Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
czechcentres.cz, Starci na chmelu

Všímaví Češi vidí uprchlíky všude. Ve Strašecí volali policii na brigádníky na chmelu

Raději volejte policii, když uvidíte někoho podezřelého, vyzval před časem ve vysílání ČT24 policejní prezident Tomáš Tuhý. A lidé volají. V Mladé Boleslavi na fotbalisty, v Domažlicích na kominíka, naposledy v Novém Strašecí na chmelové brigádníky.

FB_IMG_1442252241702

„V poslední době se hlídky MěP a PČR setkávají s oznámením o pohybu utečenců v našem městě, řekli bychom až hysterickým způsobem. Tímto bychom chtěli informovat, že se jedná o občany SR, kteří přijeli na brigádu sběru chmele,“ píše na svém facebookovém profilu Městská policie v Novém Strašecí.

Autor dodává, že u brigádníků byla provedena kontrola – a prý se není čeho obávat.

Snědý muž se samopalem

V pondělí zalarmovala policii studentka v Domažlicích. Po ulici prý chodí snědý uprchlík se samopalem přes rameno. Oblečen měl být do černé kombinézy, na hlavě bílou modlitební čepičku.

Policie na místě podezřelého muže našla, šlo o kominíka v tmavém mundúru se štětkou přes rameno.


Čtěte také: Tutti frutti ramadán, podrždeštník Stropnický, Babiš v táboře


O případu, kdy si v létě  Mladé Boleslavi lidé spletli s uprchlíky fotbalisty tamního prvoligového klubu, HlídacíPes.org psal zde. „Není divu, že se lidé lekli. Informací o běžencích bylo v tu dobu hodně, a tak si to s černými hráči prostě spojili,“ uvedl zástupce velitele mladoboleslavských strážníků Stanislav Holub.

Na další případ upozornil na svém Facebooku radní brněnského centrálního obvodu Svatopluk Bartík. Ze čtveřice kontrolovaných běženců tmavé pleti se vyklubali lékaři z tamní fakultní nemocnice.

Policejní prezident všímavé lidi oceňuje

Vlna telefonátů začala už počátkem léta. V Uherském Hradišti lidé zavolali policii na účastníky folklórního festivalu z Beninu. O pár dní později si pak oznamovatel všiml, že si běženci stavějí bunkr v lese na Chrudimsku. Šlo o lesní dělníky při práci.


Psali jsme: Policejní prezident: Na cizince radši zavolejte policii. Migranti „nám tu nepáchají“, ale co kdyby…


Policejní prezident Tomáš Tuhý v polovině srpna v InterviewČT24 připustil, že policie nemá v souvislosti s pohybem migrantů žádné signály o růstu kriminality. Přesto vyzval, aby lidé v podobných případech dál policii volali.

„Oceňuju občany České republiky, kteří jsou všímaví a kteří upozorňují na možná rizika, i když to s sebou někdy nese nepříjemnost pro toho kontrolovaného,“ řekl Tuhý.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

3 komentáře

 1. Petr Homoláč napsal:

  Že jsme byrokratická zkofumpovaná země balkánského typu a že právo u nás se stává paskvil a že už to asi nikdo neotočí je jedna věc. Ale že se navíc stáváme profízlovanou společností udavačů k čemuž policie sama vybízí o je už skoro moc. Chceme z téhle kdysi před 100 lety krásné, vyspělé a tolerantní(!) země opravdu udělat úplně ten nejhnusnější kout Evropy? Nevím jestli by byl Hitler dokázal zmršit tenhle kout Evropy víc než bývalá i současná česká politická reprezentace.

 2. petrph napsal:

  No vzhledem k tomu že stejně u nás má policie pravomoc zajistit pro identifikaci každého koho potká, zatknout ho pro rušení pořádku pro cokoliv,spoutat zkopat a zmlátit kdyby kladl (i jen verbální) odpor, popřípadě i zastřelit, kdyby se jí zdálo že chce utéct, tak bych v tom zase žádný nárůst policejní aktivity neviděl…

  • Petr Homoláč napsal:

   Bohužel máte pravdu.
   Proč mě může kdykoli kdekoli zastavit kterýkoli policajt a kontrolovat a prolézat mi auto, když jsem nic neprovedl, auto je v pořádku a já navíc spěchám? A proč když uvedu že spěchám, tak mě začnou kontrolovat ještě důkladněji? Jsme snad ve válce a honí špióny? V Americe by si bezdůvodné zastavení a otravování policista nikdy netroufl, byl by potrestán, pokud byste si na něj pak stěžoval. U nás z podobných buzerací dělají celé monstrakce a ještě se pak tím chlubí. Mezitím co to na jednom místě dělají jim samozřejmě všude jinde projíždí skuteční přestupkáři. Bohužel, českou policii řídí na nejvyšších místech v podstatě pořád bolševické mozky vychované za komančů na vokovické sorboně.

Přidávání komentářů není povoleno