Facebook Miloš Zeman - prezident České republiky,

Psí týden: Proč Miloš Zeman chválí TV Prima, co kupují Číňané a kdo zachrání Velkou Británii

Napsal/a Ondřej Neumann 2. července 2016

Hnůj, póvl, presstituti… Prezident Zeman novináře dlouhodobě skutečně nemusí. Díky HlídacíPes.org teď hlava státu udělala jednu výjimku! 

 • Miloš Zeman měl dlouhá léta pro novináře pouze slova pohrdání. Teď – možná vůbec poprvé – jedno médium pochválil: televizi Prima za to, že manipuluje zpravodajstvím o uprchlících. Dlouhodobě „cinknuté“ zpravodajství Primy upozornil HlídacíPes.org.
 • china industry

  ©©

  Banky, luxusní cestovka, síť hotelů. Co všechno si Číňané za 27 miliard chtějí koupit vstupem do J&T. Čínský konglomerát CEFC avizoval snahu získat 50% podíl v investiční skupině J&T Finance Group, jejímž prostřednictvím by dosáhl na řadu dalších firem. Do této doby již investoval k deseti miliardám korun. Obří transakce ale může narazit na podmínky regulátorů. Podle informací HlídacíPes.org navíc obchod může zkomplikovat také nejasná vlastnická struktura CEFC. Více v materiálu vytvořeném v rámci našeho projektu PAVUČINY BYZNYSU.

 • Šéf ostravské expozitury ÚOOZ Jiří Komárek obvinil policejního prezidenta Tomáše Tuhého z brutálního vynášení informací. Postupně se ukazuje, že tvrdé důkazy chybí, a tak je ve hře pomluva, kvůli které se policejní prezident obrátil na inspekci. A my si můžeme zahrát hypotetickou hru, jak by takové trestní řízení asi vypadalo, kdyby bylo v režii Komárkova útvaru. Více v glose Roberta Maleckého Operace CHACHAR aneb Jak ulovit policistu Komárka vlastními zbraněmi.
 • Centrální evidence účtů posílí bezpečnost státu? Napsalo nám ministerstvo financí: Poslanecká sněmovna schválila jeho návrh na zřízení Centrální evidence účtů. Prý to posílí mimo jiné boj proti mezinárodnímu terorismu, a v důsledku tedy i bezpečnost státu. Je to lež z kategorie podlých. Ve skutečnosti jde jen o pohodlí úřadů, kterým se teď bude snáz hrabat v našem soukromí.
 • Britové utekli z prohrané bitvy, Evropa hledá nové lídry. Šok, který Britové způsobili svým rozhodnutím dát Evropě vale, inspiroval mnohé kontinentální politiky k silným slovům o restartu. Otázkou je, zda unijní moloch dokáže rozvratného potenciálu brexitu využít. Pravděpodobnější je, že nikoli, a že se tak britské “ne” Unii stane pro obě strany – a potažmo svět jako takový – další systémovou komplikací či překážkou. Shodli se na tom publicista a konzultant Roman Chlupatý, hlavní ekonomka Raiffeisenbank Helena Horská a politický geograf Michael Romancov. Nabízíme vám jejich základní teze průběžně doplňované o expertní hlasy.
 • Elisabeth

  ©©

  Zmatení z výsledků hlasování britského referenda o členství v Evropské unii je téměř dokonalé. Vítězní příznivci brexitu však už nyní, bohužel, připomínají ohlušeného opilce, který se po těžké pitce probouzí uprostřed chaotické vřavy s krvavýma rukama a prázdnou hlavou. Jan Urban je však přesvědčen, že Velkou Británii může zachránit královna.

 • I když Nejvyšší kontrolní úřad zprávy ze svých kontrol nekoordinuje se zlomovými událostmi na mezinárodní scéně, přečíst si pár dní po brexitu zprávu o tom, jak se nakládá se “stamilióny korun z evropských fondů na propagaci toho, jak se nakládá s penězi z evropských fondů”, člověk se těm 52 % Britů (aspoň chvíli) tolik nediví. Více v glose šéfredaktora Roberta Břešťana Co zachrání Evropskou unii? Více reklamních spotů, více tužek, dalekohledů a deštníků.
 • Česká vláda požaduje, aby budoucí zahraniční dodavatel nových jaderných bloků pro Dukovany přizval české firmy ke svým zakázkám na stavby elektráren ve třetích zemích. Nejvstřícnější je v tom prý zatím Rusko, tvrdí ministr průmyslu Mládek s tím, že Westinghouse i Čína se k zakázkám pro český průmysl staví chladně.
 • Prohlédněte si fotogalerii Karla Cudlína. Galerie Václava Špály nabídne v průběhu prázdnin takřka úplný průřez fotografickou tvorbou Karla Cudlína. Ten svou fotografickou kariéru začal už v 70. letech 20. století. Jeho známé cykly fotografií jsou například žižkovští Romové, portréty dělnických profesí či zachycení odchodu sovětských vojsk.
 • Free Syrien Army ( FSA) captured soldier from regime. Aleppo, Syria.

  Free Syrien Army ( FSA) captured soldier from regime. Aleppo, Syria.

  Olof Jarlbro je švédský novinář a fotograf, který na vlastní pěst a ilegálně vyrazil do válečné zóny v Sýrii, aby odtamtud podal své fotografické svědectví. Výsledkem je kniha „Ve válce“. „Zažil jsem chlapíka, který se ze stresu chtěl sám vyhodit do povětří ručním granátem. I pouhé přeběhnutí ulice je kvůli snajprům riskantní. Je to odporné místo a smrt vám neustále dýchá za krk,“ říká v rozhovoru pro HlídacíPes.org: Viděl jsem zoufalé kolegy rozbíhat se přímo proti kulometům. Uvnitř článku výběr z jeho nejlepších fotografií.

 • Odstartoval “nejkrásnější zákon”. Do zkušebního provozu vstoupil 1. července zákon o registru smluv. Státní instituce a podniky, kraje, města, obce a firmy s většinovou účastí státu nebo samospráv budou do rejstříku povinně ukládat všechny smlouvy nad 50 tisíc korun. Zatím bez sankce, ostrý provoz začne přesně za rok. Už teď se ale mluví o tom, že bude zákon znovu otevřen a připravují se jeho změny. Připravili jsme pro vás Průvodce inteligentního čtenáře světem veřejných peněz.


Čtěte též

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies