Pixabay, zdroj

Odtučňovací kúra u Soukupa, dezinformátoři v četce a letní antisemitská knihovnička

Napsal/a -pes- 14. července 2018

Rozplynula se mlha kolem Malé – zůstal kabinet tolerovaný komunisty *** Babiš: Strana i vláda jsem já *** Jak debatovat s Rusy – 28. týden roku 2018 na HlídacíPes.org.

STRANA JSEM JÁ: Lidé kolem Andreje Babiše se mění. A nesouvisí to zdaleka jen se vznikem koaliční vlády, která dostala důvěru ve sněmovně, ani s rezignací ministryně spravedlnosti Taťány Malé kvůli plagiátorství. ANO je stranou, kde nesouhlas rovná se odchod z hnutí. Projděte si přehled těch, kdo už to mají nebo budou brzo mít „za sebou“.

MLHA KOLEM MALÉ: Rezignace ministryně Malé částečně odklonila pozornost od vznikající vlády s podporou komunistů. Andrej Babiš navíc chvíli uvažoval, že se do čela resortu spravedlnosti postaví po Malé sám. Co by to znamenalo pro trestní stíhání, kterému čelí, popsal HlídacíPes.org zde.

SOUKUP PROPOUŠTÍ: Vydavatelství Empresa Media Jaromíra Soukupa prošlo výraznou personální redukcí. Jak upozornil HlídacíPes.org, výpověď dostalo minimálně třicet lidí, v drtivé většině v novinářských profesích. Novináři ke konci června skončili i v dalších titulech.

ŽANTOVSKÝ VS. ČTK: Radní ČTK Petr Žantovský (za ANO) vyvolal mimořádnou schůzi Rady ČTK. Spolu s radními Foltánem (za ANO) a Gáborovou (za SPD) kritizují vedení Rady, že je málo kritické k ČTK. Ani jeden z trojice nespokojenců ale nakonec na schůzi nepřišel.

Předseda Rady Miroslav Augustin v rozhovoru pro HlídacíPes.org naopak kritizoval Žantovského, že byl ve střetu zájmů, když po ČTK chtěl, aby pokryla udílení Krameriových cen pro novináře, které pořádá Žantovského Asociace nezávislých médií blízká dezinformátorům.

DEBATA NA RUSKÝ ZPŮSOB: Česko-ruské fórum je sice už měsíc minulostí, ale kontroverze s ním spojené pokračují. Nově se objevují informace o tom, jak akci vnímala ruská strana. Ta například obvinila český Ústav pro studium totalitních režimů, že diskusi zpolitizoval. Českým historikům také navrhovala spolupráci s fondem, v jehož čele stojí šéf ruské rozvědky.

DEZINFORMACE DO KAPSY: Ve světě literatury je běžné, že autoři vydávají svá díla pod pseudonymy. Publikace o necelých 70 stranách, jejíž autor je podepsán jako VK (Vedoucí Kolotoče), je ale jiná. O literární ambice v ní nejde. Autorem je anonymní šéfredaktor prokremelského dezinformačního webu Aeronet, vydavatelem textu pak soudem uznaný antisemita Adam B. Bartoš.

HAMÁČEK A ČÍNA: Předseda ČSSD (a ministr vnitra i zahraničí) Jan Hamáček dovedl svou stranu do koaliční vlády s ANO podporované komunisty. Jeho postoj k Číně a tamní komunistické straně prošel za poslední roky výrazným vývojem. Od prosazování lidských práv až po výroky o tom, že čínští komunisté můžou být inspirací.

Čtěte též

Reklama
Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno
Reklama