Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Jeanne Menjoulet via Foter.com / CC BY, zdroj

Melouch v zoo, Švejk v soudní síni a zaručeně objektivní média

CO SI JINDE NEPŘEČTETE Kdo vydělal na česko-čínském sbližování? *** Postaví nás Rusko na kraj jámy, jak píše BIS? *** Lidé, kteří makají na Andreje Babiše – 43. týden na HlídacíPes.org.

Původní zprávy, zajímavé informace… Připomínáme naše výstupy za uplynulý týden. Uniklo vám něco? Klikněte si na nadpis:

PROČ NEMÍT NĚMECKÉ PLATYPředvolební Česko roku 2017 zažilo unikátní věc. Téměř univerzální shodu všech politiků v jednom ekonomickém tématu – že je potřeba Čechům zvyšovat platy. Ve státním i soukromém sektoru. V propagaci tohoto požadavku politiky předháněli jindy neviditelní odboráři, právě oni přišli s heslem „Konec levné práce“. Nebyl by to ale zároveň konec levného života? Ptá se viceguvernér ČNB Mojmír Hampl. 

CO NÁM PÍŠE BIS: Hybridní válka s Ruskem, aktivnější zpravodajci z Číny. Bezpečnostní informační služba sepsala varování pro Česko. Její zpráva je velmi obrazná: protivníka na konci strčíme do jámy, kterou si sám vykopal a postavil se na její okraj, píše třeba BIS o principech hybridního konfliktu, které Rusko používá.

KDYŽ ZE ZOO UTEČOU VĚZNI: HlídacíPes.org upozornil na „melouch“ vězňů v Chomutově. Z tamního zooparku se před několika dny „ztratila“ část ze skupiny odsouzených z věznice ve Všehrdech, kteří tam vykonávali pomocné práce. Během kontroly se přišlo na to, že nejsou na určeném pracovišti. Podle zdroje HlídacíPes.org měli být „odveleni“ pracovat do bydliště jednoho ze zaměstnanců ZOO.

PROSTĚ TO ZAŘÍDÍME: Andreji Babišovi v Česku patří leccos. Brzy možná i post premiéra. Své politické impérium, stejně jako před tím to byznysové, by ale Babiš nikdy nemohl vybudovat bez armády loajálních a věrných spojenců. Mužů a žen, kteří mu kryjí záda. Na koho bude spoléhat po volbách? Kdo mu chrání jeho byznys? A kdo už Babišovu loď opustil?

(DOČASNĚ) UMLČENÝ RATH: Soudce Městského soudu v Praze Kamil Kydalka vysvětluje, proč jeho kolega Robert Pacovský udělal dobře, když po třech dnech odebral slovo obžalovanému Davidu Rathovi. Středočeský exhejtman kromě jiného citoval i Švejka. Kydalka ale varuje, že by se řeč mohla znovu opakovat.

KLIKNĚTE SI PRO PRAVDU: Aktivní jádro české dezinformační scény dnes čítá zhruba čtyřicet webů. Pokud něco tyto pseudonovinářské projekty spojuje, je to absence jakékoli novinářské etiky i forma jejich sebeprezentace. Vesměs se snaží vytvořit dojem, že jsou jedním z mála nezávislých a zároveň utlačovaných hlasů, které jako jediné přinášejí „objektivní“ informace, přičemž ostatní „lžou“. A není to náhodou naopak?

VE JMÉNU FIRMY: Soukromá firma Home Credit nejbohatšího Čecha Petra Kellnera se potichu stala jedním z největších nebankovních poskytovatelů spotřebitelských půjček v Číně. Česko-čínské sbližování tak má přinejmenším jednoho jasného vítěze. A Češi půjčují Číňanům na iPhony.

 

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře
Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno
ReklamaMediální Gramotnost