Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
,

Babišova spanilá jízda republikou. Zneužil naši historickou akci, zlobí se v Jemnici

Sobotní odpoledne, na pódiu při historických slavnostech v Jemnici dvě postavy v kostýmech … a Andrej Babiš. Vypadá to jako součást kampaně hnutí ANO, na kterou se exministr financí vydal po svém konci ve vládě. Jenže není. Město Jemnice se jako pořadatel od Babišovy účasti distancovalo, a mluví dokonce o zneužití pro politickou kampaň.

Podle fotografie na facebookovém profilu Andreje Babiše to vypadá, že se o víkendu v Jemnici na Třebíčsku konal mítink hnutí ANO, navíc v historických kostýmech. Město se však na své facebookové stránce od Babišovy přítomnosti na historických slavnostech distancovalo.

„Návštěva Andreje Babiše byla pouze na pozvání místní organizace ANO v Jemnici a byla původně prezentována jako osobní návštěva. Průběh této tzv. „osobní“ návštěvy považujeme za zneužití naší historické slavnosti Barchan ke zviditelnění se v rámci předvolební kampaně,“ píše se na stránkách města.

Slavnosti Barchan patří podle legendy k nejstarším v Čechách a na Moravě. Prokazatelné je však pouze to, že se uskutečnila už v roce 1713, už tehdy ale nejspíš měla dlouhou tradici. Jednou z oblíbených akcí je i Běh o Barchan, který je od roku 2014 zapsán na prestižní Seznam nemateriálních statků tradiční lidové kultury České republiky.

Starostou Jemnice je Miloslav Nevěčný, který byl zvolen za ODS. I podle něho došlo ke zneužití jinak nepolitické akce. „To se prostě nedělá,“ řekl redakci HlídacíPes.org Nevěčný.

Místní organizace hnutí ANO o Babišově návštěvě informovala krátce na svém webu. „Andrej Babiš přijel na pozvání Moniky Oborné do Jemnice, setkal se také se členy místní organizace hnutí ANO v Jemnici,“ píše se tam.

„Andrej Babiš navštívil Jemnici a slavnost Barchan stejně jako každý jiný návštěvník. Rozhodně nesouhlasíme s tím, že jeho přítomností mělo dojít ke zneužití historické slavnosti. Pan Babiš přijel na pozvání místní organizace. O jeho plánované návštěvě Barchanu jsme informovali zastupitele města,“ vyjádřila se pro redakci HlídacíPes.org oblastní předsedkyně hnutí ANO Monika Oborná. „Návštěva veřejně známých lidí neujde pozornosti veřejnosti a tak není divu, že se s ním návštěvníci dávali do řeči,“ napsala Oborná.

Chvalte, nebo mlčte

K podobnému incidentu došlo v souvislosti s Babišovou kampaní už před dvěma týdny na severu Čech. Horliví členové zdejší buňky hnutí ANO chtěli po rockové skupině Tři sestry, zda by mohli během koncertu v Chomutově pozdravit Babiše z pódia.

2017-06-04

„K oznámení byl vznesen dotaz, zda v případě, že Fanánek je jeho příznivcem, by jej mohl pozdravit z podia. V opačném případě, tedy pokud je jeho odpůrcem, zda by mohl o tomto pomlčet,“ napsala pak skupina na svém profilu.

K žádosti se nakonec přihlásil aktivní sympatizant hnutí. Babiš nakonec na koncert nešel a členům své severočeské buňky prý vynadal.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

7 komentářů

 1. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  Zneužívání čehokoliv je pro Andreje Babiše typické – evropské dotace (Čapí hnízdo), korunové dluhopisy, vlčnovská Jízda králů, Jemnické slavnosti a další, které nejsou publikovány, ale přináší mu hlasy naivních voličů typu Pepka Vyskoče a zištných přeběhlíků z klasických politických stran, jejichž ambice nebyly v původních stranách ukojeny (na př. hejtmanky Středočeského, nebo Karlovarského kraje, ale také Jaroslava Fatýnka – původně ČSSD).

 2. Marie Adámková napsal:

  Je už pro většinu únavné, co všechno lze zneužít. Ale tentokrát ke kampani „všichni proti Babišovi“. Pokud se objevil v Jemnici, vědělo to jen pár set přítomných. Po těchto prohlášeních a tomto článku, to ví tisíce. Babiš má mezi občany cca 25% příznivců, kteří ho chtějí pozdravit, když ho kdekoli potkají. Snad v menším procentu to mají všichni politici, jenže to není pro nikoho záminka. Bylo by správné, kdyby teď až do voleb chodil kanálama? Vyhýbal se veřejnosti a probůh, hlavně si předem zjistil, kdo je v zastupitelstvu obce, kde by se zrovna chtěl pohybovat, aby neurazil? Nebuďte šílení! To je stihomam ! Tohle už není normální!

 3. rich napsal:

  Tak ho příště na všech úrovních nezvěte a dostaví-li se,volejte policii.Apropo-máte důvod,proč by se exmístopředseda vlády nesměl vašich historických slavností zúčastnit?Neblbněte.Zklidněte hormon.

  • Neff napsal:

   Jedna vec je zucastnit se jako kazdy jiny, druha vec je agitace viz fotky. Je to proste jen vychcanej parchant.

 4. Radomil napsal:

  Aby se Jemnická ODS neposrala!!!

 5. QEntity napsal:

  Někoho to snad překvapuje ?

  Takové chování přesně odpovídá tomu, jakým způsobem Babiš myslí a co po léta předvádí.

 6. Václav Grosman napsal:

  Město se distancovalo …
  Tak jestli jste si ho Jemničtí všimli a většinově ho tam nechtěli,měli jste ho vyhnat, a bylo by po ptákách. #Sorry jako …

Přidávání komentářů není povoleno
ReklamaMediální Gramotnost