Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
jonix_k on Foter.com / CC BY-NC-ND, zdroj

Ježíšek u Kellnerů, jádro k nezaplacení, Hlídací Pes pod lupou a Zemanův Zbytek

CO SI JINDE NEPŘEČTETE  ***  Česko s Čínou si umějí vyhovět, pronajímají si ambasády „za nula“  ***  Dárek pro Kellnera – předvánoční nákupy PPF  ***  Lesk a bída zemí střední Evropy  –  48. týden na HlídacíPes.org.

KELLNEROVY NÁKUPY: Skupina PPF kupuje i Škodu Investment, podnik s utajenými vlastníky, z něhož byl vyveden miliardový majetek. O tom, že PPF, která podepsala smlouvu na koupi plzeňské strojírny Škoda Transportation, zahrnula do transakce také původní sesterskou společnost, informoval exkluzivně HlídacíPes.org.

CESTA NA HRAD VEDE PŘES SOUD: Také zjištění, že se Nejvyšší správní soud bude zabývat žalobou na zrušení kandidátních listin u pěti z kandidátů, kteří svou nominaci opírají o podpisy poslanců či senátorů, bylo původní informací HlídacíPes.org.

TŘI ROKY VE ŠPIČCE: Tento týden také HlídacíPes.org získal prestižní ocenění Křišťálová lupa v kategorii OBSAHOVÁ INSPIRACE. Server, který brzy oslaví třetí výročí, byl už několikrát úspěšný i při udělování Novinářských cen. Některé oceněné články si můžete přečíst ZDE:

CESTA K LEPŠÍMU ČESKU:  Visegrádské státy by měly umět lépe vysvětlovat Západu svou rostoucí skepsi vůči EU i svůj hodnotový konzervatismus. Tvrdí to čerstvá analýza Aspen Institute. Ta Česko hodnotí jako politicky svobodnou zemi s otevřenou justicí i relativně efektivní státní správou – alespoň v porovnání se sousedy z Visegrádské čtyřky. Doporučuje taky větší otevření země kvalifikovaným migrantům, kvůli pracovnímu trhu.

STAVBA K NEZAPLACENÍ: Končící vláda pomalu, ale přesto pokračovala v přípravě projektu nových jaderných reaktorů. I kdyby se nakonec měly stavět „jen“ dva, vyjde investice přinejmenším na 350 miliard korun, nejspíše však ještě výrazně více. Vládní analýza navíc ukazuje, že stát nemůže společnosti ČEZ dostavbu jaderných bloků jen tak nařídit.

JAKÁ LIDSKÁ PRÁVA? Zdeněk Zbytek – Byl to on, kdo stál za návratem Miloše Zemana z Vysočiny zpět do politiky a kdo mu pomohl k prezidentské funkci. Zbytkovi se dařilo za minulého režimu, kdy byl členem KSČ a plukovníkem komunistické armády, a úspěšný je i nyní, 28 let po sametové revoluci. Podniká směrem do bývalého SSSR. V rozhovoru pro HlídacíPes.org odhaluje, jak vidí Rusko a co obdivuje na Miloši Zemanovi.

RODINNÁ MIGRACE JAKO VÝZVA: Skoro dvěma třetinám dětí migrantů přicházejících do Česka není víc než čtyři roky (údaje jsou z roku 2015) a mají tedy vysoké šance na úspěšnou integraci. Upozorňuje na to nová studie OECD. Ta vidí právě rychlou integraci rodin migrantů jako klíč k fungujícímu soužití různých kultur. Všechny zdroje na integraci přitom státy často věnují jen prvnímu z uprchlíků a jeho příbuzným už ne.

NULOVÝ NÁJEM: Čínská ambasáda v Praze i ta česká v Pekingu mají privilegované postavení. Za budovy a pozemky velvyslanectví si vzájemně neplatí žádný nájem. S žádnou jinou zemí světa Česko podobnou dohodu o „nulovém“ nájmu nemá.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře
Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno