Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Pixabay, zdroj

Babišovo milionové mléko, český obchod roku a proč je (pro někoho) lepší mikina než prémie

Čeští trollové z maminkovských diskusí *** HlídacíPes.org má potřetí za sebou Novinářskou cenu *** Brněnský „světový“ nápad, jak vyřešit bytovou nouzi – 18. týden roku 2018 na HlídacíPes.org.

OBCHOD ROKU: Převzetí strojírenského gigantu Škoda Transportation skupinou PPF miliardáře Petra Kellnera schválila počátkem dubna Evropská komise. Součástí obchodu je také dalších pět firem, mezi nimi Škoda Investment, ze které byl vyveden miliardový majetek. Z celé transakce budou profitovat i odsouzení v kauze MUS.

JE TO TAM! HlídacíPes.org získal Novinářskou cenu 2017 v kategorii regionální žurnalistika za sérii textů Roberta Maleckého „Čistky v severočeských galeriích a muzeích“. V hlasování o Česko-slovenskou cenu veřejnosti navíc skončila v rámci ČR na 3. místě Eliška Hradilková Bártová se sérií materiálů o vlastnictví strojírenské skupiny Škoda Transportation, Škoda Investment a pozadí jejich prodeje. Děkujeme za podporu!

MILIONOVÉ MLÉKO: Pro Agrofert ani pro Andreje Babiše osobně nepředstavuje deset milionů korun žádnou závratnou částku. Přesto se na příjmech z projektu Mléko do škol dá dobře ilustrovat střet zájmů, v němž se „obmyšlená osoba“ a politik Andrej Babiš nachází. Babišova vláda v demisi připravila novelu, která od nového školního roku upraví a změní pravidla projektu Mléko do škol, jehož se účastní i holding Agrofert.

HLAVNĚ BYDLET: Brněnský magistrát bude zřejmě už v červnu rozhodovat o další podpoře projektu Rapid Re-housing („Bydlení především“). Ten v pilotní fázi poskytl bydlení 50 rodinám bez domova a jak ukazují první výsledky, v Česku ojedinělý projekt má pozitivní dopady. Tento týden získal letošní hlavní cenu SozialMarie za sociální inovace.

BIJEC A HONITRAPKA: „Nemůžeme být stále a za každou cenu objektivní. V časech informační války si musíte vybrat stranu,“ říká Alexandra Alvarová, autorka knihy Průmysl lži. V pokračování rozhovoru pro HlídacíPes.org rozebíráme, proč je propaganda v dnešní době tak účinný a levný nástroj vedení války a proč se v České republice proruskému trollování věnuje dobrovolně tolik lidí. Projděte si typologii českých trollů.

LEX SKUHROVEC: Spolu s novým zákonem o veřejných zakázkách platí od podzimu 2016 i „lex Skuhrovec“, tedy povinnost platit Antimonopolnímu úřadu poplatek 10 tisíc korun za každý podnět týkající se veřejných zakázek. Efekt poplatků už je vidět: Zatímco v roce 2016 na úřad dorazilo 1305 podnětů k prověření konkrétních veřejných zakázek, vloni ÚOHS prověřil jen 93 podnětů.

MIKINA MÍSTO PRÉMIÍ: Česká ekonomika se postupně proměňuje. Podle Heleny Horské, hlavní analytičky Raiffeisenbank, se firmy, které stojí hlavně na levné práci, postupně uzavřou. V rozhovoru pro HlídacíPes.org se vrací i k problému lidí v exekucích, kteří si současného ekonomického boomu vůbec neužívají. Firmy podle Horské musí své zaměstnance v exekucích motivovat jinak než vyplácením příplatků.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

3 komentáře

 1. Kain Václav napsal:

  Babiš má neobyčejně vyvinutý čich na prachy.Jakmile je ucítí,tak je k neudržení.

  • jan rich napsal:

   Babiš a jeho Agrofert podnikají především v potravinářství.A mléko je jednou ze základních komodit.Všiml jste si toho pane Václavce Kaine?Proč by Agrofert do takového kšeftu neměl jít?Je to jen další neslušnost vůči němu.Asi by měl raději vyrábět knoflíky nebo toaletní papír.Ale ani tehdy by mu pisálci nedali pokoj.

   • Oskar (hanák z Hané) napsal:

    Ale dali by mu pokoj, kdyby se, co by druhý nejbohatší podnikatel v ČR, nevydával za hlavního lidumila a soudce privatizátorů, který pomstí všechny jejich tehdejší zlodějny, když si sám nakradl víc, než všichni ostatní dohromady. Peníze, co má, určitě nemá darem od Pánaboha a kromě přímého nakradení při privatizacích, se dají vydělat jen na ostatních, na zákaznících, kterým prodá dráž, než nabyl!

Přidávání komentářů není povoleno