Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Foter.com, zdroj

V Praze není jen blaze, informační šmejdi a co je nového v garážích rozhlasu

SPD? Sekta přímé diktatury, říkají odpadlíci hnutí *** Odškodnění obětí nacismu v ČR nekončí *** Senátor Valenta a jeho média – 9. týden roku 2019 na HlídacíPes.org.

BUDVAR NENÍ LEVNÝ: Na jaře to budou rovné dva roky, co se novým ředitelem národního podniku Budějovický Budvar stal Petr Dvořák. V pivovarském oboru byl už i dříve; ve výběrovém řízení mu nepochybně pomohlo i to, že byl mezinárodním šéfem marketingu značky Pilsner Urquell. Trvá na tom, že Budvar nesmí být levné pivo.

VOLVO PRO GENERÁLA: V garážích Českého rozhlasu v Praze v polovině ledna přibylo Volvo S90 v plné výbavě. Je určeno k reprezentačním účelům generálního ředitele Reného Zavorala, případně dalších členů vedení. Rozhlas zakoupení vozidla vyšlo na bezmála 1,35 milionu korun bez DPH. Tedy zhruba o 400 tisíc víc, než by stála nová Škoda Superb, kterou vedení rozhlasu jako reprezentativní vůz využívalo dosud.

Všechny kauzy z poslední doby spojené s vedením rozhlasu shrnuje i speciální VIDEOKOMENTÁŘ HlídacíPes.org. Aneb Kdo nevysílá s námi, vysílá jinde…

V PRAZE NENÍ JEN BLAZE: Seriál Most!, který se v pondělí uzavřel svým osmým dílem, vyvolal řadu debat a přitáhl pozornost i k sociálně vyloučeným lokalitám a k rozdílům v ekonomické situaci obyvatel Česka. Statistiky toho, jak lidé vycházejí se svým příjmem, nejsou vždy tak jednoznačné, jak by se dalo čekat.


MAPA ČESKÉ JUSTICE od HlídacíPes.org

ZEMAN útočí na nezávislost soudů. Je justice připravená na podobné ataky?


SEKTA PŘÍMÉ DIKTATURY (SPD): Sociální síť Facebook má nejrůznější zákoutí. Na jedné straně poskytuje nekonečné množství prostoru pro přímé oslovování voličů, jak to předvádí Tomio Okamura, na straně druhé nabízí i zajímavou zpětnou vazbu. Třeba ve skupině „Bývalí členové hnutí SPD“.

VALENTOVA MÉDIA: Nejen Andrej Babiš, i senátor Ivo Valenta je zároveň politikem a vlastníkem médií. Nyní i on převádí svůj majetek do svěřenských fondů. Prý ale nejde o řešení jeho střetu zájmů – který popírá. Jak sám říká, jde jen o akci kvůli „dědickému uspořádání majetku“.

INFORMAČNÍ ŠMEJDI: I když si řada lidí myslí opak, jen málo z těch, kdo pravidelně konzumují média a využívají sociální sítě, skutečně rozumí tomu, jak mediální komunikace funguje. Nejohroženější skupinou jsou vedle mladých lidí ti, kdo v oblasti mediálního vzdělávání zůstávají často stranou – senioři.

MÍSTO BBC DO ČÍNSKÉ TV: V minulosti si Peking vystačil se starou dobrou cenzurou domácích i zahraničních novinářů. Tak, aby čtenáři za Velkou zdí neviděli příliš daleko za hranice Číny a „čínského příběhu“, jak byl prezentován doma. V posledních letech se ale Komunistická strana Číny přes prostředníky pokouší získat vliv v zahraničních médiích.

HLAVNĚ NEZAPOMENOUT: V přepočtu asi deset miliard korun poslalo celkem Německo českým obětem nacismu. Prostředky byly rozděleny v uplynulých dvaceti letech jako odškodné, z německých fondů se však dodnes financují sociální programy pro přeživší. „Odškodnění je potřeba vnímat jako něco, kde finanční stránka věci není to jediné a nejdůležitější,“ říká ředitel Česko-německého fondu budoucnosti Tomáš Jelínek.

JAK MOC VĚŘIT PSÍMU ČICHU: Ústavní soud vynese počátkem března nález ve věci Davida Šimona, odsouzeného za vraždu seniora ve Slopném na Zlínsku. Šimon se ústavní stížností domáhá obnovy procesu, kterou mu obecné soudy zamítly. Spolek Šalamoun, který dlouhodobě kritizuje použití pachových stop jako nepřímého důkazu v soudním řízení, tvrdí, že by Ústavní soud měl používání pachových stop jako důkazu zatrhnout.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře
Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno