Pudy Veroniky Žilkové, ragbisté v bazénu a Barnevernet z Liberce

Napsal/a Robert Malecký 17. ledna 2016
FacebookTwitterPocketE-mail

Dnes to pojmeme poněkud obrázkově, protože nejen slovy je pisálek živ. K těm horám textu je třeba dát i přitažlivé titulky a obrázky. Hlavně ty obrázky. Ale nebojte, nepřijdete ani o novinky z rodiny Stropnických, tentokrát nominovali ženskou část klanu. A je to vzrušující čtení, slibujeme.

  • Událostí víkendu je bezesporu kongres ODS v Ostravě. Pamětníci si jistě vzpomenou; to je ta strana, co tu ještě asi před třemi sty lety vládla, než se skamarádili Šlachta s Ištvanem a jedna vládní úřednice dostala báječný nápad telefonovat bez CryptoCultu. Pražská odnož ODS se už tradičně (podruhé) vydala na Moravu společně Pendolinem, což europoslanec a tou dobou ještě 1. místopředseda strany Jan Zahradil glosoval těmito slovy: „Když jsme takhle jeli minule do Olomouce, váhal jsem zda postovat Highway to Hell nebo No Future. Dnes postuju bez váhání STILL ALIVE AND WELL!

Zahradil je známý milovník tvrdé muziky, ale hlavně světák. Psisko dává přednost domácí tvorbě. Ale ta hra se nám líbí, přijímáme. Zatím to vypadá, že se ODS překulila z fáze Pár přátel stačí mít do stádia Profesor Indigo, případně Ospalá vrátnice. Dál se uvidí.

jurečka twitter

  • Na kongresu ODS ještě zůstaneme, aspoň virtuálně. Vyjádřit se k němu na twitteru chtěl i ministr zemědělství Marian Jurečka, ale vyšlo z něho toto: „Dívám se na Petra Fialu, je opravdu těžko uvěřitelný, jeho verbální projev není v souladu s tím, co říká.

Je to kód. Malware vypuštěný do veřejného prostoru, sofistikovaná věc. Pokud se na tu větu zaměří normální mozek a pustí na ni obyčejnou výrokovou logiku, zavaří se a vypadnou z něho kolečka. Proto se o dešifrování nikdy sami nepokoušejte. Psisko pro jistotu ministrův výrok přeložilo za vás, znamená zhruba toto: Dobrý den je, když se Marian Jurečka věnuje piškotům a nepokouší se mluvit cizími jazyky. Tečka.


Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu.


titul15012016

  • Téma silvestrovských útoků v německých městech konečně dostalo v českých médiích zasloužený prostor. A znovu jsme potvrdili pověst nejvtipnější země široko daleko, která dokáže jakékoli téma vcucnout, přežvýkat a vyplivnout ve tvaru werichovsko-donutilovské řachandy. Estrádu načal editor deníku Právo vymazleným titulkem „České bojovnice za práva žen útoky v Kolíně příliš nevzrušují“, pak ale nastoupila opravdová královna. Rozhovor herečky Veroniky Žilkové pro Parlamentní listy je třaskavý od začátku do konce, takže jen malá ochutnávka: „Je to podle mě silný pud přírody. I mnoho evropských žen časem svůj pud určitě bude dobrovolně směřovat k novým samcům, to opět bude hlas přírody. Výběr partnera je takový, i když s tím nemusíme souhlasit.“

Žilková samozřejmě není jen herečka, dokonce není jen manželkou toho pána, co hraje ministra obrany. Jak na sebe prozradila, je i členkou vzdělávací komise hnutí ANO, za kterou například navrhuje výuku mulitikulturalismu jako samostatného předmětu. V této souvislosti jistě stojí za pozornost i toto její vyjádření z rozhovoru. „Nebudu se zastávat sexuálního násilí imigrantů, ale tohle Němci museli čekat. Evropská ženská móda je hodně provokativní. V táborech jsou měsíce zavřeni muži v produktivním věku nejen na práci, ale i na vše ostatní. Přicházejí ze zemí, kde ženy nechodí v obtažených džínsách.“ Aha. To je ovšem stará známá písnička, ve zdejší populaci oblíbená. Žena si za znásilnění může sama, nemá provokovat. Bez dalšího komentáře.

  • Nákaza zvaná Barnevernet se šíří do Česka, a to logicky od severu. Zelený školský náměstek libereckého primátora Ivan Langr vytáhl do boje proti tzv. spádové turistice. Rodiče, kteří kvůli zápisu do lepších škol mění adresu trvalého pobytu, označil za korupčníky a deviamty, ale nezůstalo jen u toho. „Nebojte se v takových případech využít podnětu k zásahu sociálně-právní ochrany dětí, pokud zjistíte, že budoucí prvňáci mají odlišnou adresu trvalého pobytu od svých zákonných zástupců, a cítíte, že jde o věc abnormální. Pokud jsou rodiče ochotni jít i cestou podvodu, musejí být připraveni na to, že jim pracovníci sociální péče mohou klást nepříjemné otázky,napsal ředitelům libereckých základek.

Je to velký muž, tenhle náměstek Langr. A nic ta tom nemění fakt, že tzv. spádovost, kterou zavedl nový školský zákon, je kravina jako vystřižená z učebnice státní regulace. Vytáhnout ovšem kartu udávání OSPODu, označit rodiče, kteří koneckonců jednají v nejlepším zájmu svých dětí, za devianty, a navíc (zrovna v Liberci!) mluvit o korupci, to už chce hodně politického talentu. Pod Ještěd přejeme hodně štěstí.

all blacks

  • Slíbili jsme obrázky, tak ještě jeden. Tématu posilvestrovské kocoviny v Německu se věnovalo i Svobodné fóum Pavla Šafra, konkrétně v článku o tom, že ve městě Bornheim zakázali mužům z tamní uprchlické ubytovny vstup do bazénu. Nám text poslouží jako ukázka toho, co se stane, když editor dostane nablblý nápad vyhledávat ilustrační fotografii pomocí klíčových slov „swimming pool“ a „black“.

Ano, z agentur vám vylezou koupající se novozélandští ragbyoví reprezentanti All Blacks. Kontrolní otázka: dáte je tam?

Čili nezoufejte, bude to už jenom horší. Klidnou mysl.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)