Proč Praha není nejlepší na světě, nemyslete si, že Tvrdík skončil, a jeden rozkvetlý pohled do Ruska

Napsal/a -pes- 26. května 2018
FacebookTwitterPocketE-mail

Seznamte se, tohle je český „prekariát“ *** Švédové se chystají na informační válku *** Žíznivý atom a příliš teplé řeky – 21. týden roku 2018 na HlídacíPes.org.

NEJVĚTŠÍ KŠEFT: V Česku je v exekuci zhruba 900 tisíc lidí. O jejich životech, osudech, pocitech a frustracích i důvodech, proč volí extrémisty a populisty, však centrální média, politici ani lidé, kteří neřeší existenční problémy, mnoho neví. Exekucí sám prošel novinář a sociální pracovník Tomáš Koloc. V rozhovoru pro HlídacíPes.org mluví o tzv. „prekariátu“ a o tom, jestli exekuce vyhrály Zemanovi poslední prezidentské volby.

ŠESTKRÁT DÉLE NEŽ KRNÁČOVÁ: Praha není Vídeň. A ani dlouho nebude. Zatímco rakouská metropole byla letos už podeváté v řadě vyhlášena celosvětově nejlepším městem pro život, Praha se umístila na 69. místě. Inspiraci nabízí v exkluzivním rozhovoru pro HlídacíPes.org legendární vídeňský starosta Michael Häupl, který teď odešel po 24 letech z úřadu.

TADY JE POŘÁD TVRDÍKOVO: Ačkoliv finanční skupina J&T převzala výkon akcionářských práv v evropské pobočce čínské společnosti CEFC a odvolala dosavadní představenstvo včetně Jaroslava Tvrdíka, několik důležitých firem holdingu zůstalo tímto krokem netknuto. Alespoň prozatím. Nabízí se také otázka, jaké zájmy má v Číně samotná J&T.

ČERNÝ PRÁŠEK DO SAKA: Uplynulo půl roku od chvíle, kdy HlídacíPes.org upozornil – na základě informací od zástupců české společnosti HE3DA – na pokus o průmyslovou špionáž v této firmě vyvíjející speciální baterie. Až nyní se čínská společnost CDC obviněním začala bránit. Incident, při kterém měl čínský profesor chtít ukrást prášek na výrobu baterie, se prý vůbec nestal.

RUSKÉ LÁNY: Řada českých poslanců má kvůli svým proruským aktivitám zákaz vstupu na území Ukrajiny. To jim však nebrání, aby tam vstupovali nelegálně přes ruské území. Poslanci při tom zneužívají diplomatické pasy pro soukromé účely. Poslanec SPD Jaroslav Holík se po návratu z jedné z cest nechal slyšet, že „v Rusku jsou vidět obdělávané lány a rozkvetlé sady a západní sankce prý Rusko nepoškodily“. Druhá část analýzy výjezdů českých zákonodárců na Východ.

PŘEHŘÁTÝ ATOM: Sucho a stále teplejší řeky ohrožují i provoz jaderných elektráren. Jádro je ze všech způsobů výroby elektřiny největším konzumentem vody. Spotřebovává jí víc než uhelné i plynové elektrárny, protože při chlazení je třeba odvést větší množství tepla. Je to zásadní argument, proč nestavět nové bloky v Temelíně, Dukovanech i jinde ve světě?

AŽ PŘIJDE VÁLKA: Švédsko kvůli ruské i islamistické hrozbě posiluje svou obranu, zároveň ale věří kritickému myšlení občanů. „V mé sociální bublině ještě před dvěma lety plno lidí sdílelo příspěvky Sputniku a televize RT. Dnes už to ale skoro nikdo nedělá,“ říká v rozhovoru pro HlídacíPes.org šéf úřadu, který má ochranu proti hybridním hrozbám ve Švédsku na starosti.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)