Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.

Za koho kope ministr Mládek, zpráva ze slučovacího sjezdu KSČ a ČSSD a kde založil referent Babiš hnutí ANO 1985

Tady je poslední dobou možné úplně všechno. Prý mezi chudým lidem koluje jakési očekávání v plošné snížení cen datového připojení, a dokonce pro to existuje politologický termín Datové jaro. OK. Lidé z public relations jsou samozřejmě pro obveselení své a publika schopni vymyslet kde co. My jen upozorňujeme, že jaro už v Praze jednou bylo. A jak to dopadlo? Takže #bacha jako.

 • Zlé jazyky říkají, že kdyby odpůrci sociální demokracie ve vládě neměli ministra pro blaho operátorů Jana Mládka, museli by si ho vymyslet. Je v tom samozřejmě přísná logika: příští dvoje volby má podle mezinárodních dohod vyhrát Andrej Babiš a Miloš Zeman a jakékoli snahy o korekci jsou okamžitě detekovány a kobercově bombardovány. Ve chvíli, kdy se Andrej Babiš dostal do menších problémů způsobených chybějícím bambilionem na příjmové straně svého hrubého osobního produktu, Mládek do funkce náměstka pro Otázky Václava Moravce rychle instaloval subalterního úředníka Lubomíra Bokštefla – a hned bylo pro ČSSD po výhodě.

2017-02-18

„Drzá odpověď z mé strany, za kterou se omlouvám: Chcete služby jako v Polsku – odjeďte do Polska.“
(náměstek pro řízenou emigraci prudičů Lubomír Bokštefl v on-line chatu na Aktuálně.cz, 14. února 2017)

Nám není úplně jasné, co tady komu není jasné. O tom, kdo skutečně vládne České čínské sovětské socialistické privatizované republice, je snad dlouhodobě jasno. Vůbec nerozumíme nastalému humbuku, že se ministr vlády a jeho poskoci v souladu s těmito pravidly chovají. Naopak bychom čekali, že budou za své zásluhy pochváleni. Inu, doma není nikdo Prorokem.


Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu.


16830668_1315660155139512_30992458992763067_n

 • Sociální demokracie se ovšem už dávno rozhodla, že volby vyhrát nechce. Na Babišovy problémy, které mohly znamenat oslabení preferencí hnutí ANO až o 35 miliard, promiňte – procentních bodů, reagovala strana oznámením sloučení s komunisty, což je její historicky vyzkoušená reakce na podobné situace. HlídacíPes.org tuto cestu načrtl už před dvěma týdny, což zdejší žurnalistický mainstream skutečně donutilo po nějaké době zprávu opsat a pak se nad ní příslušně pohoršovat. Byly ale i realistické reakce.

„Veteráni dělnického hnutí s dojetím pozdravili sloučení obou stran. Jde o triumf učení Marxe, Engelse, Lenina a Stalina.“
(z úvodníku deníku Rudé právo, dnes Právo, o sloučení KSČ a ČSSD, dnes KSČM a ČSSD, 29. června 1948)

K tomu přece není co dodat.

 • Existuje kdesi v útrobách Babišových, oh wait – v útrobách Babišových Lidových novin redaktor jménem Přemysl Houda. Je to člověk dumavý, který proslul svým nicneděláním a pozdějším omluvným komentováním svého nicnedělání, když byl před časem svědkem řádění nezvedeného romského spratka na dětském hřišti. Pan Houda kromě toho, že rád dumá, taky jezdí tramvají.

„Nedávno jsem jel v tramvaji, na jejíž podlaze ležel bezdomovec a nehýbal se. Možná potřeboval pomoc, možná umíral, ale nikoho nezajímal. Lidé se bavili, četli si knížky a občas po něm pokukovali. O tom, zda umíral, nebo ne, se zřejmě dozvěděl až řidič tramvaje na konečné, když ho chtěl dostat ven. Proč lidé nic neudělali?“
(otázka nezúčastněného reportéra Přemysla Houdy, kterou chtěl z psychologa Jiřího Šípka vypáčit odpověď na téma vztahu jednotlivce a státu)

Nám se to samozřejmě líbí, takováto reportérská nezúčastněnost. Nechceme dělat ukvapené závěry, čili jen poznámku: Rozhovor nesl titulek „Češi nejsou národ bonzáků“. Rozumíte?

 • A pak je tu vlekoucí se kauza zkorumpované pakáže z České televize. Majitele hnutí ANO Andreje Babiše se pokusila znejistět otázkami, kdy vlastně své hnutí založil.

Babiš: Neříkejte mi, že jsem něco využil. Bylo to podle zákona. Já jsem byl v roce 2012 podnikatel. Já jsem byl podnikatel.
Moravec, moderátor a propagátor víkendového poledního spánku: Ano podle zákona, ale i politik. Kdy jste založil hnutí. Kdy jste založil hnutí?
Babiš: Já jsem byl podnikatel. Nebyl jsem politik. Prosím vás 2012 nás nikdo nebral vážně.
Moravec: A kdy jste založil hnutí?
Babiš: Ještě v červenci 2013 jsme měli jedno procento.
Moravec: Kdy jste založil hnutí?
Babiš: Nebyl jsem poslanec, nebyl jsem poslanec a nebyl jsem ministr financí.
Moravec: Kdy jste založil hnutí?
Babiš: A když ten Kalousek to udělal špatně, tak samozřejmě, 73 tisíc eminetentů, českých občanů to má, chcete mi říct, že všichni dělali trik? Když je ministr financí neschopnej bránit peníze daňových poplatníků, já to dělám. Já dělám.
Moravec: Kdy jste založil hnutí ANO?
Babiš: Ale to není podstatné.
Moravec: Kdy jste založil hnutí ANO?
Babiš: Já jsem nebyl 2012, když byla emise, jsem nebyl politik.
Moravec: Kdy jste založil politické hnutí ANO?
(z diskuse v Otázkách VM, ČT, 12. února 2017)

My jsme trochu investigovali a zjistili jsme, že hnutí ANO 2011 Babiš ve skutečnosti založil v roce 1985 v Maroku. Pak ho ale – jako ostatní svoje nejlepší nápady, se kterými ovšem nemá nic společného, jako třeba Čapí hnízdo nebo nákup korunových dluhopisů Agrofertu – převedl na svoje děti nebo do svěřenského fondu.

16649155_10209056899719986_1070129924577596153_n

Na závěr ještě příspěvek k tématu politické korektnosti, genderové vyváženosti nebo jak se všem těmto věcem říká, jak byl naší spolupracovnicí zaznamenán v jedné z pražských hospod.

Je to hrůza, co? Tak nezoufejte, určitě může být ještě daleko hůř. Pokud možno klidnou mysl.

Follow @malecak

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

34 komentářů

 1. Jan Novák napsal:

  Dobrý den, toto naše prostředí není pro „normální“ lidi, kteří chodí do práce.
  Toto prostředí je pro naše „veksláky“, „bývalé estébáky“ a „vyčůrané politiky a jejich lobisty“, kteří naši republiku vykradou do minima.
  Proto nikdo z politiků nechce zavést zdanění majetku a to min. 10 let nazpět. To by muselo jít za katr alespoň polovina politiků. Politik by měl dostávat maximálně dvojnásobek minimální mzdy a nic víc. Kdyby jezdil po republice, tak si to má zaplatit ze svého.
  Svoji práci by měl odvádět v poslaneckých lavicích a ne na všelijakých „žranicích“ po republice, které zaplatí daňoví poplatníci.
  Všechny, které přichytí při „krádežích“ mají do půl roku sedět a ne, že je „zkorumpovaní“ soudci a právníci soudí 10 let a stejně je neodsoudí. Příklad: Novák 40 milionů úplatek, Sobotka 5 milionů jako náhrady, Rath 8 milionů v krabici, Babiš 20 miliard za byty, Babiš 1,5 miliardy za akcie a Čapí hnízdo, ….

  • Josef napsal:

   Všechny ty politiky, které jste vyjmenoval, do jejich funkcí někdo zvolil. U většiny z nich bylo možné ještě před volbami odhadnout, jak se po svém zvolení budou ve svých funkcích chovat. Nebyl jste mezi těmi voliči, kteří ty politiky do jejich funkcí volili, náhodou i vy? Nebo k volbám nechodíte? Pak jste ovšem umožnil jiným, aby je zvolili.

 2. vladimír napsal:

  Je zřejmé, že v současné době Babišovi u česko-moravsko-slezských občanů projde úplně všechno. On sice prohlásil, že si nedovede představit, že by po podzimních volbách znovu vládl se Sobotkou, ale to jistě neznamená, že by nedokázal, nebo nechtěl vládnout s ČSSD, když by byl předsedou třeba Zimola, Tejc, nebo někdo jiný z protisobotkovského křídla ČSSD. Pro Babiše je totiž velmi lákavé vyhrát volby, být premiérem a sestavit max. dvoukoaliční vládu s velkou většinou v parlamentu, aby zamezil té tzv. „žvanírně“. Podle průzkumů se jako jedinou takovou dvoukoalici jeví spojení ANO – ČSSD. Pokud to takto vyjde, bude se radovat nejen Babiš, ale jistě i Zeman, kterého potom při druhé přímé volbě prezidenta tyto dvě nejsilnější strany podpoří a bude tu vládní uskupení propojené s pražským hradem a my ostatní bzdeme jen koukat jak se řídí stát jako firma.

 3. Jan Jurečka napsal:

  Autor článku – opět jeden z mnoha darebáků, který na politickou objednávku polopravdami, názorovými úskoky se hrdě přihlásil k poslání mainstrimským médiím.
  Zeptal bych se – která „neziskovka“ toho darebáka platí?
  Podobně je to dnes i se zaprodaným panem Moravcem.
  Naštěstí lidé nebo občané této země nejsou jen nevzdělaná lůza (dle vyjádření prof. teologie pana Halíka) a již za pár měsíců to podobným darebáků lidé jasně řeknou ve volbách.

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   Ty koblihy jsou báječné, zvláště ke kávě. Přeji dobrou chuť.

  • Pavel Vaniš napsal:

   Já nevím, co se s tímhle národem (Čechy) stalo.Dříve jsem se vyjadřoval, že se blížíme k Rumunsku. Tímto se jim OMLOUVÁM. To jsou jiní střihouni a jdou do ulic. Ale asi je to tím, že Slováků u nás pracuje takové množství (nejen ve vládě) a tak se to češství asi ředí…

 4. Josef napsal:

  Nejhorší je,když se někdo snaží být za každou cenu vtipný jako autor článku a druhá nejhorší věc je když si myslí že opravdu vtipný je.Inu pařez zůstane pařezem a vůl volem.

  • Josef napsal:

   Najděte si prosím jiný nick. Já s vámi nemám nic společného.

 5. blb napsal:

  To sou bláboly……

 6. Jiří Svoboda napsal:

  Pane Malecký fandím Vám jak píšete o Babišovi je to to nejhorší co republiku mohlo potkat jen tak dále je zapotřebí otevřít lidem oči co za parazita jsi zvolili do vlády,děkuji a pište tak dále,vše co píšete bych podepsal jsem soukromý farmář a vím moc dobře jak se Babiš chová k podnikatelům

 7. František Zborník napsal:

  Pane Malecký,
  z Vaších článků o Panu Babišovi vyzařuje pouhá závist. Zkuste psát třeba rady pro zahrádkáře protože tam by jste neměl co závidět.

  • Robert Malecký napsal:

   Možná i tam by jsem, nebojte.
   Jinak přeju klidnou neděli.

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   Jo, jo. Závist to; sorry jako … „… o Panu Babišovi vyzařuje pouhá závist“, všude. Ano a „Pan“ Babiš všem ukáže, jak se řídí stát jako firma a naopak, jen co tu ČR Agrofert koupí.

  • Josef napsal:

   Pane Zborník sundejte si růžové brýle, nebo vám nevadí jak Babiš ke svému majetku přichází?

 8. Julius Horváth napsal:

  Souhlasím s komentářem pana Jana Nováka bezvýhradně.Politici by měli pobírat plat ve výši dvojnásobku průměrného platu v republice .Bez dalších náhrad .Ošacení ,cestovné a další věci si mají platit ze svého jako všichni pracující .Většina politiku si nezaslouží ani zmíněný dvojnásobek republikový průměrný mzdy. Pokud by byl plat politikům takto nastaven,jsem zvědav kolik by se do politiky ,ve všech stupních hrnulo těch,co hlásají,že tam vstupují né pro peníze ale aby pomáhali občanům této země.

 9. KP napsal:

  Situace před volbami se zdá být velmi vážná. Demokratické partaje dělají chyby.Lidovci si zřejmě řekli, že se vzdají parlamentních křesel,protože 10% se STAN těžko dosáhnou.Sociální demokraté se spoluprací s komunisty chtějí rovněž diskvalifikovat, Topka se potácí na hranici volitelnosti a má vnitřní rozpory,ODS si škodí velmi hloupými výroky Klause ml.,který je spjat se svým otcem, který zde uvedl bolševiky k hospodářské moci.Cesta k moci bývalému komunistovi Babišovi a komunistům z KSČM se otevírá. Na Hradě se soudruhem Zemanem to bude dramatická situace.Připomíná to situaci před volbami v roce 1946.Všichni víme jak to pak dopadlo.Zdá se,že lidé se u nás nepoučili.

  • pes Filipes napsal:

   Vážený pane, nevím jak si vyděláváte na chleba, ale já osobně jsem obyčejný dělník a musím uznat, že pravicova vláda pro mě, pokud mě nějakým způsobem neokradla, neudělala zhola vůbec nic. Po převratu jsem byl rád, že šli komunisti od válu ale dnes je budu opět volit. A budu je volit proto, že mně před převratem nikdo neublizoval a měl jsem jistou práci. Je mi 60 roků a za komančů už bych byl v penzi, a takhle budu muset ten nehorazny bordel ještě 3,5 roku podporovat, aby se tu určita skupina obyvatel měla dobře a mohla spokojeně tvořit další potomky kteří taky nikdy v živote pracovat nebudu.

   • Václav napsal:

    Člověče nešťastná,ty jsi ještě nepoznal,že komunisté tě vládnou stálé?

    • pes Filipes napsal:

     Ale poznal, to vím už dávno, že nám tu vládnou ti prekabateni komuniste. Ti, kteří těmi komunisty zůstali aspoň ta většina, která za těch skoro 30 roků neměla na naší politické scéně žádný skandál, zůstala a myslí to snad s námi obyčejnými lidmi a hlavně dělníky kteří makají pomalu odnevidim do nevidim dobře. Bohužel tu v Česku už nikdy nebude takova nálada jako tady byla koncem roku 1989. Spousta lidi jen dokáže remcat ale když mají tu možnost jít volit tak se nato vykaslou a nikam nejdou. Pak se nemůžeme divit, že to tu tak vypadá. V žádném případe bych nechtěl být ve věku kolem 30ti let.

  • dušan napsal:

   mne by zajímalo, co pan KP dělal v roce 1946, když je tak chytrej – srovnávat Babiše s volbami v r. 1946 , to chce mít velikou fantazii.

  • Josef napsal:

   KF-100% souhlas, Václav-100% souhlas, lidé jsou slepé ovce.
   pes Filipes- jste mladík, tak makejte a nefňukejte, to podporuje zdraví, já makám taky, protože místo důchodu, mě dali žebračenku.

   • pes Filipes napsal:

    Pánové Josef a Václav, vy až dostanete rozum tak se samou radostí asi zblaznite a zase nebudete mít nic.

  • Karel Held napsal:

   Toho bych se chtěl dožít!

 10. Jaroslav Zadražil napsal:

  Prostě se musíme smířit s volebním právem,kdy zmetků je více.Zmetci budou zase podporovat zmetka,který se opře o masy.Trump,Babiš,Sobotka,Masaryk atd.Trump je v podstatě nacista,Babiš komunista,Sobotka karierista a Masaryk byl podle dnešních měřítek autista.I když je to nemoderní,je to pravda.Učitel češtiny postavil ideu státu na filologických představách a po vzniku ČSR všem spadla huba.Čechy,Morava a Slezko platily reparace a ještě investice do Slovenska a Podkarpatské Rusi.Jen aby se uskutečnil blábolný sen.Tisíce rodin bylo z nynější ČR vysídleno na pomoc ovčákům a mužikům jen proto,že snad mohou být Slované.Hospodářská krize by neměla takové následky,nebýt této šílené idey.A tahle negramotná verbež se při nejbližší příležitosti přidala k fašistům,protože jim ČSR nic neříkala.Co tedy můžeme říkat k novodobým dějinám a politice?

 11. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  Babiš má pravdu, všetcí kradnú a Kalousek dělal chyby (dělal!), ale jen on, Babiš, z toho dokázal tak zbohatnout.

 12. pes Filipies napsal:

  Je velká škoda, že se takto nepsalo v 90tých letech
  když se zde rozprodavala Česka republika zahraničnímu kapitálu. Víte já Babisovi taky nevěřím, ale fandím mu proti takovým jako je Kalousek a spol. Já si velice dobře pamatuji když se nám tu muzal med okolo našich hub, že do 7mi let doženeme Rakousko (pozn.OF mělo číslo 7 ). S tokovouto agitaci se dostalo k veslu spousta tzv.šede eminence a ta to tu vedla za přispěni saska Havla od deseti k pěti. Platy kopírují inflaci a o důchodech o těch se radši nebudu moc zmiňovat, protože to je hotova katastrofa.

 13. Němec napsal:

  KP žádné obavy. Svého času pan novinář Hvížďala v jednom vlivném deníku prohlásil, že kdyby se měli zase vrátit vládnout komunisti, tak už by se bránil samopalem. Možná už má nabito, možná je těch jako on více. Navíc s Kalašnikovem začal náš prezident Zeman proti Sobotkovi.

 14. petrph napsal:

  Poměrně přesně popsáno. Ale nedivme se, pravě toto je česká demokracie. Tedy demokracie bez svých principů..

 15. dušan napsal:

  kdyby alespoň „něco“ , co skoro každý den je vytahováno na Babiše, byla pravda, tak už byl asi třistakrát letos odsouzený a zavřený. Ale protože jsou to jenom politické tanečky jeho připos.aných odpůrců, píší se každý den nové a nové články proti němu…..

  • nováček napsal:

   K odsouzení a zavření, musí nejprve proběhnout soud, aby proběhl soud, musí někdo podat žalobu, aby někdo podal žalobu, musí nejprve orgány činné v trestním řízení zahájit trestní stíhání, aby mohli zahájit trestní stíhání musí to schválit státní zástupce, aby … Nakonecaby někdo byl zavřen, musí být vyzván k nástupu trestu, pokud nenastoupí, není zavřen, ale hledán policií a … Je to prostě cložité a není to tak jak si to Vy představuje, že býk skočí na krávu a už je tele. Mezi těmito událostmi je průměrně 285 dnů březosti; u tresního řízení je počet dní mezi první (zahájení) a poslední (zavření) událostí, nesrovnatelně vyšší! A když se ještě přidají politické tanečky před první událostí – zahájením trestního řízení, tak té poslední – zavření, se Babiš, protože už také není nejmladší, nejspíš nedočká.

 16. nováček napsal:

  Oprava textu : K odsouzení a zavření, musí nejprve proběhnout soud, aby proběhl soud, musí někdo podat žalobu, aby někdo podal žalobu, musí nejprve orgány činné v trestním řízení zahájit trestní stíhání, aby mohli zahájit trestní stíhání musí to schválit státní zástupce, aby … Nakonec aby někdo byl zavřen, musí být vyzván k nástupu trestu, pokud nenastoupí, není zavřen, ale hledán policií a … Je to prostě složité a není to tak, jak si to Vy představuje, t.j. že býk skočí na krávu a už je tele. Mezi těmito událostmi je průměrně 285 dnů březosti; u tresního řízení je počet dní mezi první (zahájení) a poslední (zavření) událostí, nesrovnatelně vyšší! A když se ještě přidají politické tanečky před první událostí – zahájením trestního řízení, tak té poslední – zavření, se Babiš, protože už také není nejmladší, nejspíš nedočká.

 17. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  Jen krátká poznámka: Ministr Mládek už kope jen sám za sebe.

 18. Zdeněk Vysloužil napsal:

  Vycinkali jste si kapitál?
  Tak máte, co jste chtěli.!

Přidávání komentářů není povoleno