facebookový profil hnutí ANO, Životem těžce zkoušený Viliam Pompa píše Andreji Babišovi

Kdo je tady buzna, smrtící zelený koktejl a veřejná poprava sestry Marešové

Napsal/a Robert Malecký 24. ledna 2016

Perex si dnes vypůjčíme ze statusu hnutí ANO 2011, protože bychom lepší nevymysleli. „Václav Havel proslavil Česko svým projevem v americkém kongresu, Václav Klaus krádeží propisky v přímém přenosu, Miloslav Ransdorf přepadením banky ve Švýcarsku. Pozitivní obraz o českých politicích teď napravuje Andrej Babiš.“ Tečka, hotovo, vymalováno. Prostě Agrofertig.

 • A zatímco zaměstnanci P.R. divizí zdejších politických stran i konzumenti jejich poselství shánějí na darknetu další dávku halucinogenů, my si povíme něco o buznách. “Vipadas jak buzna,” napsal prý na facebook Andreji Babišovi životem těžce zkoušený Viliam Pompa z Karlovarů. Tým předsedy hnutí ANO myšlenku dále rozvinul s tím, že jde o dobrou příležitost, jak se o něm dozvědět něco bližšího. “Vím, že vypadám blbě, díky politice jsem zestárnul o 10 let, ale mám 4 děti a buzna nejsem. Ale mám plno přátel, kteří jsou homosexuálové,” napsal Andrej Babiš.

Chápeme, také máme dobrou povahu. Ale vážně: otázka homosexuality se v okolních zemích dostává do popředí ve zcela netušených souvislostech, jak ukazuje příklad z Polska. Vládní strana Právo a spravedlnost nechala stáhnout televizní reklamu na třídění odpadu, protože jaksi nevyhovovalo genderové složení rodiny. Dítě samo doma se dvěma pány (jeden z herců Maciej Nowak se k tomu veřejně přiznal k homosexualitě) jsou na současné Polsko prostě moc.


Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu.


 • Strana zelených se rozhodla, že spáchá rituální sebevraždu, a do čela si zvolila Matěje Stropnického. Nebylo by na tom nic, co by stálo za komentář, nebýt jejich snahy zatáhnout do suicidálních orgií zbytek světa. Jde o klip, vytvořený speciálně k víkendovému sjezdu a zveřejněný na Youtube. „Tento výtvor vznikl narychlo za účelem pobavení spolustranic a spolustraníků při příležitosti sjezdu 2016. Jeho použití na veřejnosti se ze zjevných důvodů nedoporučuje,“ varují sami jeho tvůrci.

Psisko chvíli váhalo, ale pak se rozhodlo sem tuto zbraň hromadného ničení umístit. Popsat se totiž nedá, to se musí vidět. Trigger warning, viewer discretion advised.

 • Šéf českého olympismu Jiří Kejval vytáhl do boje proti přehlížení našich, rozuměj českých sportovců, panevropskou televizí Eurosport. Tím, že výkony českých sportovců do vysílání nezařazuje a prakticky omezuje možnosti jejich prezentace před diváky v ČR, poškozuje českou sportovní veřejnost i samotné sportovce, soudí Kejval, který v tomto smyslu informoval i pařížskou centrálu Eurosportu. Psisko se normálně na půdě marketingových práv, o něž tu samozřejmě běží (Eurosport získal práva na olympiády od roku 2018 dál), nepohybuje, ale zaujalo ho následující Kejvalovo vyjádření: „Česká média za poslední desetiletí dospěla k určitému standardu informování o výkonech českých sportovců, a všichni ve sportovním prostředí se shodují, že slevovat z těchto standardů by byla cesta zpátky.“ 

To se nám líbí. Dobře víme, co má Kejval na mysli těmi standardy. Sporťáci coby součást výpravy, pokud možno oblečení v oficiálních mundůrech výpravy, kamarádíčkování a tomu odpovídající odstup od sportovců. Prostě kdo neskáče, není Čech. Slevovat z těchto standardů by mohlo být nakonec docela fajn.

blesk smrt

 • Zdravotní sestra Věra Marešová se v rumburské nemocnici nedopustila šesti vražd, ze kterých ji vinila obžaloba, protože se jednoduše žádné vraždy nestaly. Zatím nepravomocný rozsudek ústeckého krajského soudu završil jednu etapu hnusu v českých bulvárních médiích (prim hrál Blesk), které o nebohé ženě vláčené policií, státním zastupitelstvím, znalci, a nejspíš i kolegy a kolegyněmi z práce, do poslední chvíle referovaly jako o Sestře Smrt. 

Skoro se v této souvislosti ani nesluší zmínit milou nepozornost, které se v duchu nejlepších tradic normalizované prokurátorské republiky dopustili editoři Lidovek.cz. Ti o závěrečných řečech referovali titulkem „Posudek znalců nahrál obžalované sestře. Soudce přesto žádá doživotí„. Sympatické je, že státní zástupce František Stibor nesložil zbraně ani v situaci, kdy už jen čtením závěrečného návrhu kroužil minimálně kolem skutkové podstaty pomluvy, a žádal doživotí. Sympatické také je, že v žádném listu nevyšla palcová omluva ve smyslu „tohle jsme přehnali, stydíme se a chodíme kanálama“. Život jde prostě dál, co je jeden domrvený život, když se tvoří noviny a dějiny.

Tak pokud možno klidnou mysl. A neberte drogy.

4 komentáře

 1. J.Němec napsal:

  Já bych na Blesk nebyl tak přísný. I blbové mají nárok na svůj deník. Jenže ti blbové podléhají blbým informacím a potom blbě volí. Z toho je potom blbá nálada , zvolení blbí soudci a jiní blbové. Potom se divíme, kdo se ti blbové berou.

 2. teufel3424 napsal:

  Pan Kejval by si měl zamést nejdřív před vlastním prahem a stěžovat si třeba na ČT. Ta totiž ve svých zprávách věnuje denně polovinu vyhrazeného času fotbalu (teď v zimě třeba dlouhý rozbor, kam přestupuje Franta, jak Jendu bolí nožičky, apod.) a zájem o ostatní sporty je minimální. Jednou větou se odbyde umístění slalomářky, vyřazení tenistky a nulové info dostaneme o ženské házené, gymnastice a mnoha dalších olympijských sportech. Ani přenosy z těchto sportů na ČT sport nejsou k vidění. A co na to náš hlavní olympionik?

  • sasek napsal:

   Rád odkejvá cokoliv, jen když dál zůstane funkcionářem (bafuňářem?). Kořán nastavil laťku vysoko, neříkej hop dokud nepřeskočíš. Kořán taky umí do dálky, už je za vodou 😉

 3. sasek napsal:

  Ta parafráze písničky se zeleným povedla, mladí by je mohli volit, v PS je třeba pořádně vyvětrat. Komu se nelení, tomu se zelení.
  ad Marešová – až ji soud definitivně očistí, měla by nabídnout tomu st. zástupci své služby, třeba si něco píchá a uvítal by zaškolení odbornicí. I píchat se musí umět. 😉

Přidávání komentářů není povoleno
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies