Zemanův kancléř na věčné časy, internacionální populismus Andreje Babiše a sekyrkou do hlavy

Napsal/a Robert Malecký 27. září 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Situace na poli uprchlické krize se za poslední týden stabilizovala. Češi si našli ublíženou mnichovanskou pózu, a všechno je tak zase v nejlepším pořádku. Prezidentovi této země přestal vyhovovat místní předseda vlády (pokud kdy začal), a tak se internacionálně přimkl ke slovenskému. Jen úřady okolních států hlásí zvýšené množství jedu ve odpadních vodách přitékajících z Česka. Jako zdroj byl označen internet.

  • Do stranických centrál dorazily výsledky průzkumů, podle kterých strany nastavily ideologické kormidlo směrem k nacionálnímu populismu. Jen Andrej Babiš, ten je internacionální. „Ty kvóty, co se týká České republiky, nechtějí určitě ani ti běženci, nechceme to ani my,“ citoval svého šéfa na facebooku štáb hnutí ANO.

Vždycky o krok napřed. Od populismu korporativistického národního, takzvaného koblihového, rovnou k internacionále. Oslovíme voliče ještě dřív, než se stanou českými občany. Ostatní mají smůlu, třeba v centrále ODS prý zatím jen pročítají program Úsvitu.

  • „Volal Zeman. A co chtěl? Nic.“ Hovor odposlechnutý v kanceláři slovenského premiéra Roberta Fica vlastně není ničím zajímavý, takže půjdeme dál. Mezitím na Pražském hradě: „Mohu potvrdit, že jsem se seznámil s obsahem obálky zaslané do mých rukou Národním bezpečnostním úřadem. V listině je oznámeno, že jsem neobdržel prověrku Národního bezpečnostního úřadu na stupeň Přísně tajné.“ Prohlášení hradního kancléře Vratislava Mynáře ukončilo čekání na otevření oné obálky, která kdovíproč dva dny vzrušovala kavárenskou část Česka.

Kancléř, kterému prezident slíbil důstojné místo na Hradě za všech okolností, propásl mimořádnou příležitost natáhnout obálkovou soap-operu na léta. Mohl říct třeba toto: „Zde je obálka, kterou nerozlepím, dokud se nezjistí, kdo předem vynesl informaci o výsledku mé prověrky z NBÚ, národního garanta bezpečnosti v této zemi. Zatímco já jsem prý ohrožením jednotlivým, tento vynašeč ohrožuje stovky či tisíce přísně tajných řízení, které mu projdou rukou. Až bude tento zdroj úniku vypátrán a odsouzen, pak bude tato obálka otevřena.“ Nejhorší na věci je, že by měl úplnou pravdu.

  • Hrozná věc. Tak dlouho jsme se zde vysmívali udavačským pokusům, při nichž byli zadrženi tu kominíci, tu brigádníci na chmelu, až došli podezřelí. Tedy aspoň na úřadech. „Prošetřovatelé na úřadech nemají do čeho píchnout. Nikdo nechce udávat,“ píše na titulní straně sobotní Rudé Právo.

Deník popisuje báječnou úpravu z dílny ministra vnitra Milana Chovance, který chtěl vylepšit atmosféru na úřadech využitím národního sportu. Nefunguje to, ale to se poddá. V nejhorším Chovanec svolá tiskovou konferenci a po vzoru policejního prezidenta k udávání vyzve. U běženců to fungovalo výborně.

  • A teď k věcem veselejším. Tohle si Psisko nemůže nechat pro sebe, takže projednou sem zařadí i hlas lidu. „Hlavně si kupte sekyrky. Sekyrkou ho dobře jebnete do hlavy a neublíží dětem. Musíte mít sekyrku. Teď musíte být bojovnice. České ženy nejsou žádné sračky!!!

Twitterový vzkaz podepsaný Kosmetička Bílá Petra nepotřebuje další komentář.

Klidnou mysl.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)