Psí týden: Sorry jako v obrazech, havlistická probruselská klika pryč a kdo vydělá na čínské medicíně

Napsal/a Robert Malecký 8. dubna 2017
FacebookTwitterPocketE-mail

Výběr toho nejdůležitějšího z originální produkce HlídacíPes.org v končícím týdnu.

 • Místopředseda vlády Andrej Babiš prodával akcie téže firmy za dvojí cenu. Nakonec ale stejně všechny skončily v jeho vlastním koncernu. Podívejte se na grafiku.
  Problematické transakce Andreje Babiše obrazem: cesta akcií tam a zase zpátky
 • Proč je Andrej Babiš tak úspěšný v oslovování veřejnosti? Je to jeho šarmem, schopností vyzrát nad protivníky nebo snad úspěchem jeho PR týmu? Specialista na online marketing a SEO konzultant Daniel Gottwald se na fenomén Babiš podíval se svého profesního hlediska. V čem tedy tkví kouzlo Andreje Babiše?

Proč je Babiš tak úspěšný? Tajné triky nejoblíbenějšího politika

 • Výběr nového ředitele pivovaru Budvar je ve finální fázi. Výběrová komise původní počet osmi kandidátů zúžila na dva. O tom, kdo bude po více než čtvrt století teprve druhým ředitelem jediného národního podniku v České republice, rozhodne v nejbližší době ministr zemědělství Marian Jurečka.Dilema ministra Jurečky. Z osmi kandidátů na ředitele Budvaru zbyli jen dva
 • Prezident Miloš Zeman by rád, aby volné místo v Radě Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) obsadila spisovatelka Lenka Procházková. Senát bude o jeho návrhu hlasovat na schůzi, která začíná za dva týdny. Mezi historiky se zvedla vlna nesouhlasu; poukazují na to, že Procházková, dříve disidentka, nyní spolupracuje s komunisty, což je s členstvím v radě neslučitelné. Mají za to být vyhozeni z práce, jak požaduje jeden ze známých českých vlastenců a internetových trollů Jiří Jeřábek?

Havlistická probruselská klika pryč! Aneb v Česku už se zase požadují vyhazovy z práce

 • Nejvyšší soud vyhověl dovolání bývalých manažerů pražského Dopravního podniku v jedné z větví kauzy Opencard. Zrušil rozsudky nad Tomášem Petanou a Janem Suntychem a nařídil nižším soudům, aby se případem zabývaly znovu. Blamáž justice a policie v kauze Opencard. Nejvyšší soud zrušil rozsudky nad exmanažery Dopravního podniku
 • Po zakázkách na stíhačky Gripen a obrněné transportéry Pandur jde o třetí největší armádní zakázku v historii České republiky. Přesto se toho o chystaném nákupu vrtulníků pro českou armádu ví jen málo.

Třetí největší nákup v historii české armády provází nezvyklé ticho. Kdo dodá vrtulníky za miliardy?

 • Žaloba, v níž se jeden z rozhodců v kauze Diag Human, Jiří Schwarz, domáhá po České republice několikamilionové odměny, má své první důsledky. Ministerstvo zdravotnictví vládě znovu navrhne, aby peníze pro trojici rozhodců – Jiřího Schwarze, Milana Kindla a Petra Kužela – schválila. Odměna pro rozhodce z kauzy Diag Human, pokus druhý. Mají dostat 18,5 milionu
 • Kreativita některých notorických odpíračů informací má mnoho podob. A třeba ústecký magistrát se pouští do hodně odvážných teorií. Ve sporu s opozicí čerstvě například tvrdí, že si Nejvyšší správní soud přisvojuje pravomoc vykladače zákona, která mu nepřísluší. Nebo že jsou jeho závazné judikáty „přeceňované“.

Kreativita při odpírání informací: Soudní judikáty jsou přeceňované, tvrdí ústecký magistrát

 • Klinika čínské medicíny v Česku? Kritici upozorňují nejen na to, že tento alternativní způsob léčby není ověřený, ale také poukazují na spojování zdravotnictví s česko-čínskou politikou. V orgánech Nadačního fondu tradiční čínské medicíny založené čínskou CEFC zasedají zástupci ministerstva zdravotnictví.
  Kdo vydělá na Klinice čínské medicíny v Česku? Rozkryli jsme vazby, které stojí za kritizovaným projektem
 • Poznáte zmanipulovanou fotografii? Dokážete nenaletět na fake news? Kolegové ze serveru HoupacíOsel.cz se rozhodli tuto problematiku rozebrat a přiblížit několik základních ověřovacích technik, které nezaberou příliš času a zároveň mohou všem ušetřit spoustu starostí.

Jak nenaletět na falešné zprávy: pět kroků, jak spolehlivě ověřit fotografii na internetu

A ještě telegraficky z dalších témat:

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)