Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
itydenik.cz,

Psí týden: Sorry jako v obrazech, havlistická probruselská klika pryč a kdo vydělá na čínské medicíně

Výběr toho nejdůležitějšího z originální produkce HlídacíPes.org v končícím týdnu.

 • Místopředseda vlády Andrej Babiš prodával akcie téže firmy za dvojí cenu. Nakonec ale stejně všechny skončily v jeho vlastním koncernu. Podívejte se na grafiku.
  Problematické transakce Andreje Babiše obrazem: cesta akcií tam a zase zpátky
 • Proč je Andrej Babiš tak úspěšný v oslovování veřejnosti? Je to jeho šarmem, schopností vyzrát nad protivníky nebo snad úspěchem jeho PR týmu? Specialista na online marketing a SEO konzultant Daniel Gottwald se na fenomén Babiš podíval se svého profesního hlediska. V čem tedy tkví kouzlo Andreje Babiše?

Proč je Babiš tak úspěšný? Tajné triky nejoblíbenějšího politika

 • Výběr nového ředitele pivovaru Budvar je ve finální fázi. Výběrová komise původní počet osmi kandidátů zúžila na dva. O tom, kdo bude po více než čtvrt století teprve druhým ředitelem jediného národního podniku v České republice, rozhodne v nejbližší době ministr zemědělství Marian Jurečka.Dilema ministra Jurečky. Z osmi kandidátů na ředitele Budvaru zbyli jen dva
 • Prezident Miloš Zeman by rád, aby volné místo v Radě Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) obsadila spisovatelka Lenka Procházková. Senát bude o jeho návrhu hlasovat na schůzi, která začíná za dva týdny. Mezi historiky se zvedla vlna nesouhlasu; poukazují na to, že Procházková, dříve disidentka, nyní spolupracuje s komunisty, což je s členstvím v radě neslučitelné. Mají za to být vyhozeni z práce, jak požaduje jeden ze známých českých vlastenců a internetových trollů Jiří Jeřábek?

Havlistická probruselská klika pryč! Aneb v Česku už se zase požadují vyhazovy z práce

 • Nejvyšší soud vyhověl dovolání bývalých manažerů pražského Dopravního podniku v jedné z větví kauzy Opencard. Zrušil rozsudky nad Tomášem Petanou a Janem Suntychem a nařídil nižším soudům, aby se případem zabývaly znovu. Blamáž justice a policie v kauze Opencard. Nejvyšší soud zrušil rozsudky nad exmanažery Dopravního podniku
 • Po zakázkách na stíhačky Gripen a obrněné transportéry Pandur jde o třetí největší armádní zakázku v historii České republiky. Přesto se toho o chystaném nákupu vrtulníků pro českou armádu ví jen málo.

Třetí největší nákup v historii české armády provází nezvyklé ticho. Kdo dodá vrtulníky za miliardy?

 • Žaloba, v níž se jeden z rozhodců v kauze Diag Human, Jiří Schwarz, domáhá po České republice několikamilionové odměny, má své první důsledky. Ministerstvo zdravotnictví vládě znovu navrhne, aby peníze pro trojici rozhodců – Jiřího Schwarze, Milana Kindla a Petra Kužela – schválila. Odměna pro rozhodce z kauzy Diag Human, pokus druhý. Mají dostat 18,5 milionu
 • Kreativita některých notorických odpíračů informací má mnoho podob. A třeba ústecký magistrát se pouští do hodně odvážných teorií. Ve sporu s opozicí čerstvě například tvrdí, že si Nejvyšší správní soud přisvojuje pravomoc vykladače zákona, která mu nepřísluší. Nebo že jsou jeho závazné judikáty „přeceňované“.

Kreativita při odpírání informací: Soudní judikáty jsou přeceňované, tvrdí ústecký magistrát

 • Klinika čínské medicíny v Česku? Kritici upozorňují nejen na to, že tento alternativní způsob léčby není ověřený, ale také poukazují na spojování zdravotnictví s česko-čínskou politikou. V orgánech Nadačního fondu tradiční čínské medicíny založené čínskou CEFC zasedají zástupci ministerstva zdravotnictví.
  Kdo vydělá na Klinice čínské medicíny v Česku? Rozkryli jsme vazby, které stojí za kritizovaným projektem
 • Poznáte zmanipulovanou fotografii? Dokážete nenaletět na fake news? Kolegové ze serveru HoupacíOsel.cz se rozhodli tuto problematiku rozebrat a přiblížit několik základních ověřovacích technik, které nezaberou příliš času a zároveň mohou všem ušetřit spoustu starostí.

Jak nenaletět na falešné zprávy: pět kroků, jak spolehlivě ověřit fotografii na internetu

A ještě telegraficky z dalších témat:

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno
ReklamaBělorusko