Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Facebook Matěje Stropnického, k čertu s bazénky, teče tudy řeka

Všichni jsou magoři, jen Stropnický je letadlo, pohraničníci píší Ovčáčkovi, české ženy Sobotkovi

Za okny máme duben, atmosféra ve společnosti je příjemná, jarně vlahá. Bdělý občan, co se poohlíží po kandelábrech, ale ve škole chyběl, když se probíraly podpisy, ocenil náš poslední sloupek tímto vzkazem: „Brzy vám to spočítáme, vy mrdky zasraný.“ Milé, děkujeme – tolik už v tuto chvíli o počasí. And now for something completely different.

 • Když jsme zde psali, že se Strana zelených rozhodla volbou Matěje Stropnického spáchat rituální sebevraždu, netušili jsme, jaký to vezme švunk. Stačily dva týdny, jeden časopisový rozhovor a máme tu světový rekord v zápisu ještě nedávno vládní strany na seznam extrémistických organizací vedený hochy z BIS. Všichni řeší Stropnického chemtrails, v onom rozhovoru pro Týdeník Echo ale šéf zelených jede daleko větší bomby. „Je potřeba začít řetězce danit tak, aby pro ně vůbec podnikání u nás přestávalo být výhodné.“ Takže chcete řetězce vyhnat? „Myslím, že se o to de facto máme pokusit.“

zeleni rozhovor

Samozřejmě chápeme, že u Stropnických doma je poslední dobou značná konkurence a trumfnout třeba názory Veroniky Žilkové na kolínský Silvestr vyžaduje kanón. Jinak ale mladý Stropnický udělal jedinou chybu, když se svým prohlášením nepočkal pár dní na Vítězný únor. Třeba by mu pak táta na Staromáku půjčil i čepici.  (Jen na okraj – kvízová otázka za sto bodů: Co udělá demokratická strana ctící soukromé vlastnictví, když její předseda dá rozhovor časopisu, který ho zamkne do placené sekce? Ano, prostě ho ukradnou.)


Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu.


hlídka

 • Zpracovatelé biologického odpadu z celé ČR hlásí, že došel hnůj. Pátrali jsme a zjistili, že se všechen odstěhoval na profil ředitele odboru tiskového Kanceláře prezidenta republiky Jiřího Ovčáčka. Ale najde se občas v té záplavě i perla, třeba pohlednice ze Šumavy. „Milý Jirko! My, dobrovolní strážci hranic na Kvildě, ti hlásíme, že na našem úseku česko-bavorské hranice neprošel ani jeden imigrant. Neprojdou!

Jirka má pro humor smysl, tedy aspoň doufáme, pohlednici vyvěsil. Ale kam s jemnou ironií na lid! Pražská kavárna si na hradní řeznictví nepřijde. „Škoda, že i kdyby migranta viděli, tak nemají pravomoc ho zadržet.“ „To není pravda. Pokud nemají platné doklady a je důvodné podezření na páchání přestupku nebo TČ, tak lze zadržet kohokoli do příjezdu PČR.“ „Jen tak dál, hrdinové – zase to musí zachraňovat dobrovolníci, že pane Chovanec – už udělejte pořádek!!!!!“ Prostě diskuse se rozproudila pěkná, asi jdeme skočit z mostu.

12647462_10153944277494743_2243042436458021711_n

 • Ale aby to nevypadalo, že si hlasu lidu nevážíme. Vážíme. Neustále nás utvrzuje v přesvědčení, že všechny ty internety je třeba zakázat, zprávy se mají šířit rychlostí pěšího posla, v případě vážné a odůvodněné potřeby nechť je vyslán holub. A některým lidem by měl být přístup k informacím zapovězen úplně. „My, české ženy, jsme tu a říkáme ne, my matky, tety, babičky, říkáme ne, Sobotko!!! Kočárky s sebou, policie nesmí útočit na děti, jinak je suspendujou.“ (z pozvánky na jednu ze sobotních pražských demostrací sdílených po facebooku)

K těm demonstracím a protidemonstracím: V životě bychom si nepomysleli, že měřítkem kvality demokracie se v Česku v roce 2016 stanou demonstrace na podporu Bohuslava Sobotky. Omlouváme se, prostě nám ten casting nějak nesedí. A pokud před dvěma lety republika vydržela jednu vysoce spontánní manifestaci podpory (v době po lánském puči), další je už jen ukázkou toho, že je u nás je možné opravdu všechno. Kafka bledne závistí, my jdeme skočit z toho mostu.

 • Opět po čase je tu naše videookénko. Ruská zpěvačka Mašani, kterou loni proslavil hit s prostým názvem „Můj Putine, milý Putine“, je zpátky s novinkou „Rubl-dolar“. Tentokrát Novosibiřanka přichází s ekonomickou tématikou, z textu písně vyjímáme: „Zdrávstvujtě načálnik, píši Vám dopis … po poradě s kolegy se objevil návrh o dolaru za jeden rubl. Zřekněme se této cizácké měny.“ Refrén je pak „Za dolar jeden rubl, ani o kopějku navíc, za dolar jeden rubl a za euro taky.“ Jen tak mimochodem se objevuje i nárok vzít si zpátky Aljašku. Samozřejmě v referendu, účast prý bude 95 procent. Dejte si to, je to nářez.

Komentář? Vy se tomu smějete, ale může nás to zabít.

Speciální pozdrav tentokrát míří na Pražský hrad, Jeleně Vičanové a Nejedlému do Lukoilu. Vám všem pak příjemné jarní rozjímání.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

4 komentáře

 1. Kata strofa napsal:

  Politické strany nemají právo přebírat rozhovor se svým předsedou? Nebo SZ nedostala povolení od Echa?

 2. teufel3424 napsal:

  Ta ruská komediantka je fajn, hlavně že je pokreslená západní kosmetikou a ty oblečky taky asi nepochází z Ruska. A až si budou vyrábět sami všechny léky, tak jim asi vyhyne polovina populace…

  • Petr P. napsal:

   Nejen to. Tuším přes iTunes prodává svoji muziku za dolary. Kšeft je kšeft. I kdyby to byl „prohnilý“ Západ.
   A takhle schizofrenně se chová dost Rusů, včetně Putina. Jeho obří vila/zámek v klasicistním slohu na břehu Černého moře, dcery studující a podnikající na Západě… ale Západ je Zlo. Tomu se říká dialektika paruski.

 3. Peter napsal:

  Poznáte ich motív? Zelení sa snažia o likvidáciu našej civilizácie kvôli ochrane fauny a flóry na Zemi. Preto schvaľujú aj migrantov, myslia si, že migranti rozvrátia civilizáciu a tým skončí aj priemysel, vyvraždia sa ľudia a ekosystémy sa spamätajú. V tom majú pavdu, migranti to urobili aj s inými civilizáciami. Preto podporujú aj gender, LGBT komunitu, anarchistov – pirátov – to všetko spôsobuje chaos, koniec priemyslu a veľké populačné straty. Nepočítajú s tým, že ľudia v záujme prežitia sami znížia konzum ale chcú to urýchliť násilným vyvraždením ľudí a na to sú migranti ideálny. Taká agenda chaosu vyhovuje aj anarchistom – pirátom.

Přidávání komentářů není povoleno