Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Foter.com, zdroj

Koloniál Okamura, popírač ruského vlivu a umírání kvůli vzduchu

CO SI JINDE NEPŘEČTETE  ***  Budeme  v lednu opravdu volit prezidenta?  ***  Sorosův plán „z první ruky“  ***  Šimon Pánek a inspirace Kiskou  –  49. týden na HlídacíPes.org.

VZDUCH ZABIJÁK: Bezmála 60 procent obyvatel Česka žije v oblastech, kde jsou pravidelně překračovány hygienické limity znečištění ovzduší. Vysoké koncentrace prachových částic jsou pak příčinou zhruba čtyř tisíc předčasných úmrtí ročně. Plyne to ze Zprávy o životním prostředí za rok 2016, kterou schválila ještě vláda Bohuslava Sobotky.

BUDOU V LEDNU VOLBY?: Spor o podpisy pro pětici prezidentských kandidátů, který aktuálně řeší Nejvyšší správní soud, se velmi pravděpodobně dostane i před soud ústavní. A v takovém případě už hrozí, že v polovině ledna, kdy lidé v Česku půjdou k volebním urnám, nebude vyřešen.

KOLONIÁL OKAMURA: Jak podniká Tomio Okamura: za poslední rok v politice své příjmy z byznysu zdvojnásobil. Předsedovi protiislámské a populistické strany SPD se daří, na co sáhne. Do sněmovny se po Úsvitu dostal i se svým druhým uskupením Svoboda a přímá demokracie a jeho politická kariéra stoupá stejně jako ta podnikatelská. Tu však provázejí pochybnosti. Sahá od prodeje japonských potravin až po cestovní ruch.

SVĚT PODLE ORBÁNA: Postavili jsme Maďarsko znovu na nohy, tvrdí v rozhovoru pro HlídacíPes.org jeden ze zakládajících členů strany FIDESZ maďarského premiéra Viktora Orbána. Čerstvé analýzy ale svědčí o tom, že maďarská ekonomika naopak za ostatními zeměmi Visegrádské čtyřky (Česko, Polsko, Slovensko) zaostává. Zsolt Németh vysvětluje i to, proč věří, že finančník George Soros „chce zaplavit Evropu migranty“, jak tvrdí maďarská vláda.

VIDĚT RUDĚ: Rusko a hybridní válka? Polemizovat s člověkem, který bude tvrdit, že nevidí vrata od stodoly, i když je před okamžikem sám otevřel, není snadná disciplína. Přesto se o to pokusme. Jan Schneider, přispěvatel přívěšku Lidových novin, serveru Česká pozice, se už řadu let označuje za bezpečnostního experta.

RODINA JE ZÁKLAD STÁTU? Jak kauza Čapí hnízdo přizvala k vládnutí s Babišem Okamurovce a komunisty. Už tři roky před tím, než v roce 2006 začala stavba Čapího hnízda, „nejlepšího projektu, který Andrej Babiš vymyslel“, vznikl na Nejvyšším státním zastupitelství zajímavý dokument. Výklad k tomu, jak by měla pozemská spravedlnost pohlížet na podvody spojené s penězi z Evropské unie.

NEBÝT TRAPNÝ: Šimon Pánek: Evropská společnost je v tísni a Česko potřebuje prezidenta s pozitivní vizí. „Být aktivní a starat se o věci veřejné přestává být pro mladé lidi trapné,“ říká ředitel a zakladatel neziskové organizace Člověk v tísni Šimon Pánek v rozhovoru pro HlídacíPes.org. Pánek byl také jedním ze studentských vůdců sametové revoluce. Akademická půda je podle něj dodnes místo, která chrání hodnoty liberální demokracie a svobody.

 

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře
Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno