Všímaví Češi vidí uprchlíky všude. Ve Strašecí volali policii na brigádníky na chmelu

Napsal/a Robert Malecký 15. září 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Raději volejte policii, když uvidíte někoho podezřelého, vyzval před časem ve vysílání ČT24 policejní prezident Tomáš Tuhý. A lidé volají. V Mladé Boleslavi na fotbalisty, v Domažlicích na kominíka, naposledy v Novém Strašecí na chmelové brigádníky.

FB_IMG_1442252241702

„V poslední době se hlídky MěP a PČR setkávají s oznámením o pohybu utečenců v našem městě, řekli bychom až hysterickým způsobem. Tímto bychom chtěli informovat, že se jedná o občany SR, kteří přijeli na brigádu sběru chmele,“ píše na svém facebookovém profilu Městská policie v Novém Strašecí.

Autor dodává, že u brigádníků byla provedena kontrola – a prý se není čeho obávat.

Snědý muž se samopalem

V pondělí zalarmovala policii studentka v Domažlicích. Po ulici prý chodí snědý uprchlík se samopalem přes rameno. Oblečen měl být do černé kombinézy, na hlavě bílou modlitební čepičku.

Policie na místě podezřelého muže našla, šlo o kominíka v tmavém mundúru se štětkou přes rameno.


Čtěte také: Tutti frutti ramadán, podrždeštník Stropnický, Babiš v táboře


O případu, kdy si v létě  Mladé Boleslavi lidé spletli s uprchlíky fotbalisty tamního prvoligového klubu, HlídacíPes.org psal zde. „Není divu, že se lidé lekli. Informací o běžencích bylo v tu dobu hodně, a tak si to s černými hráči prostě spojili,“ uvedl zástupce velitele mladoboleslavských strážníků Stanislav Holub.

Na další případ upozornil na svém Facebooku radní brněnského centrálního obvodu Svatopluk Bartík. Ze čtveřice kontrolovaných běženců tmavé pleti se vyklubali lékaři z tamní fakultní nemocnice.

Policejní prezident všímavé lidi oceňuje

Vlna telefonátů začala už počátkem léta. V Uherském Hradišti lidé zavolali policii na účastníky folklórního festivalu z Beninu. O pár dní později si pak oznamovatel všiml, že si běženci stavějí bunkr v lese na Chrudimsku. Šlo o lesní dělníky při práci.


Psali jsme: Policejní prezident: Na cizince radši zavolejte policii. Migranti „nám tu nepáchají“, ale co kdyby…


Policejní prezident Tomáš Tuhý v polovině srpna v InterviewČT24 připustil, že policie nemá v souvislosti s pohybem migrantů žádné signály o růstu kriminality. Přesto vyzval, aby lidé v podobných případech dál policii volali.

„Oceňuju občany České republiky, kteří jsou všímaví a kteří upozorňují na možná rizika, i když to s sebou někdy nese nepříjemnost pro toho kontrolovaného,“ řekl Tuhý.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)