Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Foto: EU Civil Protection and Humanitarian Aid Operation
, zdroj

Jeden autobus soucitu, diplom křtěný Dunajem a kdo je vlastně oukej

Babišova Mafra nesplnila očekávání a chystá změny *** Česko prohrálo s Diag Human v Lucembursku *** Kolik dokladů snese „Účtenkovka“? – 27. týden roku 2018 na HlídacíPes.org.

ZMĚNY V MAFŘE: Pokles výnosů stál místo šéfku marketingu vydavatelství, skončit má i web Mediahub. Informaci serveru HlídacíPes.org potvrdil předseda představenstva společnosti Štěpán Košík. Zdůvodnění, že za odchodem jsou nenaplněná očekávání v obchodních příjmech skupiny, komentovat nechtěl. Mafra jako součást Agrofertu patří předsedovi vlády Andreji Babišovi a spravuje ji svěřenský fond.

ČESKO VS. DIAG: Česká republika neuspěla se svou kasační stížností před lucemburským Nejvyšším soudem. Jde o první zahraniční jurisdikci, která dala firmě Čechošvýcara Josefa Šťávy s konečnou platností za pravdu v nárocích, v nichž se domáhá naplnění rozhodnutí české arbitráže z roku 2008.

JAKO WINTON: Na europoslankyni Michaele Šojdrové je i při rozhovoru s HlídacíPes.org v její bruselské kanceláři znát, že ji nedávná cesta do řeckých uprchlických táborů zasáhla. Poté, co se z cesty vrátila, představila svůj plán na to, aby Česká republika přijala 50 dětí – sirotků, či těch dětí, které žijí v táborech v Řecku či v Libanonu bez příbuzných. „Vždyť je to jen jeden autobus…,“ říká.

 

POLICEJNÍ DOKTOŘI: Policie odmítla během Klimakempu ošetřit dánského aktivistu, který spolu s ostatními vnikl do lomu Bílina. HlídacíPes.org zveřejnil záběry novináře Martina Marka, které ukazují situaci z policejního antonu, kde se Dán domáhá lékařského ošetření. „Už je oukej,“ konstatuje jeden z policistů na záznamu. Nebyl. Pozdější vyšetření ukázalo dvě zlomená žebra.

TITULY OD DUNAJE: Ministryně spravedlnosti Taťána Malá, která možná opsala část své diplomové práce na bratislavské Panevropské vysoké škole, není zdaleka první veřejně známou osobností z Česka, která si pro diplom „došla“ na Slovensko. Kvůli horší průměrné úrovni tamních vysokých škol to přitom bývá v drtivé většině naopak – studenti ze Slovenska míří do Česka.

AUTO, STOVKA, MILION: Počet účtenek, které mohou lidé přihlásit do slosování státní účtenkové loterie, není a nebude omezený. To, že rekordman minulý měsíc přihlásil v průměru přes 150 účtenek denně, podle ministerstva financí nenaznačuje žádné nekalé praktiky.


Podpořte nezávislou žurnalistiku.

Jako odměnu za dar ve výši 499 korun obdržíte exkluzivní 100stránkovou publikaci Babiš. Vůdce pro 21. století.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno