Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Miroslav Mareš, Občasník.eu, zdroj

Dřevěný Babiš do vánočního betléma nepatří, rozhodla radnice

Vánoční betlém na náměstí v Jaroměřicích nad Rokytnou překvapil svým zpracováním řadu místních občanů. Vedle tradičních postav se totiž v jesličkách objevila i postava nápadně připomínající ministra financí Andreje Babiše.

V betlémech nesmí chybět Ježíšek v jesličkách, Panna Maria a  svatý Josef. Většinou se zde ještě vznáší anděl a v okolí svaté rodiny se rozmísťují různá zvířata. Není však zvykem, aby součástí betléma byl i politik…

Na vyřezávaného Babiše upozornil novinář Miroslav Mareš z regionálně zaměřeného webu Občasník.eu.

15193665_729134630572504_3149044545272623682_n

©Miroslav Mareš

Ten jej také vyfotografoval před tím, než dřevěná „Babišův dvojník“ v saku, s kravatou a korunkou na hlavě z jesliček zmizel. Z betléma jej nechalo odvézt vedení města.

„Už se to dalo do konzervativní podoby, mnoho lidí si stěžovalo, že to do betlému nepatří,“ vysvětlil pro Občasník.eu starosta Jaroměřic nad Rokytnou Jaroslav Soukup.

 

 

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

13 komentářů

 1. sony napsal:

  Myslím si, že radnice rozhodla správně. Ještě měla policie zjistit autora nápadu i realizace a přijít ho pokutovat. Byl to hodně špatnej nápad.

  • Tim napsal:

   Pokutovat? A za co?

  • Sa napsal:

   Ne, kdo by jim tam kontroloval účtenky? Co když se tři králové snažili proprat špinavé zlato? Jak by k tomu lid přišel?

  • Petys napsal:

   Pro některé jednodušší lidi je přece pan Babiš něco jako Ježíšek a Pánbůh dohromady, pro jiné zase čert a ďábel. Patří tam tahle figura.
   Ovšem autora bych zavřel na 1 rok za hanobení majestátu.

 2. Miloš Zeman napsal:

  Radnice učinila velice správně. Naše soudruhy ministry si musíme chránit, stejně tak jako našeho soudruha prezidenta. Hříšník placený pražskou kavárnou by měl být vypátrán a řádně odsouzen a na jeho revanšistické praktiky by mělo být poukázáno ve všech závodech a družstev. Takoví lidé by měli být odsouzení na doživotí do uranových dolů, jeho rodina vystěhována do pohraničí, majetek propadnout státu a jeho dětem a příbuznám znemožněno vzdělání. ANO!!! MY SI SOCIALISMUS ROZVRACET NEDÁME !!!

 3. JUDr.Ing. Vladimír Väter napsal:

  Babiš se nehodí ani do Betléma, ani do pekla (tam by jej odmítli jako nebezpečného supersatana)

 4. Jana napsal:

  Babiš nepatří ani na MF 🙂

 5. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  Kam ten Babiš tedy patří? No přece na český trůn!

 6. Číž ek napsal:

  Autor betlému je znám a má tam i reklamu, tak ho zažalujte nebo co jste chtěli řešit. Nehodnotím řezbářovo dílo, ale ta sestava se nedá nazvat jako betlém, to je vrchol nevkusu. Osel a vůl vzkazují, že jsou tam zbyteční a šli domů, jeden do Lesůněk a druhý na Žerotínovu, s pozdravem „Žehnej nám Klémo“
  http://leteckaposta.cz/238085566

 7. jan rich napsal:

  Hodně jsem si musel přimhouřit oči,abych tam Babiše viděl.Lid tomu ale asi chtěl.Pan Mareš nikoliv.Blahopřeji panu Marešovi.Ale hin sa ukáže….

 8. Ari napsal:

  Tohle mi připadá nápadité, je škoda, že ve strachu 🙁 nebo z nějaké přiblblé korektnosti to dali pryč. Vždyť (stačí se podávat na staré betlémy), i naši předkové měli tendenci dávat do betlémů postavičky tehdejších vykutálenců i elit, to vůbec není v rozporu s tradicemi – naopak… Já být na místě Babiše (má-li smysl pro humor), tak bych si toho dřevěného korunovaného Babiše, když už nesmí být v tom betlému, koupil a postavil si ho do kanceláře, připadá mi hodně povedený…

 9. Peter Breiten napsal:

  Z toho slovenského dobytka už se mi chce zvracet a abych se na něj ještě díval v jesličkách? Přijde mi to hodně úchylné a zvrácené! Někdo se musel přinejmenším zbláznit …

Přidávání komentářů není povoleno