David Blackwell. on Foter.com, zdroj

Záchrana klimatu za tři roky, nominace na vrchního slídila a co zpívají fašisté o Palachovi

Napsal/a -pes- 9. února 2019

Střet prezidenta Zemana s justicí se dal očekávat *** Ministr zahraničí, který nesmí svobodně cestovat kvůli Číně *** Jak to vidí česká spojka v Interpolu – 6. týden roku 2019 na HlídacíPes.org.

OČEKÁVANÝ STŘET O JUSTICI: Na Hradě sedí Miloš Zeman, který se nerozpakuje použít nejdrsnějších metod nátlaku, aby dosáhl svého. A když neuspěje, zuřivě se mstí.“ Uvedené věty nejsou nějakou temnou politologickou vizí; jde o úvodní slova editorialu publikace Mapa české justice, kterou HlídacíPes.org vydal loni v létě. Předpověď se bezezbytku vyplnila. Podívejte se na exkluzivní videorozhovory s šéfy nejvyšších českých soudů.

ČESKÁ SPOJKA V INTERPOLU: Šárka Havránková stojí v čele české pobočky mezinárodní policejní organizace Interpol. K tomu, že by některá země mohla tuhle síť zneužívat k perzekuci domácích odpůrců, se staví spíše skepticky. Právě toto podezření přitom bylo důvodem, proč vloni v listopadu neuspěl v kandidatuře na nového prezidenta mezinárodní policejní organizace Rus Alexandr Prokopčuk.

KLÍČOVÉ TŘI ROKY PRO KLIMA: Česko, Slovensko a Maďarsko trvají na rozšiřování jaderných elektráren, Polsko zase lpí na „špinavé“ elektřině z uhlí. Politici se tím snaží udržet vliv na energetiku i s jejími silnými odborovými organizacemi a voličskou základnou. Výroba energie se ale bude ve světě možná vyvíjet úplně jiným směrem. A středoevropské energetické strategie se minou účinkem.


MAPA ČESKÉ JUSTICE od HlídacíPes.org

ZEMAN útočí na nezávislost soudů. Je justice připravená na podobné ataky?


SAVOV NA MRTVÉM BODĚ: Případ Octavian, ve kterém figuruje podnikatel František Savov, a v němž jde o krácení daně ve výši několika set milionů korun, uvázl na mrtvém bodě. Může za to i nečinnost českých institucí, které se již třetím rokem nedokážou domoci vydání obviněného z Velké Británie do Česka. V březnu to přitom bude už pět let, co byl na Savova vydán evropský zatýkací rozkaz. 

NEJSME ČÍNSKÁ PROVINCIE: Tchajwanský ministr zahraničních věcí Joseph Wu nemůže úředně létat třeba do Washingtonu, do Londýna, či do Tokia. Kromě Číny jeho pozici neuznává ani řada dalších zemí. V exkluzivním rozhovoru pro server Sinopsis tvrdí, že Peking chce ministerstvo zahraničí zničit, protože je jedním ze symbolů nezávislosti Tchaj-wanu. Sjednocení s Čínou si podle něj Tchajwanci nepřejí.

CO ZPÍVAJÍ FAŠISTÉ O PALACHOVI: Když v lednu uspořádaly italské kapely z prostředí krajní pravice koncert na památku Jana Palacha, vyvolalo to rozruch v Česku i v Itálii. Texty těchto skupin o Palachovi vyšly vloni dokonce v českém překladu. Vydal je web, který dává prostor teoriím o nerovnosti ras a třeba členy ultrapravicové Lidové strany Naše Slovensko Mariana Kotleby označuje za „disidenty 21. století“.

A VELKÝM BRATREM SE STÁVÁ… Slídění v soukromí i na veřejnosti – pokud možno zaštítěné vyšším dobrem. Nebo ve službách obchodní politiky a zisku. V polovině února budou v Praze rozdány ceny pro nejhorší narušitele soukromí – Big Brother Awards. Ti nejvlezlejší slídilové se utkají o čtyři anticeny, udělena bude i jedna pozitivní cena za ochranu soukromí.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější. A zabere vám to maximálně jednu minutu...Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1 000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno