravdové důkazy, že se něčeho dopustil a něco porušil a bude odsouzen tak to bude úplně jiná situace. Zatím nikdo nic přesvědčivého nepředložil, všechno to jsou zatím pouhé spekulace. A k dotacím, je to zlo, ale někdo nastavil pravidla, někdo je schválil a někdo to snad měl kontrolovat, pokud tak neučinil ať už z jakýchkoliv důvodů tak to jde za ním. Pokud vím tak toto všechno bylo dávno před vstupem Babiše do politiky a na hraně zákonů se pohybovalo a dosud pohybuje hodně lidí, jako bývalý policista o tom ledacos vím.

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   To si myslím také, děkuji, že jste to řekl i za mě.

 9. Masák napsal:

  Řekněte mi proč bychom měli být velkorysí.Až bude za mřížemi a propadne mu veškerý majetek snad ANO.
  Snížit mu trest na polovinu – z deseti na 5 let.

 10. QEntity napsal:

  Je zjevné, že mnoho lidí se cítí být nekritizovatelnými.

  To je ovšem hrubý omyl. Každý je kritizovatelný. A dokonce každý by kritizován být měl za to špatné, čeho se dopustil a co by měl změnit k lepšímu.

  Ovšem i kritika, aby měla smysl, vyžaduje určité kvality z obou stran. Pravdivost i ochotu naslouchat druhým…

 11. petrph napsal:

  No to bude problém. Protože, jde o to kdo má odpouštět.
  Jestli se tím myslí občané, tak ti jsou víceméně tolerantní, takže dotyčného navŕatice přivítají v klidu, zvláště pokud si cení jeho předešlé (předbabišovské ) práce.
  Horší to bude s vedením našich mediálních veřejnoprávních a veřejných institucí. Ti dovedou být pěkně mstiví, a navíc zdroje jsou zde markantně rozdělovávány mezi vlastní stálé příznivce. Takže navŕatulci budou mít dlouho černé znaménko a k dobrému džobu se nedostanou

 12. Frenki Hunter napsal:

  Dnes v jedné z diskusí:

  „6.6.2019 v 10.40 přijala Poslanecká sněmovna usnesení zavazující Babišovu vládu, aby začala vyšetřovat zločiny privatizace z let 1992 až 2005, a aby připravila zákony, aby co bylo ukradeno, bylo vráceno – OKD, Mostecká uhelná, Škoda Plzeň a další.

  Aby proběhlo řádné vyšetření těchto kauz a potrestání viníků – jak se to stalo už ve Švýcarsku

  Číslo usnesení je 836.

  Proti usnesení hlasovali poslanci za ODS a jiným způsobem hlasování sabotovali i všichni poslanci za TOP-09, STAN, KDU-ČSL!

  A ti jsou pravými organizátory „demonstrací“ – dokonce se nestydí lákat „demonstranty“ finančními příspěvky, svážejí je na vlastní náklady do Prahy a organisují podobné vylomeniny, jako „Václavské náměstí“ a „Letnou“…

  Komu zvoní hrana? Babišovi rozhodně ne.

  • liberal shark napsal:

   Může to tak být. Mně osobně se zdá velice zvláštní, že někdo zařídil svržení slovenské a rakouské vlády zrovna v okamžiku, kdy se rozhoduje o obsazení postů evropské komise, a teď se o to snaží i u nás.

  • skeptik napsal:

   Vážený trolle, z účastníků demonstrací proti Babišovi v Praze nevím o nikom, kdo by dostal finanční příspěvek na cestu. Mám naštěstí s ruským lhaním z minulosti velké zkušenosti, abych vašim blábolům naletěl. Krátce po okupaci v roce 1968 nám kdosi tajemný donesl do vestibulu naší školy haldu výtisků Bílé knihy. Četba tohoto pamfletu mi dala velmi dobrou průpravu pro četbu vašich příspěvků na Hlídacím psu.

 13. Weber napsal:

  Pánové, že vás baví to nekonečné tlachání? o ničem. Není rozumnější si zajít k vodě, nebo na jedno orosené dle chuti a tam v mysli dumat o tom, co se vlastně děje kolem nás a důkladně, ne polovičatě, jak rádi činí ti „nejchytřejší“?Motivem by pro mnohé mohlo být přiznání v barvě na ČT našeho milovaného, geniálního, sečtělého, nevšedně inteligentního, lidového, skvělého politického stratéga, šachisty, rétora, člověka, který nepochybně pro tuto zemi moc učinil ( aspoň on to naznačuje rád), všechny jeho jedinečné přednosti je snad zbytečné dále rozvádět, neboť jej lid zná a právě proto si jej zvolil opět za svou hlavu (státu). Tak tento téměř z podstaty neomylný pán sdělil lidu, že před cca šesti roky jej oklamali (zradili) tehdejší tvůrci? státního převratu – I. Ištván, R. Šlachta a spol.. Dokonce se naše hlava za svoji pomýlenost omluvila, co vy na to pánové? Nakolik se mýlí A. Babiš, nebo vy a kdo vás třeba zradil, nebo zrazuje teď, nakolik se mýlíte vy a budete se schopni v budoucnu také omluvit za svoje omyly? Na to je dobré utrácet čas a pokud možno mlčky, aby toho na omluvy nebylo příliš. Přeji prima den!

 14. Lubomír Rákosníki napsal:

  Celé vyšetřování bude pouze sloužit k odvrácení pozornosti,protože v zmiňovaném období mimo jiné vznikal Agrofert podivným pádem Společnosti Petrimex,dále byla podivně privatizována Lovochemie-mluvilo se o nesplacené částce 500 milionů.No a na závěr duo Klaus Zeman nám dodnes dluží vysvětlení kam zmizelo 35 miliard Kč ze splátky ruského dluhu přes slovenskou firmu Falkon capital.Samozřejmě za podpory KSČM.Soudruzi soudruhu Andrejovi a jiným schody nenamydlí.

 15. František Zákostelský napsal:

  Velkorysost,to je správné.Dal bych mu náskok při útěku.Nejméně jeden a půl koňské délky.Krejčíř je proti němu zločinecká nula.Hodně ožebračených rodin na něho bude do smrti vzpomínat.

 16. skeptik napsal:

  Pane Neumanne, po listopadu 1989 jsme byli velkorysí vůči komunistům a krutě jsme na to doplatili. Nyní má z nich pan Putin svoji pátou kolonu. Opravdu nemáte žádné obavy, že by se nám nemusela vyplatit podobná velkorysost i v případě A. Babiše?

Přidávání komentářů není povoleno