Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Erman Akdogan on Foter.com, zdroj

Muezzin od Matky Boží, Češi jako žáby v kotli a nebezpečný vládní koktejl

Jaroslav Tvrdík ve službách Číny *** Proč v tuzemsku zpomalil „legislativní plevel“ *** Stíny kauzy Gorila dohánějí skupinu Penta i po letech.  – 16. týden roku 2019 na HlídacíPes.org.

HURIKÁN V RADĚ: Koncem března vyslali poslanci do Rady Českého rozhlasu Jana Krůtu – spisovatele, textaře normalizační pop music (známého mj. spoluprací se zpěvákem Daliborem Jandou), někdejšího redaktora svazáckého týdeníku Mladý svět a především spoluautora dehonestačního článku Případ Magor, publikovaného ve zmíněném časopise 3. 12. 1976. Krůtovo zvolení do Rady ČRo je skandální, píše Adam Drda.

I kdyby zůstalo jen u dosud uvedeného, neměl by Krůta v žádné mediální radě co dělat.

LEGISLATIVNÍ BEZVĚTŘÍ: V Česku loni přibylo nejmíň nových zákonů od počátku 90. let. Je to dobrá zpráva: experti i laici si stěžují na zaplevelení právního řádu, podle odhadů nyní v ČR platí kolem dvou milionů právních norem. I vysvětlení je jednoduché – jde o důsledek dlouhé doby, kdy vládla první vláda Andreje Babiše v demisi a na ministerstvech se zastavila příprava legislativy.

KONEC DOBRÝCH ČASŮ: Když se ekonomice daří, může být dobrým hospodářem každý. Vláda však rozhazuje více, než si může dovolit, některé daně dokonce prakticky nevybírá, státní aparát bobtná a o miliardy korun narostly i samotné náklady na výběr daní. Spolu s růstem mandatorních výdajů to vytváří nebezpečný mix, jehož důsledky už vidíme.

Až se ekonomice nebude dařit tak jako doposud, měli by politici podle analytiků jednat úplně jinak, než to nyní předvádí premiér Andrej Babiš a jeho tým.

JAKO ŽÁBY V KOTLI: Předseda vlády vlastní média, která odstřelují jeho ministry nebo provádějí kobercové nálety na politickou a byznysovou konkurenci *** Zároveň tvrdí, že je nevlastní *** Babišovi ministři, spolustraníci a vlastně vůbec nikdo do poslední chvíle netuší, zda končí, či pokračují… Prostě všechno je špatně, ale Čechům už to nepřijde. Jako té žábě v kotli, která se pomalu uvaří, píše Ondřej Neumann.


MAPA ČESKÉ JUSTICE od HlídacíPes.org

ZEMAN útočí na nezávislost soudů. Je justice připravená na podobné ataky?


VE STÍNU GORILY: „Dokud Penta Investments nevysvětlí své obchody s kontroverzním slovenským podnikatelem Mariánem Kočnerem, s Privatbankou patřící této skupině neobchodujte.“ Toto prohlášení odkazující i na korupční kauzu Gorila podepsané jménem Kanadské obchodní komory na Slovensku vzbudilo značnou pozornost. Skupina Penta zareagovala kritikou hlavní tváře komory, i právními hrozbami.

VE SLUŽBÁCH ČÍNY: Pokud má Jaroslav Tvrdík něco, čím se jako manažer může chlubit – a také to dělá, je to fotbalový klub Slavia Praha. Vyjadřuje se pravidelně pochvalně k výkonům fotbalistů, nyní se může radovat z povedených zápasů v Evropské lize. Pokud jde však o byznys v jiných oblastech, mnoho důvodů k potlesku není. Projděte si Tvrdíkovu pavučinu byznysu.

MUEZZIN Z KATEDRÁLY: Celý svět sleduje drama kolem požáru pařížské katedrály Notre-Dame. Na sociálních sítích lidé sdíleli komentáře plné smutku i zděšení, kolem požáru se ale vyrojila i řada konspiračních teorií, které měly ohlas i v Česku. Například, že chrám úmyslně zapálili muslimové, aby na jeho místě mohla vyrůst mešita.

PES V NOMINACI: Reportéři HlídacíPes.org Tereza Engelová a Robert Malecký získali tři nominace v prestižní Novinářské ceně za rok 2018. Seznam nominovaných v pondělí oznámila pořádající Nadace Open Society Fund a vítězové budou známi počátkem května.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

2 komentáře

  1. Žiji už půl století v Austrálii, ale samozřejmě mám zájem o dění v mé rodné zemi – České republice. Proto jsem rád, když mohu zprávy od Vás porovnat i s jinými prameny. „Hlídací Pes“ se mi většinou líbí, i když né vždycky, ale každopádně Vám děkuji !

Přidávání komentářů není povoleno