Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Tortured Mind on Foter.com, zdroj

Svět v českých obývácích, černo na duši a čekání na čínského Godota

Když znalecké posudky ničí životy *** Česko se chce bránit investičním nájezdníkům *** Babišova vysoká hra kolem hazardního byznysu  – 15. týden roku 2019 na HlídacíPes.org.

CNN A PRIMA: Ondřej Neumann píše, proč je plánované společné zpravodajství TV Prima a americké CNN v něčem i dobrou zprávou: Prima nespustí zpravodajský kanál se Sputnikem, ČT 24 dostane konkurenci, což jí bude více než k užitku, o dobré novináře bude zas o něco větší pranice a dorazí sem podstatně více informací o světovém dění, a to v českém jazyce.

KONEC (DATA)MARTY: Ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková (za ANO) končí ve funkci. Dlouhodobě kritizovaná byla například za neřešení drahých mobilních dat, k jejímu odchodu přispělo i zjištění HlídacíPes.org o posluhování Novákové Číňanům.

POSUDEK JAKO STIGMA: Znalecký posudek jako důkaz mívá v trestním řízení silné postavení – i proto, že soudci na něj často spoléhají příliš. Ukazuje to i případ bývalého kněze Adama Stanislava Kuszaje, který dostal v roce 2011 podmíněný trest za zneužívání tehdy šestnáctiletého ministranta a osvobozen byl v novém řízení až letos v únoru.

Stejný soud, stejný soudce, jeden obžalovaný. A zcela odlišný výsledek. Tak odlišný, že odlišnější už ani být nemůže

DOZVUKY KLIMAKEMPU: Nebyli tam, ale třeba tam být mohli. Severočeské doly rozeslaly předžalobní výzvu k úhradě údajných škod aktivistům, kteří loni v létě vnikli do dolu Bílina a obsadili tam rypadlo. Má to ale háček: řada z nich na místě vůbec nebyla.

ČERNO NA DUŠI: Modelka Veronika Kašáková od čtyř let vyrůstala i s bratrem v dětském domově. Dětem s podobným osudem dnes sama úspěšně pomáhá. V rozhovoru pro HlídacíPes.org mluví otevřeně nejen o poměrech v dětských domovech, o dětské duši i nelehkém shánění peněz na dobrou věc.

Úspěch se nerovná sláva, psaní knihy, práce v televizi. Úspěch je žít zdravý sebevědomý život a být na světě rád

ČESKO VS. NÁJEZDNÍCI: Obranu před nechtěnými nájezdníky, rizikovými zahraničními investory ze třetích zemí, má pomoct zajistit nové nařízení, díky němuž budou moct členské státy EU i zpětně zakázat investice, které by mohly představovat bezpečnostní hrozbu. Nařízení začalo platit 10. dubna.


MAPA ČESKÉ JUSTICE od HlídacíPes.org

ZEMAN útočí na nezávislost soudů. Je justice připravená na podobné ataky?


BABIŠOVA VYSOKÁ HRA: V oblasti hazardních her má svůj byznys řada tuzemských miliardářů. Premiér Andrej Babiš v poslední době opakovaně prohlásil, že by stát mohl opět navýšit daň z hazardu. Nejde jen o způsob, jak v řádu miliard korun přidat příjmy státního rozpočtu, dešifrovat to lze i jako tlak na vlivné byznysmeny a výzvu k jednání ve stylu něco za něco.

ČEKÁNÍ NA ČÍNSKÉHO GODOTA: Na hranicích Balkánu se rodí další díl seriálu o slibovaných čínských investicích, které ale Evropa nikdy neviděla. Maďarsko znovu odložilo opravu železniční tratě z Bělehradu do Budapešti, po níž mělo proudit zboží z řeckého přístavu Pireus vlastněného Čínou. Číňané možná kvůli průtahům z projektu vycouvají.

PROČ ZMIZEL PAN JIE: Platformu WeChat užívá více než miliarda uživatelů a je na ní přes dvacet milionů registrovaných veřejných účtů. Jde o největší ze všech sociálních médií v celé Číně. I proto se WeChat stal jednou z hlavních součástí přísného čínského cenzurního aparátu. Mezi deset nejcenzurovanějších témat na WeChatu se dostalo i jméno Jie Ťien-minga, poradce prezidenta Miloše Zemana.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře
Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno