Psí týden: Zeman inspiruje svět. Putin v Praze. Zákonodárci na mizině.

Napsal/a -pes- 25. dubna 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

V debatě pod článkem „Kníže versus senátor. Jak poslanci a senátoři chodí do práce“ kdosi navrhl, aby naši zákonodárci dostávali výplatu i s ohledem na to, kolik času tráví na jednáních parlamentu. HlídacíhoPsa napadá, že to možná není tak úplně špatný nápad.

Přečtěte si článek a zjistíte, který z volených zástupců, by si v takovém případě sotva vydělal na příslovečnou slanou vodu.

Co dále Vám možná v právě uplynulém týdnu na HlídacímPsu uniklo:

  • Zeman prý inspiroval některé zahraniční státníky, aby se v Moskvě zúčastnili oslav konce druhé světové války. Tvrdí to ředitel zahraničního odboru Hradu Hynek Kmoníček. Jiné hlavy státu podle všeho na rozdíl od Zemana nenapadlo (i když i jemu to nějakou dobu též trvalo), že by se během své návštěvy nemuseli tradiční demonstrace vojenské síly, která se již od dob SSSR tradičně koná na Rudém náměstí. Více zde.
  • Vladimír Putin ovšem Miloši Zemanovi jeho návštěvu Moskvy možná brzy oplatí. Pokud se ruským hokejistům podaří postoupit do pražského finále světového šampionátu, nenechá si hlava státu boj o zlato v druhé polovině května pravděpodobně ujít. Další informace najdete zde.
  • Stát má opakované problémy s čerpáním eurodotací, naopak někteří podnikatelé vědí, jak na to. Například firmy skupiny Agrofert Andreje Babiše již získaly ve více než stovce projektů částku 1,6 miliardy korun. Nejvíce peněz míří v rámci holdingu do chemiček. Pocházejí z operačního programu, který spravuje Babišův ministr životního prostředí Richard Brabec – někdejší ředitel Babišovy chemičky Lovochemie. Přesvědčte se zde.
  • HlídacíPes pokračuje v mapování byznysových aktivit lidí, kteří mají podle médií největší vliv na prezidenta Miloše Zemana. Po kancléři Vratislavu Mynářovi sestavil i přehledného „pavouka“ firem a společností, v nichž působí jeho externí poradce Martin Nejedlý, který v Česku obchoduje s produkty ruské firmy Lukoil. Další grafika znázorňuje obchodní vazby bývalého komunistického důstojníka Zdeňka Zbytka, jehož podnikání se též zaměřuje především na Rusko a země bývalého Sovětského svazu. Najdete je zde a zde.
  • S věkem přichází moudrost, praví okřídlené úsloví.  Jak to ale s našimi duševními schopnostmi v průběhu života doopravdy je? Řada z nich se skutečně rozvíjí až zhruba do padesáti, jiné ovšem dosahují svého vrcholu, už když je nám osmnáct. Přitom ještě nedávno stáli v čele států tři devadesátníci. Více o tom, jak se postupem věku mění naše dušení schopnosti, si můžete přečíst zde.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)