Razantní propouštění u Jaromíra Soukupa. Končí téměř pětina zaměstnanců

Napsal/a Ondřej Neumann 9. července 2018
FacebookTwitterPocketE-mail

Vydavatelství Empresa Media Jaromíra Soukupa prošlo výraznou personální redukcí. Výpověď dostalo minimálně třicet lidí, v drtivé většině v novinářských profesích. Novináři ke konci června skončili i v dalších titulech.

Téměř o pětinu zredukoval ke konci června počet zaměstnanců ve vydavatelství Empresa jeho výkonný ředitel Daniel Köppl. Škrtal napříč tituly a bez vědomí šéfredaktorů.

Dříve se pracovalo více

Na dotaz HlídacíPes.org Köppl propouštění potvrdil, odmítl však upřesnit, kolik lidí přesně o práci přišlo.

Skupina Empresa Media je vydavatelem tištěných titulů Týden, Faktor Soukup, Instinkt, Sedmička, Top Dívky, Animáček nebo Popcorn a jejich on-line verzí. Zároveň je i dodavatelem zpravodajského obsahu pro TV Barrandov.


MAPA ČESKÉ JUSTICE  – nová exkluzivní publikace HlídacíPes.org

Vztahy a vazby v českém soudnictví. Pro odborníky i laickou veřejnost


„Novináři za první republiky pracovali daleko více než ti v čase internetu. A já se ptám, proč? Cílem mého opatření je větší efektivita práce,” říká Köppl.

Zároveň odmítl, že by důvodem razantního snižování stavů byly ekonomické problémy skupiny. „Příjmy nám naopak rostou,“ tvrdí. Tržby Empresy v roce 2016 dosáhly 364 milionů korun. Společnost v témže roce celkově skončila ve ztrátě 42 milionů Kč, což je podobný výsledek jako o rok dříve.

Propouštělo se i v dalším vydavatelství, v Czech news center Daniela Křetínského.

Nutnost snižování nákladů

Se šesti novináři se rozloučil Michal Půr, šéfredaktor zpravodajského serveru Info.cz. „Spolupráci jsem ukončil se šesti pravidelnými externími spolupracovníky,“ potvrdil Půr. A důvod?: „Snižování nákladů.”

Šetření se na konci června nevyhnulo ani redakci HlídacíPes.org. Vzhledem k významnému výpadku příjmů a v zájmu nutných úsporných opatření skončila stálá spolupráce s reportérkou Eliškou Hradilkovou Bártovou.

S finančními problémy se redakce HlídacíPes.org potýká již řadu měsíců, poté, co skončila podpora Nadačního fondu českých průmyslníků; dlouhodobého klíčového podporovatele tohoto neziskového projektu.

HlídacíPes.org od té doby získal několik dalších donátorů, výpadek podpory od Nadačního fondu českých průmyslníků se však zatím nepodařilo plně nahradit.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)