Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Foter.com, zdroj

Koloniál Okamura, popírač ruského vlivu a umírání kvůli vzduchu

CO SI JINDE NEPŘEČTETE  ***  Budeme  v lednu opravdu volit prezidenta?  ***  Sorosův plán „z první ruky“  ***  Šimon Pánek a inspirace Kiskou  –  49. týden na HlídacíPes.org.

VZDUCH ZABIJÁK: Bezmála 60 procent obyvatel Česka žije v oblastech, kde jsou pravidelně překračovány hygienické limity znečištění ovzduší. Vysoké koncentrace prachových částic jsou pak příčinou zhruba čtyř tisíc předčasných úmrtí ročně. Plyne to ze Zprávy o životním prostředí za rok 2016, kterou schválila ještě vláda Bohuslava Sobotky.

BUDOU V LEDNU VOLBY?: Spor o podpisy pro pětici prezidentských kandidátů, který aktuálně řeší Nejvyšší správní soud, se velmi pravděpodobně dostane i před soud ústavní. A v takovém případě už hrozí, že v polovině ledna, kdy lidé v Česku půjdou k volebním urnám, nebude vyřešen.

KOLONIÁL OKAMURA: Jak podniká Tomio Okamura: za poslední rok v politice své příjmy z byznysu zdvojnásobil. Předsedovi protiislámské a populistické strany SPD se daří, na co sáhne. Do sněmovny se po Úsvitu dostal i se svým druhým uskupením Svoboda a přímá demokracie a jeho politická kariéra stoupá stejně jako ta podnikatelská. Tu však provázejí pochybnosti. Sahá od prodeje japonských potravin až po cestovní ruch.

SVĚT PODLE ORBÁNA: Postavili jsme Maďarsko znovu na nohy, tvrdí v rozhovoru pro HlídacíPes.org jeden ze zakládajících členů strany FIDESZ maďarského premiéra Viktora Orbána. Čerstvé analýzy ale svědčí o tom, že maďarská ekonomika naopak za ostatními zeměmi Visegrádské čtyřky (Česko, Polsko, Slovensko) zaostává. Zsolt Németh vysvětluje i to, proč věří, že finančník George Soros „chce zaplavit Evropu migranty“, jak tvrdí maďarská vláda.

VIDĚT RUDĚ: Rusko a hybridní válka? Polemizovat s člověkem, který bude tvrdit, že nevidí vrata od stodoly, i když je před okamžikem sám otevřel, není snadná disciplína. Přesto se o to pokusme. Jan Schneider, přispěvatel přívěšku Lidových novin, serveru Česká pozice, se už řadu let označuje za bezpečnostního experta.

RODINA JE ZÁKLAD STÁTU? Jak kauza Čapí hnízdo přizvala k vládnutí s Babišem Okamurovce a komunisty. Už tři roky před tím, než v roce 2006 začala stavba Čapího hnízda, „nejlepšího projektu, který Andrej Babiš vymyslel“, vznikl na Nejvyšším státním zastupitelství zajímavý dokument. Výklad k tomu, jak by měla pozemská spravedlnost pohlížet na podvody spojené s penězi z Evropské unie.

NEBÝT TRAPNÝ: Šimon Pánek: Evropská společnost je v tísni a Česko potřebuje prezidenta s pozitivní vizí. „Být aktivní a starat se o věci veřejné přestává být pro mladé lidi trapné,“ říká ředitel a zakladatel neziskové organizace Člověk v tísni Šimon Pánek v rozhovoru pro HlídacíPes.org. Pánek byl také jedním ze studentských vůdců sametové revoluce. Akademická půda je podle něj dodnes místo, která chrání hodnoty liberální demokracie a svobody.

 

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno