Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Foter.com, zdroj

TOP 2017 – co vás nejvíc zaujalo: Babiš zblízka, čínský chmaták nebo Psí uši politiků

NEJČTENĚJŠÍ TEXTY HLÍDACÍPES.ORG ***  Vzniklo hnutí ANO už v roce 1985 v Maroku?  ***  Rozumí někdo v politice zemědělství? ***  Čínská krádež v přímém přenosu

DLOUHÉ STÍNY DIAG HUMAN: Suverénně nejvíc u čtenářů (skoro 83 tisíc přečtení) zabodoval text Jana Urbana, který poukázal na možné souvislosti mezi vládní krizí z roku 2017 a víc než dvacetiletou kauzou ČR vs. Diag Human. Urban byl několik let součástí mezinárodního právního týmu Diag Human a o případu napsal knihu Tunel plný krve.

DATOVÉ JARO: Znovu se ukázalo, že složitá politika se dá podat i stravitelně a s mírnou nadsázkou. A že to čtenáři ocení. Přes 30 tisíc přečtení (a zhlédnutí videa uvnitř) měla rubrika Psí uši, která se mimo jiné věnovala sporu tehdejšího ministra průmyslu Jana Mládka o mobilní tarify nebo přinesla „exkluzivní“ zjištění, že hnutí ANO vzniklo už v roce 1985 v Maroku.

ŠUP TAM S NÍM: HlídacíPes.org se čínskému vlivu v ČR a Evropě věnuje systematicky. Zpravidla jde o popisování složitých politických, lobbistických nebo byznysových procesů. Tenhle text (přes 28 tisíc přečtení) byl ale jiný – popisoval, jak se čínská firma pokusila ukrást v Česku technologii pro výrobu baterií. Černý prášek si jeden z čínských zástupců strčil přímo do kapsy u saka.

CHVÁLA KEJDY: Zaujal i pesimistický rozhovor s expertem na zemědělství (přes 20 tisíc přečtení). „O pole se nestaráme, venkov ničíme. Vesnice by už města nezvládla nakrmit,“ řekl také pro HlídacíPes.org František Havlát. Největší hráč českého zemědělství, holding Agrofert založený současným premiérem Babišem, podle něj odpovědnost za venkov a za krajinu necítí.

PŘIJEĎTE NA ČAPÁK: Jméno Andreje Babiše se v nejčtenějších textech roku objevilo několikrát. Nevšední pohled na současného premiéra (tehdy ale coby lídr hnutí ANO ještě vedl předvolební kampaň) nabídla nová regionální redakce HlídacíPes.org v Olomouci. Reportáž o tom, jak Babiš poseděl ve studentské hospodě, objednával panáky, zval studenty na farmu Čapí hnízdo a mluvil jako dlaždič, měla také přes 20 tisíc přečtení.

A ZASE TO HNÍZDO: Jedno z hlavních témat roku. „Malá farma“, o kterou se zajímá i Brusel.  HlídacíPes.org se Čapímu hnízdu dlouhodobě věnoval. Exkluzivně jsme zmapovali například to, jak Babišova dcera a švagr, kteří v kauze figurují, přišli ke svým drahým nemovitostem, luxusním vilám i pozemkům. Další článek blížící se k hranici 20 tisíc přečtení.

BYDLET JAKO TOPOL: Luxusní nemovitosti byly tématem i další čtenářsky úspěšné investigativy, která se vešla do první dvacítky nejčtenějších textů (Přes 20 tisíc přečtení). Týkala se Mirka Topolánka, který kvůli prezidentské volbě ohlásil přinejmenším dočasný návrat do politiky. Bývalý premiér se svojí ženou formálně vlastní pouze novostavbu domu nedaleko Kutné Hory. Další dvě nemovitosti mají ale „zaparkované” ve společné firmě. 

 

 

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře
Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno
ReklamaMediální Gramotnost