Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
www.tyden.cz,

Razantní propouštění u Jaromíra Soukupa. Končí téměř pětina zaměstnanců

Vydavatelství Empresa Media Jaromíra Soukupa prošlo výraznou personální redukcí. Výpověď dostalo minimálně třicet lidí, v drtivé většině v novinářských profesích. Novináři ke konci června skončili i v dalších titulech.

Téměř o pětinu zredukoval ke konci června počet zaměstnanců ve vydavatelství Empresa jeho výkonný ředitel Daniel Köppl. Škrtal napříč tituly a bez vědomí šéfredaktorů.

Dříve se pracovalo více

Na dotaz HlídacíPes.org Köppl propouštění potvrdil, odmítl však upřesnit, kolik lidí přesně o práci přišlo.

Skupina Empresa Media je vydavatelem tištěných titulů Týden, Faktor Soukup, Instinkt, Sedmička, Top Dívky, Animáček nebo Popcorn a jejich on-line verzí. Zároveň je i dodavatelem zpravodajského obsahu pro TV Barrandov.


MAPA ČESKÉ JUSTICE  – nová exkluzivní publikace HlídacíPes.org

Vztahy a vazby v českém soudnictví. Pro odborníky i laickou veřejnost


„Novináři za první republiky pracovali daleko více než ti v čase internetu. A já se ptám, proč? Cílem mého opatření je větší efektivita práce,” říká Köppl.

Zároveň odmítl, že by důvodem razantního snižování stavů byly ekonomické problémy skupiny. „Příjmy nám naopak rostou,“ tvrdí. Tržby Empresy v roce 2016 dosáhly 364 milionů korun. Společnost v témže roce celkově skončila ve ztrátě 42 milionů Kč, což je podobný výsledek jako o rok dříve.

Propouštělo se i v dalším vydavatelství, v Czech news center Daniela Křetínského.

Nutnost snižování nákladů

Se šesti novináři se rozloučil Michal Půr, šéfredaktor zpravodajského serveru Info.cz. „Spolupráci jsem ukončil se šesti pravidelnými externími spolupracovníky,“ potvrdil Půr. A důvod?: „Snižování nákladů.”

Šetření se na konci června nevyhnulo ani redakci HlídacíPes.org. Vzhledem k významnému výpadku příjmů a v zájmu nutných úsporných opatření skončila stálá spolupráce s reportérkou Eliškou Hradilkovou Bártovou.

S finančními problémy se redakce HlídacíPes.org potýká již řadu měsíců, poté, co skončila podpora Nadačního fondu českých průmyslníků; dlouhodobého klíčového podporovatele tohoto neziskového projektu.

HlídacíPes.org od té doby získal několik dalších donátorů, výpadek podpory od Nadačního fondu českých průmyslníků se však zatím nepodařilo plně nahradit.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

17 komentářů

 1. PP napsal:

  Eliška Hradílková Bártová skončila?? Velká škoda a chyba, její práce patřila k tomu nejlepšímu na vašem webu.

 2. Martin napsal:

  Zvážili jste spojení s jinými podobnými periodiky? Máme tu Forum24, Neovlivní, chystá se česká verze slovenského Denník N, a asi by pomohlo spojit síly…

  • nevím proč napsal:

   A to pardon – Hlídací Pes je zdroj seriózních informací, většinou podložených analyticky – Forum4 je stejná žumpa jako „TV Barandov a spol“ – jenom jinak orientovaná.

   • PP napsal:

    Asi tak, i když bych tedy Forum24 řadil o něco výš, než Brouka Pytlíka Soukupa. Občas se u Šafra dají najít zajímavé informace, co jinde nejsou. Docela snadno ale zapadnou v hromadě jiných podružnější hejtů na ANO a Babiše, na které je tam snad nějaká denní norma. Oboje je taky bulvár cílící na emoce, který v druhém plánu celkem viditelně prosazuje jiné konkrétní strany.

 3. Ladič napsal:

  Ztráta 42 milionů nejsou přece žádné ekonomické problémy :-)))

 4. Petr Kaminsky napsal:

  Och! Takze konec? Kam ted bude Frenki psat do komentaru sliz?

  • Robert Břešťan napsal:

   Myslíte konec tohoto serveru? Ne, takovou radost bychom neradi někomu dělali.

 5. Jiri.k napsal:

  Tak vševěd a samolibý pseudomoderátor soukup to pochopitelně zvládne skoro sám. A vůbec se nedivím tomu že ta jeho žumpa prodělává, je to TV buď jen pro slaboduché, nebo masochisty. Mohla by se ta jeho one man show položit úplně, byl by to krok dopředu v mediálním prostoru.

 6. josef napsal:

  To je dobrej joke – zeptaji se na ekonomicke problem a odpovedi je, ze trzby rostou. 🙂 a k cemu to, kdyz zisk je zaporny?

 7. Jiftach napsal:

  No, k čemu mít tým novinářů, pan superman Soukup to zvládne sám…. na ty bláboly nikoho nepotřebuje. Má dost velkou fantazii. ?

 8. Elaa napsal:

  Soukup najme Ovčáčka, ten vydá za deset lidí. Jeho bláboly na jeho FB tak budou zúročeny.

 9. R. Strauss napsal:

  „It’s nothing personal – it’s a business“. The show must go on!

 10. JanKey napsal:

  Žumpa je úložiště odpadu. Jestliže Soukupova TV je žumpou, co potom tak zvaná seriozní mainstrítová média. Tam jsou ti, kteří byli odejiti právě z žump. Mám je jmenovat?

 11. Vladimír napsal:

  Vám vadí,že Soukup pouze připomíná ty největší zhůvěřilost,které byly po revoluci spáchány? Pak jste stejný lump.

 12. t117 napsal:

  Ukonceni spoluprace s pani Hradilkovou Bartovou povazuju za ZASADNI chybu; skvele clanky teto datove novinarky nemaji v Cesku obdobu. To byl hlavni duvod, proc jsem HP navstevoval. Ted uz jen kvuli Maleckeho Psim usim a jeho kritickym clankum o Fizlech. (uz i drive v tomto smeru aktivni Fendrych k fizlovskym nezakonnym praktikam mlci).

 13. Antonín napsal:

  no jo, když se kácí les, lítají třísky. Informací je moc a novinářů zřejmě taky, toje život …

Přidávání komentářů není povoleno