Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
David Blackwell. on Foter.com, zdroj

Záchrana klimatu za tři roky, nominace na vrchního slídila a co zpívají fašisté o Palachovi

Střet prezidenta Zemana s justicí se dal očekávat *** Ministr zahraničí, který nesmí svobodně cestovat kvůli Číně *** Jak to vidí česká spojka v Interpolu – 6. týden roku 2019 na HlídacíPes.org.

OČEKÁVANÝ STŘET O JUSTICI: Na Hradě sedí Miloš Zeman, který se nerozpakuje použít nejdrsnějších metod nátlaku, aby dosáhl svého. A když neuspěje, zuřivě se mstí.“ Uvedené věty nejsou nějakou temnou politologickou vizí; jde o úvodní slova editorialu publikace Mapa české justice, kterou HlídacíPes.org vydal loni v létě. Předpověď se bezezbytku vyplnila. Podívejte se na exkluzivní videorozhovory s šéfy nejvyšších českých soudů.

ČESKÁ SPOJKA V INTERPOLU: Šárka Havránková stojí v čele české pobočky mezinárodní policejní organizace Interpol. K tomu, že by některá země mohla tuhle síť zneužívat k perzekuci domácích odpůrců, se staví spíše skepticky. Právě toto podezření přitom bylo důvodem, proč vloni v listopadu neuspěl v kandidatuře na nového prezidenta mezinárodní policejní organizace Rus Alexandr Prokopčuk.

KLÍČOVÉ TŘI ROKY PRO KLIMA: Česko, Slovensko a Maďarsko trvají na rozšiřování jaderných elektráren, Polsko zase lpí na „špinavé“ elektřině z uhlí. Politici se tím snaží udržet vliv na energetiku i s jejími silnými odborovými organizacemi a voličskou základnou. Výroba energie se ale bude ve světě možná vyvíjet úplně jiným směrem. A středoevropské energetické strategie se minou účinkem.


MAPA ČESKÉ JUSTICE od HlídacíPes.org

ZEMAN útočí na nezávislost soudů. Je justice připravená na podobné ataky?


SAVOV NA MRTVÉM BODĚ: Případ Octavian, ve kterém figuruje podnikatel František Savov, a v němž jde o krácení daně ve výši několika set milionů korun, uvázl na mrtvém bodě. Může za to i nečinnost českých institucí, které se již třetím rokem nedokážou domoci vydání obviněného z Velké Británie do Česka. V březnu to přitom bude už pět let, co byl na Savova vydán evropský zatýkací rozkaz. 

NEJSME ČÍNSKÁ PROVINCIE: Tchajwanský ministr zahraničních věcí Joseph Wu nemůže úředně létat třeba do Washingtonu, do Londýna, či do Tokia. Kromě Číny jeho pozici neuznává ani řada dalších zemí. V exkluzivním rozhovoru pro server Sinopsis tvrdí, že Peking chce ministerstvo zahraničí zničit, protože je jedním ze symbolů nezávislosti Tchaj-wanu. Sjednocení s Čínou si podle něj Tchajwanci nepřejí.

CO ZPÍVAJÍ FAŠISTÉ O PALACHOVI: Když v lednu uspořádaly italské kapely z prostředí krajní pravice koncert na památku Jana Palacha, vyvolalo to rozruch v Česku i v Itálii. Texty těchto skupin o Palachovi vyšly vloni dokonce v českém překladu. Vydal je web, který dává prostor teoriím o nerovnosti ras a třeba členy ultrapravicové Lidové strany Naše Slovensko Mariana Kotleby označuje za „disidenty 21. století“.

A VELKÝM BRATREM SE STÁVÁ… Slídění v soukromí i na veřejnosti – pokud možno zaštítěné vyšším dobrem. Nebo ve službách obchodní politiky a zisku. V polovině února budou v Praze rozdány ceny pro nejhorší narušitele soukromí – Big Brother Awards. Ti nejvlezlejší slídilové se utkají o čtyři anticeny, udělena bude i jedna pozitivní cena za ochranu soukromí.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře
Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno