Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
rundont.walk / photo on flickr, tigre rivadavia

Policejní prezident: Na cizince radši zavolejte policii. Migranti „nám tu nepáchají“, ale co kdyby…

Policejní prezident Tomáš Tuhý pochválil uvědomělé občany, kteří na cize vypadající individua (většinou zahraniční turisty) volají policii, aby prověřila, zda nejde o nelegální migranty. Chvála udavačství v přímém přenosu České televize. Bez odezvy. Vítejte v ČR v roce 2015.

Česká policie nemá žádné poznatky, že by se v souvislosti s uprchlíky zvýšila na území ČR kriminalita. Slovníkem policisty Tomáše Tuhého, „že by nám tu páchali“. Tedy nepáchají, jasné sdělení.

Tentýž Tomáš Tuhý ve stejném pořadu, konkrétně v Interview ČT24 minulý čtvrtek, pronesl ovšem i toto: „Ale to, že ta situace je teď taková, ještě neznamená, že nemůžeme být nebo že nemáme být obezřetní, že nemáme být pozorní a že si nemáme všímat. A já naopak oceňuju občany České republiky, kteří jsou všímaví a kteří upozorňují na možná rizika, i když to s sebou někdy nese nepříjemnost pro toho kontrolovaného.“

Jednoduchý svět policajta Tuhého

Svět policisty Tomáše Tuhého je průzračně jednoduchý. Všímaví Češi se obezřetně rozhlížejí, a jak uvidí někoho podezřelého, volají 158. Je tu někdo – jiný, hlásí poslušně a těší se na hodinky s věnováním. A policie kontroluje. Chápe sice, že je to nepříjemné, ale to víte, volají nám lidé.

Policejní prezident Tomáš Tuhý má pro to pochopení. Oceňuje lidi, kteří v Uherském Hradišti zavolali policajty na členy folklórního soubor z Beninu. Taky trapas s lesními dělníky na Chrudimsku považovanými za běžence, co si v lese chystají bunkr, je nejspíš hodný následování.

Všímaví lidé s průkazkou v kapse

Za totality existovalo několik stupňů ochrany státní hranice. Dráty, území nikoho se silnicí pro pohraničníky, zase dráty a tak dále. A pak široké pásmo, vlastně civilní, kam se sice smělo dojet, ale s jistotou, že do dvaceti minut máte na krku hlídku a kontrolu dokladů.

Jak? Inu, bydleli tam všímaví lidé. Někteří měli obezřetnost dokonce v popisu práce, jak slíbili při podpisu vázacího aktu. Takové široké pásmo je ve světě policisty Tomáše Tuhého v roce 2015 celá ČR. Dnes nám telefonovalo tolik a tolik občanů a my jsme zkontrolovali tolik a tolik narušitelů, chtěl by říkat v televizi.

Ono má televizní vystoupení policejního prezidenta  ještě smutné pokračování: „V tuto chvíli je potřeba, abychom si udělali ten konkrétní přehled o tom, jaký je ten faktický stav migrace v České republice.“

Neboli nám hlava policie říká, že sbor neví, co se na území republiky děje, a spoléhá, že jí to udavači povědí. Srovnejme navíc s původním prohlášením, že nám zde migranti nepáchají. Čistá schizofrenie.

Jízda na tygru uprchlické krize

Od vysílání už uplynulo pět dní a Tomáš Tuhý je stále ještě policejním prezidentem. Nezbývá než z toho dovodit, že taková je na vnitru resortní politika. Buzerovat cizince. Z občanů udělat agenty Pomocné stráže VB (nebyl to ministr vnitra Milan Chovanec, kdo s podobným nápadem před časem přišel?).

Zvykli jsme si, že na vnitru sedělo v řadě několik ministrů vnitra příčetných aspoň natolik, aby chápali, že s některými relikty minulosti se nezahrává. Co na tom, že je to jízda na tygru? Politické body za řešení „uprchlické krize“ jsou příliš lákavé a příliš blízko.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

5 komentářů

 1. petrph napsal:

  Aha. no tady se bohužel dostáváme k druhému extrému postbolševismu.Debatovalo se tu nedávno a byl tu popsán názor že většina trestné činnosti (zejména ekonomické a v politických funkcích je prý dnes způsobena „starým myšlením“ tím že prý se ti lidé naučili krást za socialismu, no a ted už s tím nemůžou přestat. Já s tím názorem nesouhlasím-ale o to ted nejde.
  Jenže toto je druhý extrémní názor který jsme převzali z bolševismu,totiž že policie když kontroluje občany v případě podezření na porušení zákonů (což nejsou jen trestné činy) je vlastně buzeruje. A že dokonce uvědomělí občané kteří na takové podezření na porušování zákonů policii upozorní jsou vlastně práskači a udavači. A že (ó ta hrůza) že ministr vnitra který o to občany požádá v médiích-v době zvýšeného rizika porušování těch zákonů (což znovu opakuji, nejsou jen trestné činy)o občany požádá, je vlastně schizofrenik a měl by podat demisi. (Ještě že tak,taky pana Maleckého mohlo napadnout že je to totalitní diktátor, který tu tím způsobem vyhlašuje puč)

  Ale přátelé, s takovým názorem nejsme v demokracii ale pouze v postbolševické anarchii..

 2. Karel Paták napsal:

  Tuhý je stejný jelito, jako celá strana za kterou v tom křesle sedí..Neexistuje jedinej větší problém, který by uspokojivě dokázali vyřešit….vlastně ty restituce, že jooo 😀

 3. krizak napsal:

  Fajn. Teď se díváme z patra na chválu „udavačství“ ze strany policejního prezidenta. A až nám tu bouchne první bomba mezi hodně lidmi někde třeba v Kauflandu nebo až padne na zem tělo prvního podřezaného, budeme lamentovat, proč nikdo včas neupozornil a jak je možné, že policie nekonala dřív, než k něčemu došlo…

 4. J.Němec napsal:

  Lepší tucet pomocníků VB nebo čehokoliv jiného než jedno zprzněné dítě. Lepší tucet pomocníků VB než opilí a zdrogovaní řidiči. Pohraniční stráž tvořili mladíci, kteří předně střežili hranici a nebyli to žádní karierní komunisti jako jejich nadřízení nebo dnešní ministr financí. Policejní prezident je mimo jiné odpovědný za bezpečnost obyvatel. K bezpečnosti patří kolektivní ostražitost. Těch pár vojáků a policistů co máme nás neochrání od uprchlíků ani Putina.

 5. Hendrych napsal:

  Add…..bomby v supermarketech ? V západní části EU jsou milióny muslimů a o žádných bombách mi není nic známo. Pokud je tomu jinak, rád se nechám poučit.

Přidávání komentářů není povoleno