Psí týden: Jak jsme na tom? Nic moc. Fauly kolem EET a Dalíkův obchod z vězení

Napsal/a Robert Malecký 3. prosince 2016
FacebookTwitterPocketE-mail

Poptávka po případech hostinských, kteří končí kvůli EET. I s mediálními fauly. Výhodný byznys lobbisty Marka Dalíka, který udělal už ze znojemské věznice. A slova českých politiků v čínských médiích, kteráý ovšem nikdy neřekli. Krátká ukázka z témat, která HlídacíPes.org v končícím týdnu přinesl. A bylo toho jako obvykle mnohem víc.

 • „Lidé nejsou schopni se mezi sebou domluvit a v klidu uspořádat vzájemné vztahy. A je jedno, zda jde o spory v malé vesnici na Moravě nebo o dva miliardáře v Praze na Hanspaulce,“ říká soudce Nejvyššího správního soudu Karel Šimka. Stav, s nímž se setkává ve své praxi soudce, je podle něj i odrazem celkové atmosféry ve společnosti. Šimka byl také vedoucím expertní skupiny v projektu Aspen Institut „Česko: Jak jsme na tom“.
  Česko jako krysí ráj. Vede se nám dobře, ale škodí nám pohodlnost
 • 27796857871_dfacca0510_zPřed startem elektronické evidence tržeb prudce v českých médiích vzrostla poptávka po příbězích hostinských, kteří své provozovny, ať už z ekonomické nutnosti, nebo na protest uzavřou. Svůj seznam hospod vytvořily například Zprávy Seznam.cz, přidala se i Babišova média: třeba server iDnes.cz převzal zprávu ČTK, že pivovary vědí o stovkách odběratelů, kteří přestávají odebírat pivo. Končí taky chata s občerstvením na nejvyšší hoře Českého středohoří Milešovce. Napsal to internetový server Svobodné fórum, a je to smutná zpráva. Ještě smutnější ovšem je, že ona zpráva neobsahuje všechna fakta. Třeba to, že podnikatel, který s nájmem končí, si ji pronajal už v době, kdy zákon o EET prošel sněmovnou. “Nevěřil jsem, že začne platit,” tvrdí dnes.
  EET: Konec hospody na Milešovce, mediální fauly a rozkol u zelených
 • Odsouzený lobbista Marek Dalík prodal luxusní mezonetový byt brněnskému podnikateli, od jehož firmy byt před pěti lety za poloviční cenu koupil. Smlouvu na prodej třetiny vily na Hradčanech za 60 milionů korun podepsal bývalý vlivný lobbista v cele znojemské věznice.
  Dalíkův výhodný obchod z vězení: Byt na Hradčanech prodal podnikateli, od kterého jej koupil
 • Dezinformace spojené s alternativními výklady historie ve vztahu k Rusku či bývalému Sovětskému svazu a jeho někdejším satelitům nabírají na síle. Na nové případy „prokremelského historického revizionismu“ upozornil pravidelný souhrn týmu evropské pracovní skupiny pro boj s ruskou propagandou StratCom East.
  Masakr v Katyni se nikdy nestal. A sametová revoluce je dílo CIA a KGB…
 • Komunistická Čína si je tak jistá svým postavením v současné české politice, že vkládá tuzemským politikům do úst silná pročínská vyjádření, která podle svých slov nikdy neřekli. Jak upozornil expertní server o Číně Sinopsis.cz, Oddělení pro mezinárodní styky ÚV KS Číny na svých stránkách zveřejnilo zprávu související s návštěvou vlivného muže čínské komunistické strany Li Ťüna v Praze. A pozoruhodným způsobem v ní cituje přední české politiky: prezidenta Miloše Zemana a předsedu Poslanecké sněmovny a místopředsedu ČSSD Jana Hamáčka. Oba muži podepsali v polovině října kritizovaný “dopis čtyř“, kterým se distancovali od setkání ministra kultury Daniela Hermana s dalajlamou. Autenticita prohlášení, již jim nyní nově přisuzuje Komunistická strana Číny, je ovšem – přinejmenším v případě Jana Hamáčka – sporná.
  Čína cituje nové pročínské výroky českých politiků. Hamáček: Nic takového jsem neřekl, chci vysvětlení
  Čína po protestech stáhla zprávu, v níž Zeman a Hamáček chválili čínský komunistický systém
 • 7132637901_0bb66d6659_z

  České soudy téměř neukládají peněžité tresty. V celkovém objemu jde jen o 4 procenta, téměř výhradně za trestné činy v dopravě – tedy dopravní nehody nebo řízení v opilosti. Jediný obvod, který “drží laťku”, je Jihomoravský kraj. “Současná praxe je taková, že se soudce na majetkové poměry obžalovaného zeptá, on se trochu vyděsí a vylíčí je obvykle horší, než ve skutečnosti jsou,” říká v rozhovoru pro HlídacíPes.org pověřený místopředseda Krajského soudu v Brně pro trestní úsek Aleš Flídr. Často si tak cestu do vězení dláždí obžalovaní sami.
  Zapíráte před soudem majetek? Sami si dláždíte cestu do vězení!

A ještě telegraficky výběr z dalších témat:

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)