Psí týden: Výbušná výjimka pro semtex, konfliktní antikonfliktní týmy a s kalašnikovem na Donbas

Napsal/a Robert Malecký 10. června 2017
FacebookTwitterPocketE-mail

Výběr toho nejdůležitějšího z originální produkce HlídacíPes.org v končícím týdnu.

[aesop_video align=“center“ src=“youtube“ id=“eRHI_mOg9Ac“ disable_for_mobile=“on“ loop=“on“ autoplay=“on“ controls=“on“ viewstart=“on“ viewend=“on“ revealfx=“off“]

Wall Street Journal o Číně v Česku i kauze, na niž upozornil HlídacíPes.org

A zde původní text o dění ve Varndorfu:

“Vláda města Varnsdorf” podepisuje česko-čínskou spolupráci. Že je to nesmysl? To starostovi nevadí

 • Automobil typu Škoda Favorit je na českých silnicích stále relativně častým jevem. Poprvé byl přitom představen na brněnském veletrhu již v září roku 1987. V té době vyrobené kusy tak nyní splňují definice automobilového veterána. „Luccio Bertone, s nímž jsme dělali karosérii, říkal: Vy musíte být nějaký obrovský šéf. Sem jezdí velké zahraniční firmy, hádají se tu a nic nerozhodnou a vy všechno rozhodnete na místě. Jenže já neměl jinou možnost, já musel,“ říká konstruktér tohoto vozu Petra Hrdlička.
  Ze Škody Favorit je už veterán. „Výhoda byla, že z toho projektu měli všichni strach,“ říká její konstruktér
 • Boj o konečnou podobu registru smluv a povinností pro jejich zveřejňování je zřejmě u konce. Vláda schválila kompromisní novelu, na níž se shodli poslanci téměř všech parlamentních stran. A pak je tu ještě výjimka – pro podniky, které nakládají s výbušninami.

Výbušná výjimka z registru smluv. Cesta, jak zakrýt porušování zákona u výrobce semtexu

 • Videa z návštěvy české hlavy státu Miloše Zemana v Číně rozpoutala další vlnu spekulací o prezidentově zdravotním stavu. Ale nejen to.Huawei na Hrad – a hadr na hlavu! Český tisk o Číně, pravidelná dávka hradní servility
 • Dokument zveřejněný na twitterovém účtu skupiny Šuman uvádí, že se Andrej Babiš vyhnul placení dani z dividendy tím, že nejdříve navýšil základní kapitál společnosti Imoba a následně ho snížil a vyplatil částku odpovídající tomuto snížení akcionáři této společnosti, z kteréžto výplaty se dividendová daň neplatí. Tuto informaci převzala téměř všechna česká média, aniž by ji podrobila kritickému hodnocení. Úlohou médií by však nemělo být pouhé nekritické přebírání anonymních názorů, ale jejich kvalifikovaná interpretace, která umožní čtenáři udělat si vlastní odůvodněný názor.

„Analytik“ Šuman a selhání médií: Zveřejněné dokumenty Babišův daňový únik spíše vylučují

 • Vyjádření prezidenta Miloše Zemana o tom, že nevyhoví návrhu Senátu a neudělí zesnulému kardinálu Miloslavu Vlkovi státní vyznamenání nezůstalo bez odezvy. Rozhořčenou reakci osobností podepsaných pod prohlášením Kolegia Paměti národa (Paměť národa je volně přístupná databáze autentických výpovědí pamětníků nacistické a komunistické totality) si vysloužila zejména Zemanova poznámka pronesená na TV Barrandov, že „Vlk udělal všechno pro to, aby spory mezi církví a státem byly co největší“.

  Miloš Zeman lže o kardinálu Vlkovi a raději vyznamenává udavače Státní bezpečnosti, píše v prohlášení Kolegium Paměti národa

 • Takzvané antikonfliktní týmy, které kvůli novému “protikuřáckému” zákonu vyslala do ulic radnice Prahy 1, zatím vyvolávají spíš emoce, než že by přispívaly ke zklidnění ruchu v centru města. Kritika se odvíjí především od faktu, že muži oblečení do uniforem s nápisy Anti Conflict Team nemají vůbec žádné pravomoci – ale vytvářejí dojem, jako by je měli. Lezou přitom “do zelí” Policii ČR, která užití názvu antikonfliktní tým kritizuje.

Naháněči kuřáků v metropoli: Policie kritizuje užití názvu Antikonfliktní tým

 • Zhruba čtvrtina z devadesátky českých velvyslanců a velvyslankyň by v příštím roce měla změnit místo svého působení. Plán, kam, koho a kdy vyslat na své místo by vláda (společně s prezidentem, který velvyslance jmenuje) chtěla schválit ještě před říjnovými parlamentními volbami. Po nich přitom může být vše jinak. Podobně jako po volbách prezidentských následujících nedlouho poté.
  Vláda chce ještě před volbami stihnout schválit seznam dvou desítek nových velvyslanců
 • Češi bojující na východě Ukrajiny za proruské separatisty jsou stále neprobádané téma. I když se spekuluje o přítomnosti až desítek bojovníků z Česka, objevila se zatím jen dvě jména – Behemot, jehož občanské jméno není veřejné známé a Kavkaz, vlastním jménem Pavel Botka. Redakci HlídacíPes.org se podařilo identifikovat dalšího muže, který se na Donbase pohyboval a má prokazatelné vazby na separatisty.

Další Čech ve válčícím Donbasu. S kalašnikovem a v uniformě se tam fotil bývalý ředitel Médea PR

 

A ještě telegraficky z dalších témat:

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)