Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
, Vila, kterou Andrej Babiš daroval své dceři Adrianě. Foto: Google Maps

Kryli Babišovi záda v Čapím hnízdě. Pak dcera Adriana dostala darem luxusní vilu a švagr Herodes nakoupil pozemky za miliony

AKTUALIZOVÁNO. Kauza údajného únosu syna Andreje Babiše znovu přitáhla pozornost k majetkovým přesunům v rámci premiérovy rodiny. Kvůli svému údajnému podílu na zmanipulování padesátimilionové dotace jsou spolu s Babišem stíháni i jeho syn Andrej, dcera Adriana a švagr Martin Herodes. Jejich další transakce už loni HlídacíPes.org podrobně zmapoval.

Dům v pražských Kunraticích získala Adriana Bobeková od svého otce Andreje Babiše dva týdny před otevřením Čapího hnízda, kde podle policie kryla otcův holding coby skutečného vlastníka. Následně si pořídila další vilu – za 35 milionů korun. Celou částku složila předem, u notáře spjatého s Agrofertem.

Dva z aktérů kauzy údajného dotačního podvodu, kteří podle policie kryli Babišův holding coby skutečného vlastníka farmy Čapí hnízdo, aby dosáhl na 50 milionovou dotaci, v průběhu a po skončení výstavby areálu nakoupili nemovitosti za desítky milionů korun.

Babišova dcera, kterou policie podezírá, že účelově kryla skutečného vlastníka farmy, získala do svého vlastnictví během dvou let po dokončení výstavby Čapího hnízda hned dvě luxusní nemovitosti.

Ze zjištění HlídacíPes.org vyplývá, že pouhé dva týdny před otevřením farmy v roce 2010 daroval Andrej Babiš své dceři Adrianě vilu v pražských Kunraticích. Dva roky nato si Adriana Bobeková kupuje další rozlehlý dům, za který zaplatila přes 35 milionů korun. Přičemž celou kupní cenu složila ještě před podpisem smlouvy.

Zatímco Bobeková získala dvě vily, Babišův švagr Martin Herodes se soustředil na pozemky – v letech 2008, 2009 a 2012 skoupil podle informací HlídacíPes.org přes 300 parcel zemědělských pozemků rozkládajících se na 38 katastrálních územích. V drtivé většině případů nakupoval pozemky přímo od státu – Pozemkového fondu.

Kde Herodes i Bobeková vzali miliony korun na nákup nemovitostí, není zřejmé. Herodes figuroval v Babišových firmách, dodnes působí coby jednatel ve společnosti Panda Media, která zajišťuje PR služby Babišově hnutí ANO. Bobeková pracovala také v rámci holdingu svého otce, poté však odešla na mateřskou.

Babišovu dceru se kontaktovat nepodařilo, v holdingu již nepracuje a její manžel nezvedal po dva dny telefon. Na položené dotazy, zda vila pro dceru nemohla být jistým druhem revanše za roli, kterou sehrála v Čapím hnízdě, nereagoval ani Andrej Babiš. Sms zprávu s dotazy nechal bez odezvy.

 

 

Výlučné vlastnictví

Tmavou moderní vilu u Kunratického lesa, daroval Andrej Babiš své dceři Adrianě Bobekové v květnu 2010, dva týdny před otevřením farmy Čapí hnízdo, do jejího výlučného vlastnictví, aby majetek nepřipadl do společného jmění manželů.

Přitom její muž, Martin Bobek, nemá k byznysu svého tchána daleko. V Agrofertu zastává pozici vedoucího obchodní divize – zemědělské komodity.

Kunratický areál Na Lhotách, v jehož zadní části u lesa vlastní vilu Adriana Bobeková. Zdroj: Google Maps.

Dva roky na to, co Adriana Bobeková získala od svého otce vilu, kde má také hlášené trvalé bydliště, uzavírá tehdy coby třatřicetiletá další smlouvu. Tou získává do vlastnictví další moderní stavbu – betonový rodinný dům s rozlehlým pozemkem navazujícím na les, ležící jen pár set metrů od domu, jenž získala od otce.

Celou sumu 35 milionů korun za dům v areálu „Na Lhotách“ složila před podpisem smlouvy. Jak vyplývá z kontraktu, který má redakce k dispozici, peníze vložila do úschovy u notáře Svatopluka Procházky sídlícího v budově Agrofertu na pražském Chodově.

Tento notář figuroval podle dřívějších zjištění HlídacíPes.org u řady klíčových právních aktů Babišova holdingu. Například stál u zrodu Nadace Agrofert, ale především zhotovil klíčové dokumenty týkající se společnosti Farma Čapí hnízdo – byl u jejího založení, a následně zhotovoval notářské zápisy z valných hromad farmy v době, kdy čerpala evropské dotace. Na těchto zasedáních měli být přítomni akcionáři firmy, Procházka tak pravděpodobně měl přehled, k jakým transakcím ve firmě tehdy docházelo.

Pozemky pro Agrofert?

Pozemky vlastněné Martinem Herodesem v katastru Křinec (modře vyznačeny), kde působí firmy Agrofertu. Zdroj: Katastr nemovitostí.

Zatímco Babišova dcera nabyla dvě vily, Babišův švagr Martin Herodes se stal postupně majitelem stovek pozemků. Například v roce 2008 koupil velké množství půdy v okolí obce Křinec, kde působí hned několik firem Babišova holdingu, jako například ZZN Polabí, či ZAS Podchotoucí.

Zda na pozemcích hospodaří právě Babišovy firmy, není zřejmé, lze to však předpokládat. Týdeník Faktor S totiž již dříve popsal případ, kdy Herodes nakoupil od státu pozemky, kde byl Agrofert nájemce, a následně je prodal právě Babišově společnosti.

HlídacíPes.org se opakovaně pokoušel Herodese kontaktovat na jeho mobilním telefonu. Nejdříve hovor típnul s prosbou o zaslání SMS, poté, co dostal otázky touto formou, už nereagoval a telefon nezvedal, druhý den měl přístroj již zcela vypnutý.

Neobjasnil tak, odkud pocházely peníze na nákup pozemků a zda náhodou nešlo o peníze Babišova holdingu. Ten by totiž neměl na koupi pozemků od státu kvůli zákonnému omezení nárok, kdežto Herodes coby fyzická osoba tuto možnost měl.

Podle policie měli jak Herodes, tak Bobeková účelově zakrývat vlastnictví farmy Čapí hnízdo, s tím, že podle serveru iRozhlas.cz Herodes podnikl účelové převody akcií, aby znepřehlednil vlastnickou strukturu, a aby tak došlo k zastření skutečného vlastníka – Andreje Babiše.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

99 komentářů

 1. repta napsal:

  Sice pěkně napsáno, ale pokud objektem je člověk, na jehož účtu je asi stabilně 100 a více milionů, tak finanční transakce v uvedených částkách asi není zase tak velkým důkazem. Nicméně podvod jistě byl proveden. A pokud jsem na nezávislým politicky nepropojeným médiu, tak samo uzná, že nejen rodina kryla AB záda, ale i politická agenda, která schválila nejen tuto dotaci. Ono pokud se podíváme na politickou elitu, minulé i stávající kauzy, tak nějak nám uniká, že by byli lidé z této elity odsuzováni. Ono je otázkou, zda již zadlužení každého občana 140.000,-Kč není trestným činem, pokud jsme si vědomi, že tento dluh splatí jedině – každý občan, a to jakým koliv finančním produktem, jako jsou především daně přímé a nepřímé, či dokonce měnová reforma. Pokud by občan občanovi takový dluh způsobil, byl by jistě bez mýlky odsouzen.
  Tlak na „morální“ podstatu výkonu politické činnosti tak dnes vnímáme z televize, novin či internetu, pouze vůči ANO, nikoliv již ne vůči těm, kteří v minulosti byli spjati s jinými kauzami. Nehorším zjištěním je, že média jsou děleny na dvě – Andreje Babiše a Zdeňka Bakaly (ten dokonce proniká až do veřejně právní televize – tomu odpovídá i profil pozvaných komentátorů z politického či mediálního světa). Bohužel je nutné konstatovat, že doba žurnalistiky, kdy byla poslední distancí pravdy i proti politické moci, výkonné moci, je nenávratně pryč…..

  • Pavel napsal:

   Tezko ale muze lecit“ Palermo“, je-li jeho soucasti ! Jinak: kaze vodu, pije vino!

  • jan rich napsal:

   Pane,jste plkař a na to my,čtenáři,nečekáme.Vyjádřete se jednoznačně.

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   Skutečnost, že darebáků bylo a je více než jeden, toho jednoho neomlouvá!

  • Tondach napsal:

   Kde berete pořád toho Bakalu? jen proto, že o něm pořád blábolí Babiš?

   • Jarmila napsal:

    Bakala okradl obyčejné lidi o byty a vytuneloval OKD. A to je rozdíl a teď má strach se v České republice ukázat

    • Hary Dean napsal:

     Proti AB jsou to vsechno ucednici, to absolutne ten nejvetsi gangster!

    • Tondach napsal:

     To nic nemění na tom, co jsem napsal …..a Bakala si to všechno koupil od firmy Karbon Invest a jako majitel si s tím mohl dělat co chtěl! Jako tisíce jiných …. třeba takový Stehlík vytuneloval Poldi, nebo Soudek Škodovku v Plzni anikdo (Babiš nebo Zeman) o nich furt nemluví!

     • Vendi napsal:

      Jenže pan Bakala se zavázal, že byty odprodá havířům (ale ne za ty peníze, které pak požadoval. To bylo ve smlouvě. Pro mně je to velký lump.

    • Petr napsal:

     Smlouvu o prodeji OKD i bytů sepsala vláda vedená jistým Ing. Milošem Zemanem. Že ta smlouva byla sepsána mizerně, za to Bakala nemůže.

    • Dan napsal:

     Bakala koupil byty od OKD, lide uzivajici tyto byty, byli a jsou stale jen najemci. Nemaji zadna vlastnicka prava k najemnim bytum.

    • Vraťa napsal:

     Zapominate že prodej podepsal Zeman a Koláček to prodal dál.

    • antonín Tůma napsal:

     Proč by se tu ukazoval. Využil kapitalismus. Stále se tvrdí. že nejlepší je kapitalismus. Nedodává se, že i ten má svoje chyby. Proč ty se ignorují? Protože se hodí. Znáte kapitalistu, který je dobrodincem? Pak je o vyjímečný případ. Dnes v ČR sotva takového najdete. Ne, nenajdete.

  • Daněk Krátil napsal:

   Prostým výpočtem se zjistilo, že neměl ani dostatek zdaněných peněz na nákup dluhopisů Agrofertu.
   Nicméně, pozemky a baráky nakupovali Babišovi příbuzní a ti také musí prokázat, kdy získali prostředky a zda tato byly řádně zdaněné,
   Nagyovou popotahují za nezdaněné kabelky, tak jsem zvědav, zda budou Babišovce popotahovat za nezdaněné prostředky na investování.
   Sorry jako…®AB

   • lol napsal:

    A kdo je bude potahovat Babišovi úředníci z úřadů kde šéfují jeho ministři? 😀 Už ti to zaplo?

  • Alena napsal:

   Je to k smíchu, malé živnostníky skenujeme, peskujeme, pokutujeme a bo.r.del existuje, zameťte si u sebe, už mne to uráží.

  • Vladimír napsal:

   Takže repta, vůbec nic se nestalo, Bakala je horší než Babiš. Ale Bakala není ani premiérem, ani poslancem a to je podstatný rozdíl, který vám uniká!!

 2. Patrik napsal:

  takže další Babišova prasárna… nákup pozemků od státu přes rodinné příslušníky na které by Agrofert jinak neměl nárok… dobytek

  • jan rich napsal:

   Co by Babiš bych si počínal stejně.Vy ne?

   • Petr napsal:

    A stejně jako Babiš byste vykrikoval, ze vsichni kradou, nikdo neplati daně a zaváděl buzerace jako KH a EET?

    • Luk napsal:

     Na EET bych ještě přitvrdil a to jsem živnostník.

     • PM napsal:

      Ano je nutné přitvrdit. Až bude mít vedoucí úlohu. Jedna státostrana, dočkáte se toho. Tenhle národ je tak prostý, že potřebuje pevné vedení, povinné volby s jediným kandidátem, státní média, povinnou zaměstnanost a velké kriminály, pro lidi svobodnějšího myšlení.
      I vy živnostníku, máte to v hlavě opravdu srovnané.
      Babiš vám splní vaše sny, je to on na koho jsme od revoluce čekali, Všici kradnů sorry jako.

     • Tony napsal:

      Potřeboval bys strčit hlavu pod vodu!A to jsem živnostník.

     • Jitka Smiskova napsal:

      Přesně tak. Ti co kradli a chtějí krást dál tak jim EET nevoní a pořád jenom nadávají na Babise. Ať se podívají co nakradli a rozprodali majetek republiky Ti slavní ODS, CSSD, TOP atd. Teď by tam chtěli být zpět . Ti lidí co přemýšlejí nemůžou je přece volit vždyť oni se nezmění budou krást dál at je tam sykavec Fiala nebo jiní. Nechte toho Babise už na pokoji a taky se podívejte do řad těch co tam byli a co se nemůžou smířit s porážkou. Ti toho za těch 30 let rozkradli mnohem víc než ten Babis. Proč se tam pořád drží? Jim nejde o lidi ale o svoje koryta. Jsou trápení. Místo , aby něco dělali tak se pořád hádají. Ve světě musíme být už pro srandu, je to hanba. Vycházela bych je všechny. Takhle se dál nikam nedostaneme protože to jsou všechno sraci, kterým jde jenom o prachy. Proc tam nekteri uz jsou tech 30 let. Proc nesmějí volební období a pak s nima pryč jako třeba s prezidentem. To bychom měli řešit a ne pořád jenom Babise darebáci jsou tady jiní a ti se neřeší. Z Babise mají strach, protože jim jde po slapkach a takových a ještě horších je tam jeden vedle druhy ho to by si měli lidé uvědomit než vyjdou do ulic.

   • misomus napsal:

    Tak to jste s prominutím stejný prase jako on.

   • Zdeěk napsal:

    Zlděj zloděje podpoří !!

  • liba napsal:

   Presne vystizeno

 3. Kain Václav napsal:

  Ona to je řádně profláklá celá rodina.Kam by také ten starý kozel dával ty prachy o které odře svoje zaměstnance že?

  • Karel Rada napsal:

   Vždyť jim platí 13 tis hrubého. Uprchlíci budou dělat i za míň.

 4. David napsal:

  ANDREJ BABIŠ JE JEN LOUTKOU V RUKÁCH ROTSCHILDU

  • michal napsal:

   Ve vasem pripade vy jste v rukou osetrujiciho lekare a dnes ocividne zaspal…

 5. Dan napsal:

  A jaky podvod byl jako spachan?

 6. jan rich napsal:

  Podle vás přiblblý Babiš inestoval 100 a více milionů jen proto,aby získal padesátimilionovou dotaci Evropské Unie.Umíte počítat?Umíte pochopit,proč by si tak počínal?A ještě že do toho nebezpečně zatáhl podstatnou část své rodiny?Děláte z něho idiota,nepřátelská fronto.Přitom způsobil,že ČR si už několik let v ekonomice tak úspěšně vede.Tak se nepředvedl ani dle svého hodnocení nejlepší ministr financí všech dob-pan padákový Kalousek.Občané,buďte soudní.Jde o další frontální útok na pro všechny nebezpečného Babiše.Je jiný než Sobotka,Fiala,Filip,stín Schwarzenberga a další.A nebezpečný.Proto je ho třeba zahubit.To ve volbách nedopusťte.Na to politické hyeny čekají a dělají pro to vše možné.Nevyhovte jim.

  • nováček napsal:

   Dokonce i Transparenci International je o tom, že Babiš spáchal dotační podvod přesvěčeno. Víte-li něco co oni nevědí, sdělte jim to, třeba změní názor. Jinak Vaše úvaha o investování 100 milionů a ne hloupostí Babiše, je jenom bla, bla, bla.

  • Svoboda napsal:

   Blahopřeji k vašemu příspěvku, konečně projev zdravého rozumu v haldě zaujatých povídaček

  • michal napsal:

   Investovat a investovat je rozdil, pokud mate alespon elementarni povedomi jaky je rozdil u investic jako fyzicke osoby a v pripade jedne vetve z financni skupiny, kdy v podstate jde o to prohanet velky objem penez skrz…

   • Weber napsal:

    Zdá se, že nabádáte prostého občana, aby byl ochoten si dát práci s pochopením finančních operací, které zmiňujete, ale on ani není zřejmě ochoten snažit se pochopit kouzlo korunových dluhopisů pro obě skupiny investorů, to se mi jeví méně náročné, ale zdá se, že nikoho téma neláká a řídí se jen instinkty, co je dle něj správné a tečka. Z myšlení může i hlavička rozbolet a kdo by to chtěl, že ano! Stejně občana jednou ta hlavička bolet bude, ale za to bude odpovědný Kalousek.

  • franta flinta napsal:

   Člověče, investuje se proto, aby se investice vrátila a přinesla něco navíc. Zkuste si spočítat, jak dlouho potrvá, než se vrátí proinvestovaná téměř miliarda na zoologické zahradě pro děti.
   Děkuji, pokud vezmete do ruky kalkulačku a zkusíte si alespoň přes prsty spočítat, že návratnosti téhle „investice“ se nedožije ani loupežník Babiš, ani jeho děti. Je to loupež a podvod za bílého dne, nepodezíráte snad Babiše, že by neuměl investovat?

   • JanaD napsal:

    No, kvůli zoologické pro děti samozřejmě Čapák nestavil, to je pouze zástěrka pro naivní ovečky . Ačkoliv tato firma měla působit v pohostinství a v ubytovacích službách, tak největší příjem má kupodivu z reklamních služeb. Světe div se, reklamní služby v řádech desítek milionů ročně poskytuje pouze firmám z holdingu Agrofert, kdy nikdo ze zaměstnanců Čapáku žádné reklamy odpovídající fakturaci v areálu nikdy neviděl. To se to optimalizuje, když mají finančáky v jeho případě zavřené oči.

  • Karel42 napsal:

   Jak mohl proboha způsobit, že si ČR úspěšně vede? To by musel způsobit i v Polsku a dalších nám podobných zemích, protože vzorec zrychlujícího růstu je všude okolo stejný! A to jistě uznáte, že nezpůsobil. Skutečné příčiny růstu v ČR jsou 4: růstu u hlavních obchodních partnerů, pokles cen surovin (ropa atd.), oslabení koruny na několik let (zlevnilo export a ten rozfofroval růst) a eurodotace (které ale nejsou zadarmo, dostávají je jen někteří jako právě Babiš a navíc se blíží doba, kdy se to otočí a od nás poteče víc peněz do EU než naopak). Tyhle čtyři věci jsou za růstem a Babiš k tomu přišel jako slepý k houslím. Pokud ekonomika takhle silně roste a přesto je rozpočet v deficitu, je ministr financí (Babiš je šéfem i toho dnešního) neumětel.

  • Máte pravdu, pro všechny je nebezpečný, protože konečně po 28 letech chce zavést pořádek a všechny ty zloděje a bezpáteřní darmožrouty vypráskat.

   • Karel Rada napsal:

    Váš nenávistný příspěvek svědčí o tom že jste placena z daní těch „podvodníků a zlodějů“ Jako Agrofert.

   • Jiřina Fojtíková napsal:

    To tedy sedí,bývalý estébak nám bude zavádět pořádek ,to máte na mysli pořádek,který zde již byl? Podle pana Babiše „všetci kradnú “ tzn,že Vy jste také v té množině potencionálně podezřelých,ledaže kdyby jste jej osobně znála a udělil by Vám výjimku. To se dává za odměnu . Zloději byli,jsou a budou všude na světe,ale to neznamená,že Ti největší zloději mají zvláštní privilegium.

  • Karel Rada napsal:

   Vždyť NIC neřídil kobliho. Jen dřel peníze z malých živnostníků. Rozvrátil restaurační a maloobchodní síť. Nic nepostavili ani nevymysleli. Ekonomiku řídí Němci a ČNB.

  • Tonda napsal:

   Tvrzení, že ministr financí – cituji „způsobil, že ČR si v ekonomice už několik let tak úspěšně vede“ potvrzuje, že ekonomice ani trochu nerozumíte.

  • sipplova napsal:

   Tak si prosim přečtěte co o Babišovi píší na Slovensku,ohledně pekaren!!!Z té předešlé a té dnešní doby je mi na zvraceni.Hlavně si pamatuji „křištalově čistá“ a toto je podobné.Vubec neberou ohled na lidi.Rozkazy,příkazy,zákazy,kasy eet,dan!!!Oni si rodávaji dotace a jak má žít sama ženská s dětmi,pokud není ROMKA????

  • mark napsal:

   Sorry jako… pane, když mu stála dotace 20 tisíc za to ztrapnit se .. Co nám to tady trolíte, snad ne dnešní noty od Prchala?

  • Jarda E napsal:

   Dle mého názoru A. Babiš není žádný idiot (ve smyslu slova „prostý duchem“), je hodně schopný, bohužel čehokoliv ve svůj prospěch. A 50 mil Kč rozhodě není zanedbatelná částka, když mu stojí za to brát dotace pár tisíc na zvířata na čapáku. ono totiž platí korunka ke korunce, že. A. Babiš si je sám sebou tak jistý, že to podle mně na začátku „podcenil“ a nepředpokládál, kam až se to dostane. Následně byl již ve vleku svých nedůvěryhodných vysvětlení a lží.

  • Robert Wagner napsal:

   Vážený pane, jste naivní jak pětikačka v záložně. Už se probuťte a neobhajujte babiše, jako by byl mecenáš ČR. Vlastně za koblihu se necháte prodat, všichni ….
   Je mi zle jak Babiš zde všechno ovládá, proč si myslíte že si tak všechno podplatil při volbách, koupil si občany, jen v zakázkách všechno dostává, sere se do zdravotnictví, lesnictví, kupuje polikliniky atd. atd., a vy mu to všechno žerete ?? nenechte se vysmát a začněte logicky uvažovat …., zadarmo tento pán nic dělat nebude, a co se týká ekonomiky ČR, tak to jeho zásluha určitě není !!! Když umí rozpustit fondy a z toho rozhazuje, tak to umí každý, ale to poznáte až bude krize, to vám Babiš pomůže všem …

  • František napsal:

   Tak určitě investoval. Do vlastních dětí. Jen by mě teda zajímalo kde je ta „ztráta“. Takže získal 50 mil. z dotací EU. Aby to získal tak investoval do své dcery řekněme 60 mil. Poté investoval do svého švagra řekněme 40 mil. Takže:
   +50 mil. z dotací na luxusní sídlo rodiny Burešovích
   -60 mil. pro mladou Burešovou
   +60 mil. v nemovitostech pro rodinu Burešovích
   -40 mil. pro švagra
   +40 mil. ve „vypraných“ pozemcích pro firmu rodiny Burešovích

   Kdeže je ta ztráta?

   • Kamil napsal:

    To je komplot ! Každý víí, že tu ztrátu udělal Kalusek – a kdo to neví , tak je hajzl . fakt lidi – pšísachám na svoje dzeci – prostě ůčelouka

  • Květa napsal:

   Pane Rich, souhlasím. Za vlády ČSSD, ODS zde bylo zkorumpované bezvládí, vim o čem píšu. A v té době žádný Babiš v politice nebyl. Mají z něho strach, protože vědí,že ví…Všem hezký zbytek dne Květa

   • Nina napsal:

    Jí s Vámi plně souhlasím opět jde o cílený útok na nepohodlného politika .

   • Marie napsal:

    A můžete být prosím konkrétní, co Babiš na koho ví? Proč se ho jako ostatní mají bát? On snad někde avizoval, že hodlá prosetrit kauzy bývalých vlád? Předložil nějaká konkrétní fakta, která by mohla někoho usvedcit nebo poškodit?

  • Pavel napsal:

   Investoval peníze, které nejsou jeho. To bych taky dokázal. Po roce jeho řízení pokladny se zvedl státní dluh na krásných 340.000.000,- Co tedy udělal pro občany? Zvedl jim pouze každému zadluženost. A kobliháři mu stále žerou. Tunel už za 150.00.000,- z fondů EU a stále mu to prochází. Mimo jiné, být to o pár let zpět a dělat tohle v Italii, už má díru v lebeni a černou kočku v poště. Mafiáni měli aspoň koule a rodinu podporovali, ne zneužívali, jak to předvádí Bureš

   • Hash napsal:

    ….To bych taky dokázal… :-DDDDDDDD…to je nejlepší fór týdne.
    Ale protože se ti nechtělo, tak sedíš za kompem v open space a slintáš nesmysly….

  • PM napsal:

   Vaši agitku směřujte do TV Barrandov. Popletl jste si portál.
   Tady doufám nikdo nepochybuje, o tom že Babiš není přiblblý.
   Je to jen bezohledný dravec, který je fakty postupně zaháněný do kouta. Nyní jde jen o to, co provede a jak moc se necháme pokousat. Perioda ekonomické prosperity pomalu končí. Tím doufám skončí i Babiš. O něj se nebojím, zmizí z dosahu justice.
   Druhá varianta existuje, ale takovou nechci ani zmiňovat, to by bylo na dalších 40 let oslav úspěchů, nástupci se vždy najdou.

 7. zdenek napsal:

  Všechny zkorumpované a z EU v Bruselu placené noviny píší stejně. Kdyby alespoň něco změnily aby to nebylo do očí. Je to stejné jako za Husáka. Rudé Právo dnes Právo vydalo prohlášení se souhlasem SSSR dnes Rusko a ostatní tisk to opsal. Brečtan to bude pamatovat.

  • František napsal:

   Napadla vás kacířšká myšlenka, že to píší všichni stejně protože se jedná o ověřné informace?
   Já vím, taková šílenost. Co je pravděpodobnější? To, že všechny normální noviny a novináři, jejichž jména jsou přímo pod články, jsou uplacení a píší dle diktátu EU a pár zdrojů z internetu většinou s nedohledatelnými autory píše utajenou pravdu. Nebo to, že normální média prostě píší pravdu, nejsou ničím placeni a naopak právě ty zdroje z internetu jsou podezřelé, můžou být placené z neznámých zdrojů a snaží se vás manipulovat tak jak se to hodí jejich tajným objednatelům.
   Slyšel jste někdy pojem Occamova břitva?

 8. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  V tom rozhorlení, jste pozapomněl, že se píše „nebilo do očí“ a ne „nebylo do očí“ ( to co nebilo do očí, je od sloves bíti, nikoliv od slovesa býti).
  Jinak přeji příjemný večer.

 9. Tondach napsal:

  Takových, jako je Babiš, kteří mají miliony pro své děti je víc … jen se necpou do vlády a nekřičí jak všichni ostatní kradou! Bohužel nejvíc je těch jednoduchých, kteří to Babišovi pořád baští!

 10. Richard Kincl napsal:

  Ještě by to chtělo promrskat češtinu, paní redaktorko…
  …ležící jen pár set metrů od domu, jenž získala od otce.
  Je to 4. pád, takže jejž

 11. Pavel Buchla napsal:

  Dokud nebudou vládou nařízené odtajněné anonimní akcie bude si tu dělat každý co chce to by bylo politiků s máslem na hlavě Babiš odkryl karty s vlastnictvím a doplatil na to a co ti druzí kteří nejvíc na něj ukazují a cpou se zpátky do vlády a nemůžou přenést přes srdce že nějaký Babiš je všechny převálcoval a dokázal že stát lze řídit jako podnik zisk investice uvážlivost nejdříve mít v ruce za co utratit a pak utratit to je moudro starších nejdřív musíš mít a pak se měj

  • František napsal:

   Oh, takže ten permanentní deficit od chvíle kdy vládne je uvážlivá investice z peněz co má v ruce. Co se člověk nedoví.

 12. Hucho napsal:

  Stejne mi nikdo nevymluvi, ze Babis neni bílý kůň Moskvy, prostrednikem a vykonavatelem ruských zájmu ve východní Evropě, byl na to profesionálně proškolen jako dvojitý agent STB a KGB, vsechno je to jedna hnusna velká konspirace, snad nam nebude vládnout, byl by to konec. Pevně vsak věřím ze ho ta obrovská zlodějna nakonec dožene, dávám bolsevikovi maximálně 3 měsíce…

  • Karel Rada napsal:

   Trefil jste to. Je to trojský kůň a první peníze vzal ze Švýc banky konto GRU. A peníze z úplatků za hnojiva pro PZO za což byli v r1988 obviněni s otcem.

  • Tomáš napsal:

   Mockrát děkuji pane Hucho. Sdílím vaše pocity. A vy, zastánci AB, se aspoň naučte psát česky. Nebo víte co, raději nepište vůbec.

  • PM napsal:

   Nejsem příznivcem konspiračních teorií.
   Jenže všechna doložitelná fakta, tomu odpovídají. I loutka Zeman do toho zapadá až neuvěřitelně přesně. Hucho díky, připadal jsem si paranoidní, tak je nás více. Hrozně rád bych se dožil rozuzlení, ale jestli to bude pokračovat tímto tempem, tak to nevidím na 3. měsíce, ale na dalších 40 let. To je obvyklá perioda tohoto národa, bez pevně ukotvených hodnot, o které se snažil Masaryk. Co je demokracie dnes vlastně vůbec nikdo neví, každý si tvoří svoji vlastní. To že největší kotvou by měla být morálka a slušnost, se jaksi zapomnělo. Ó… to je moudro, to ze mě padá když, si odpočinu. Slunce v duši.

 13. ottosch napsal:

  Proč to, chytrý muži, nedáte k soudu? Jinak si ty teorie nechte pro kámoše.

 14. Kevin Koštner napsal:

  Hele, já toho Babiše docela chápu. Já když makám v jeho pekárně, tak si taky občas ukradnu na doma pár rohlíků i když vím, že ušetřím jenom pár korun a přitom riskuju, že mě na vrátnici odhalí a vyhodí z práce. Prostě ten pocit že to mám zadarmo je k nezaplacení. Pro něj je těch 50 mega taky nic, ale když je ta možnost i když s rizikem, tak proč si nevzít. Tak vy co ho takhle obhajujete, že tohle nemá za potřebí, ruku na srdce, nikdy jste si neodnesli z fabriky nějakou cetku s rizikem nevyčíslitelnýho průseru?

 15. skeptik napsal:

  Jsem ochoten vám uvěřit, že jste zlodějem a že jste nějakým způsobem zaměstnán u pana Babiše, když to tvrdíte. Ale že si jen ukradnete v pekárně nějaké rohlíky, vám rozhodně nevěřím. Tomu neodpovídá ani váš sloh, ani čeština. Pokud jste zlodějem, pak mnohem výše postaveným.

 16. KAB napsal:

  Hehe, Babiš má majetek řádově 80 miliard Kč 🙂 Bylo by smutné, aby jeho nejbližší příbuzní bydleli v paneláku – pro něj je koupě vily asi takovým výdajem jako pro mě koupět chleba na večeři. Zase jste na nic nepřišli a jen omíláte jednu blbost kolem dokola.

  • lol napsal:

   A přesto se nestidí dělat čachry pro usmolených 50 melounů když je může NELEGÁLNĚ načerpat…

 17. Petr Kaminsky napsal:

  1) Koukam, ze uz i tady trolli Babisova PR pakaz. Prchale, jaky mas nick? 2) Babis od sprizneneho exekutora koupi firmu v likvidaci (za penize Agrofertu). Nasledne ji Agrofertu proda za 10-nasobek. Protoze se jedna o prodej obchodniho podilu, nezaplati zadnou dan. Pro me je to jasne – kraceni dane. Je to uplne stejne jako u tech korunovych dluhopisu. 3) Herodes nakupuje pudu od Pozemkoveho fondu. Kupoval nekdo z Vas pudu od statu? Rekl bych, ze to jde jen, pokud mate dobre kontakty. Pro me je to jasne – zneuziti informaci v obchodnim styku. Navic ten preprodej Agrofertu – zlocinne spolceni. 4) Lidi, co se jeste musi stat, abyste konecne prohledli vlka v rouse berancim? 5) Prchale, uz jsi premyslel, co budes delat, az Babis skonci? Kde Te tak asi zamestnaji? Nemas strach o zivot? Ja bych mel.

  • František napsal:

   3/ Taky mi to vrtá hlavou. V rodině jsme měli nějaké restituce. Nic velkého dvě pole. Byla už vlastněná, takže jsme měli dostat náhradu. Dostat ze státu cokoli rozumného se ukázalo nemožné. Veškeré nabízené náhradní pozemky byly typu několik kilometrů dlouhá dva metry široká škarpa u silnice, bažina … A to jsme procházeli seznamy nabízených pozemků pravidelně několik let, než jsme se rozhodli náhradu prodat. Od té doby, když slyším, jak někdo získal nějaký pozemek od státu je jasné, že to je šmelina. Protože standardní cestou se to získat nedá.

  • Julie Bakošová napsal:

   Svatá pravda. Já si taky pořád říkám, co mu to tam za lidi ty hlasy hází. To jsou vážně tak hloupý, že to nevidí. Jenže když jsem dnes viděla dnešní komentář politika z KSČM, že lidé na venkově dají hlas panu Babišovi, protože je jim jasné, že kdyby byla u moci pravice, tak jim seškrtají sociální dávky a peníze, tak je mi z toho nerovného boje smutno. Jak to říkal Bolek Polívka “ A teď si Vás kúpím všecky.“…..to je politika Babiše a bohužel spousta lidi má radši peníze než morálku.

 18. Bob a Bobek na psychiatrii napsal:

  Vše je podvod.

 19. Bobeková dělá bobek napsal:

  A je v tom.

 20. petrph napsal:

  To že multimiliardář Babiš daruje své dceři vilu za 25 mega by i nejstupidnějšímu bulváru stačilo tak na malý titulek a tři řádky s jasným kontextem „ta holka se ale uměla narodit“…
  Ale naznačovat že by se mu ta dcera za to měla něčím protiprávním odvděčit, to by si ani ten bulvár nedovolil…
  Tedy žít v jiných dobách, kdy i ten bulvár měl nějakou čest, a věděl čím může nebo nemůže krmit své čtenáře…

  • Monča napsal:

   Zkuste americkej bulvár. Ten náš se s nima proti americkýmu dost mazlí. Neřekla bych, že máme ostrej bulvár. A propos jen tak mezi řečí, dost lidí pláče jak se nám oklešťuje demokracie a vzdychá po západních demokraciích. Tak vám jen řeknu, že neví o čem mluví. Neznám nic okleštěnějšího než americký život. Přes byrokracii ani nedohlédnete a v podstatě nikoho nezajímáte. Zaplať daně a pak se v tom okleštěným prostoru pohybuj jak umíš a starej se o sebe. Tím chci říct, máme se tady dobře, neni nutný si stěžovat. Až sem dojde to co je tam, to teprve bude rodeo.

 21. bolek.vala napsal:

  Dneska tu píše samý komunista , který závidí schopnému kapitalistovi !!

  • Loriana napsal:

   Je neuvěřitelné, jak chudý prostý lid zbožně obdivuje bohatého kapitalistu Babiše. Vždycky všichni nadávali, jak politici kradou, ale jeho mají najednou za svatého. Ted se jasně ukázalo, ze svatý není. Ale Vlastně chudí se nemodlí ke svatým, ale k bohatým… alespoň v České republice, kde jsou všichni ateisté. Věří jen v jedno. V peníze, a obdivují ty, kdo je umí vydělat, ať je to jakýmkoli způsobem.
   Vše záleží na emocích, na sympatiích, jaké dokáže politik v lidech vyvolat. Češi obdivují pracovité lidi a Babiš se prezentuje jako dříč, to se Čechům líbí. Že dře pro sebe a Čechy zadlužuje, jim nevadí. Hlavně že je podplatí vyššími důchody. Až se budou muset splácet dluhy, stejně už jeho voliči nebudou naživu…

 22. flik08 napsal:

  estébákům zdar

 23. Rosta napsal:

  Makejte, podnikejte, čerpěte dotace. Zaměstnávejte lidi. Nezáviďte. Koalice má 4 roky ať se ukáže. Za čtyři roky buď ANO a nebo ne a hodíme to REALISTŮM.

 24. Monča napsal:

  Nikoliv spousta, ale všichni mají radši peníze než morálku. Hodnoty se poděly v prach a nemůže za to jen Babiš, ale i ti před ním. V okamžiku povýšení začnou ztrácet kontakt s realitou a žití v bublině pak ukazuje, že nemaji ani páru o tom co se za hranicí Prahy děje. Poukazovat na to, že venkov volí Babiše a proto jsou to hlupáci není prozíravé, protože při dnešních možnostech mají i sedmdesátiletí lidé sociální sítě a když si o sobě přečtou, že jsou to tupci, jednoduše mu to hodí, ne z přesvědčení, ale za to přezíravý chování. Nadřazenost některých Pražáků je neuvěřitelná, navíc to je s víc jak nadpoloviční jistotou, že daná osoba pochází nejpravděpodobněji z moravsko – slovenského pomezí. Věřte holce z Prahy, která v Praze nežije. Vim, jak lidi na nás na malým venkovským městě nahlížeji a mnoho lidí jim k tomu zavdává příčinu. Chtěla jsem tím říct, pokračujte s tim odstřelováním venkova, častujtejte je hlupáky a já nevim čim vším a garantuju Vám, že Babiše to možná položí, byly by rozhodně předčasný volby a ne jen rekonstrukce vlády. Babiš se vrátí, s mnohem silnějším mandátem ku škodě všech, protože ten venkov ho podrží, navzdory Vám všem, kteří na ty lidi jen kydáte. Problém je totiž hlubší, všechna práce z venkova je pryč, mzdy mizerný, a ne, Babiše tu nemáme, takže by stálo za zamyšlení zda skutečně je nutný tu nadřazenost a pohrdání lidem předkládat, na místo toho, aby se s tím něco začalo dělat. Navíc mi to pohrdání připomíná pohrdáním určitého etnika a vyzdvihování blonďáků. No nic to jen tak mezi řečí.

 25. swisim napsal:

  Hlidaci pes by si mel hlidat svoje uvahy a hlavne to, ze porusuje zakon o osobnich udajich…..i kazdemu zlodejickovi nebo vrahovi napisete v novinach jen E.T. misto celeho jmena, a tady jmenujete a probirate osobni udaje a rodinne vazby a majetky o stopero ! Nejste na hlavu porad se navazet do neci rodiny ? Je mi jedno KDO to je, zakon plati pro vsechny, zejmena pak pro ty, kteri vykrikuji, ze chteji demokracii a svobodu slova. Nedodrzovanim zakonu statu vyznava anarchii -nikoliv demokracii…a takovym mame verit, ze oni jsou ti vyvoleni, co mohou soudit druhe ????

  • PM napsal:

   Soudruhu, máte zmatek nejen v zákonech ale hlavně v tom co se doopravdy děje. Babiš si rodinu ničí sám, je mi to sice líto, ale psát se o tom musí, a hledat pravdu by mělo být povinností každého slušného novináře, tedy dokud je Bureš se Zemanem nezačne likvidovat. Práci čest.

 26. Stehlík Josef napsal:

  Já jsem nic nevytuneloval,MUDr Stehlík Josef

 27. Jan napsal:

  Až se stejnou energií jako u Babiše začne „hlídací psík“ se věnovat například Kalouskovi tak smeknu, jinak to je politická objednávka právě třeba Kalouska. I’m finished.

  • Pavel napsal:

   Proč Babiš a jeho voliči tak nenávidí Kalouska a svádí na něj úplně všechno? Použijte prosím rozum a přemýšlejte. Babiš ho bytostně nenávidí a kdyby byla pravda to vše co o něm tvrdí a říká, že je největší tunelář, podvodník, zloděj, vrah parašutistů…. jen z jednoho procenta, tak ho Babiš dá okamžitě trestně stíhat. Že by to udělal s obrovskou radostí, o tom snad nikdo nepochybuje.

   AB ovládá už téměř vše, své lidi má všude, ale ono to přesto nějak nejde. Přemýšlejte proč.

 28. Jarda E napsal:

  Ještě, že toho Kalouska máte, zkuste ještě za chvilku Bakalu, Sorose a OKD……

 29. Piotr napsal:

  Já mám rád Bureše a chci mu také krejt záda

 30. Mirba napsal:

  Jasná zpráva…. Babiš si podmanil nás všechny jako gastarbeitry!! Snad vám to došlo – vy lide voličský ANO !! Ani náhodou, pane Vocásek…..
  Tenhle člověk je naprosto dtzý pro svůj majetek, proto takhle roste a podplatí tenhle pitomý český národ rohlíkem.
  Už se vzchopte a dejme mu odchodnou z politiky a následné musí probíhat……

 31. Miroslav Mareš napsal:

  Je to lump. Psali jsme si spolu, než zjistil, že si mně koblihama ani rohlíkama nekoupí. Ale to je fuk. Já ho na nic nepotřebuji, a on nás také ne. Pouze se divíme, že ještě žije. Ani jsem ty koblihy nejed, abych ještě chvíly žít mohl.

 32. Tomáš Jedno napsal:

  A koho zajímá nejaký hon na Babiše.Mě rozhodně ne.At si dela co chce.Zaměstnava tisíce lidí a daně platí.Kdo umí,umí a kdo neumí tak čumí a zavidí i hovno.

Přidávání komentářů není povoleno