,

Psí týden: Zeman inspiruje svět. Putin v Praze. Zákonodárci na mizině.

Napsal/a -pes- 25. dubna 2015

V debatě pod článkem „Kníže versus senátor. Jak poslanci a senátoři chodí do práce“ kdosi navrhl, aby naši zákonodárci dostávali výplatu i s ohledem na to, kolik času tráví na jednáních parlamentu. HlídacíhoPsa napadá, že to možná není tak úplně špatný nápad.

Přečtěte si článek a zjistíte, který z volených zástupců, by si v takovém případě sotva vydělal na příslovečnou slanou vodu.

Co dále Vám možná v právě uplynulém týdnu na HlídacímPsu uniklo:

  • Zeman prý inspiroval některé zahraniční státníky, aby se v Moskvě zúčastnili oslav konce druhé světové války. Tvrdí to ředitel zahraničního odboru Hradu Hynek Kmoníček. Jiné hlavy státu podle všeho na rozdíl od Zemana nenapadlo (i když i jemu to nějakou dobu též trvalo), že by se během své návštěvy nemuseli tradiční demonstrace vojenské síly, která se již od dob SSSR tradičně koná na Rudém náměstí. Více zde.
  • Vladimír Putin ovšem Miloši Zemanovi jeho návštěvu Moskvy možná brzy oplatí. Pokud se ruským hokejistům podaří postoupit do pražského finále světového šampionátu, nenechá si hlava státu boj o zlato v druhé polovině května pravděpodobně ujít. Další informace najdete zde.
  • Stát má opakované problémy s čerpáním eurodotací, naopak někteří podnikatelé vědí, jak na to. Například firmy skupiny Agrofert Andreje Babiše již získaly ve více než stovce projektů částku 1,6 miliardy korun. Nejvíce peněz míří v rámci holdingu do chemiček. Pocházejí z operačního programu, který spravuje Babišův ministr životního prostředí Richard Brabec – někdejší ředitel Babišovy chemičky Lovochemie. Přesvědčte se zde.
  • HlídacíPes pokračuje v mapování byznysových aktivit lidí, kteří mají podle médií největší vliv na prezidenta Miloše Zemana. Po kancléři Vratislavu Mynářovi sestavil i přehledného „pavouka“ firem a společností, v nichž působí jeho externí poradce Martin Nejedlý, který v Česku obchoduje s produkty ruské firmy Lukoil. Další grafika znázorňuje obchodní vazby bývalého komunistického důstojníka Zdeňka Zbytka, jehož podnikání se též zaměřuje především na Rusko a země bývalého Sovětského svazu. Najdete je zde a zde.
  • S věkem přichází moudrost, praví okřídlené úsloví.  Jak to ale s našimi duševními schopnostmi v průběhu života doopravdy je? Řada z nich se skutečně rozvíjí až zhruba do padesáti, jiné ovšem dosahují svého vrcholu, už když je nám osmnáct. Přitom ještě nedávno stáli v čele států tři devadesátníci. Více o tom, jak se postupem věku mění naše dušení schopnosti, si můžete přečíst zde.

Čtěte též

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies