Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.

Psí týden: HlídacíPes.org v regionech, neziskový Václav Klaus a komunistická čistka v krajských muzeích

Výběr toho nejdůležitějšího z originální produkce HlídacíPes.org v končícím týdnu.

 • Spustili jsme regionální weby v Ústí nad Labem a v Olomouci a máme novou grafiku. To je pro nás nejdůležitější zpráva uplynulého týdne. A jak ukazuje video v úvodu článku, bylo kolem toho trochu napětí, ale nakonec samozřejmě všechno dobře dopadlo.
  Podívejte se na video, proč je podpora nezávislé regionální novinařiny důležitá podle osobností Ústeckého kraje.

 • A co jsme tento týden psali? Třeba příběh sponzorů Institutu Václava Klause:

Milion ročně pro Václava Klause. Bývalého prezidenta sponzoruje muž, který od něj dostal milost

 • A jak Zdeněk Kratochvíl podporu vysvětluje?Milost od Klause, miliony pro jeho nadaci. „Žádná splátka to není,“ zlobí se podnikatel Kratochvíl
 • Ústecký kraj odvolává ředitele pěti muzeí a galerií, protože se chce při jejich vedení ubírat jiným směrem. Jakým? To tají. Celá rošáda navíc působí dojmem, že může jít i o vyřizování účtů s nepohodlným šéfem Oblastního muzea v Chomutově Stanislavem Dědem. S ním mají komunisté ve vedení kraje dlouhodobé spory, které letos vyvrcholily vyvěšením tibetské vlajky na budově muzea.

Pomsta za tibetskou vlajku? Komunistická čistka v krajských galeriích a muzeích

Neodvolávejte! Kraji hrozí kvůli čistce v galeriích a muzeích mezinárodní ostuda

 • Navzdory sankcím na vývoz vybraného zboží a produktů se dovoz do Ruska v posledních měsících výrazně zvyšuje – celosvětově i z České republiky.
  Ekonomické sankce proti Rusku ne všichni v Evropské unii dodržují, zní z Česka
 • Změna režimu a čistky na univerzitách, které následovaly pokus o puč, vyhnaly z tureckých univerzit nespočet akademiků. Dva z nich nyní našli azyl na Univerzitě Palackého v Olomouci. Gokhan Bacik, politolog se zaměřením na zahraniční politiku Středního východu, se s námi sešel na akademické půdě ve své nové pracovně. Jak vnímá zpětně eskalující problémy Turecka, které ho nakonec přiměly k tomu, aby opustil svou rodnou zemi a udělal tak něco, o čem do té doby pouze četl?

Uprchlý turecký profesor v Česku: Dvacet minut po odletu za námi uzavřeli letiště

 • Více než dvacet pět let po pádu komunistického režimu v Československu nebyla napsána ani jedna rozsáhlá odborná práce zabývající se historií zahraniční rozvědky. Platilo to až do nedávna. V roce 2015 vydal Ústav pro studium totalitních režimů knihu autorů Jiřiny Dvořákové, Zdeňky Jurové a Petra Kaňáka s názvem Československá rozvědka a pražské jaro. Úpadek komunistické rozvědky: od únosů a vražd až po „cestovku“ pro protekční spratky
 • Regionální žurnalistice v Česku schází kvalitní publicistika, případně investigativa. Důvodů je víc – ať už jde o inzertní politiku, malý počet redaktorů v jednotlivých redakcích a s tím spojené zvyšující se nároky na každého z nich. Jak vidí situaci v regionech bývalý šéfredaktor týdeníku Sedmička, mediální teoretik a politolog Karel Páral?

Proč kulhá regionální novinařina? Fluktuace, málo příliš vytížených redaktorů a zájmy inzerentů

A ještě telegraficky z dalších témat:

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

1 komentář

 1. jan rich napsal:

  Copak očekáváte,chlapci?Podporu lumpa Klause či tibetské vlajky?Vlajka je mi bližší.Chápejte to tak.

Přidávání komentářů není povoleno