Vězni odešli z práce v zooparku Chomutov – na melouch. „Hrubé porušení smlouvy,“ říká vězeňská služba

Napsal/a Robert Malecký 25. října 2017
FacebookTwitterPocketE-mail

Vězně ze Všehrd si Podkrušnohorský zoopark v Chomutově najímá na práce v okolí Kamencového jezera a přilehlého lesoparku už od loňského podzimu. Před pár dny tam ale vězni byli naposledy. Kvůli závažnému incidentu ze strany zooparku Vězeňská služba okamžitě zrušila smlouvu o zaměstnávání vězňů.

Z chomutovského zooparku se před několika dny „ztratila“ část ze skupiny odsouzených z věznice ve Všehrdech, kteří tam vykonávali pomocné práce. Během kontroly se přišlo na to, že nejsou na určeném pracovišti. Podle zdroje HlídacíPes.org měli být „odveleni“ pracovat do bydliště jednoho ze zaměstnanců ZOO. Vězeňská služba reagovala okamžitou výpovědí smlouvy.

„Mohu potvrdit, že došlo ke zrušení smlouvy mezi VS ČR a zooparkem na základě jejího hrubého porušení ze strany zooparku,“ uvedla mluvčí Vězeňské služby Petra Kučerová.

Konkrétní popis incidentu ani počty vězňů, kteří se pohybovali mimo pracoviště, ale odmítla uvést. „Celá záležitost pro Vězeňskou službu, potažmo Věznici Všehrdy, skončila ukončením smlouvy a další podrobnosti k této věci sdělovat nebudeme,“ reagovala Kučerová.

Kde byli? Zoopark mlčí

Vedení zooparku, konkrétně jeho ředitelka Iveta Rabasová, na dotazy redakce HlídacíPes.org ani po urgenci nereagovalo. Není tak jasné, zda šlo o jedince, nebo zda odsouzených chybělo na určeném pracovišti více.

Incidentem se už ale zabývá vedení chomutovské radnice, která je zřizovatelem zooparku. „Informace o této skutečnosti se k vedení města dostala poprvé včera (v úterý – pozn. red.). Momentálně zjišťujeme skutečný stav věci a závažnost pochybení ze strany Podkrušnohorského zooparku,“ uvedl první náměstek primátora David Dinda.

Město chce vysvětlení od ředitelky Rabasové, sejde se i s ředitelem všehrdské věznice. „Na základě těchto jednání bude rozhodnuto o dalším postupu,” říká Dinda. To by se mělo stát do konce týdne.

Ani radnice zatím nemá jasno v tom, co se skutečně stalo. Na stejnou otázku Rabasová odmítá odpovědět i redakci HlídacíPes.org. Není proto jasné ani to, ke komu přesně vězni odešli pracovat.

„Zatím pracuji pouze s oficiální informací, která hovoří o vypovězení smlouvy mezi věznicí a zooparkem pro hrubé porušení smluvních ustanovení,“ říká Dinda s tím, že dle dostupných zpráv nešlo o skupinu vězňů, ale o jednotlivce. „Nedošlo k žádnému bezpečnostnímu riziku,“ ujišťuje náměstek chomutovského primátora.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)