Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Východní Němci utíkají na západoněmeckou ambasádu, Praha, 1989.
,

Karel Cudlín: Romové ze Žižkova, odchod ruských vojsk, Havel a Izrael… Fotografie 1976–2016

Galerie Václava Špály nabídne v průběhu prázdnin takřka úplný průřez fotografickou tvorbou Karla Cudlína. Ten svou fotografickou kariéru začal už v 70. letech 20. století. Jeho známé cykly fotografií jsou například žižkovští Romové, portréty dělnických profesí či zachycení odchodu sovětských vojsk.

Cudlín se celoživotně věnuje sociálním minoritám, životu lidí na okraji, fotí venkov, zahraniční dělníky i utečence, přináší i cenná svědectví doby. Příkladem jsou jeho záběry prvomájových průvodů socialistické éry i průběh sametové revoluce.


Ve fotogalerii na HlídacíPes.org od Karla Cudlína již vyšlo:

Karel Cudlín: Čtvrt století lidských práv… 

Karel Cudlín: Jeruzalém a Betlém o Vánocích 

Karel Cudlín: Na protest proti Rusku

Karel Cudlín: Základní kolej a šoa v nás 


Po roce 1989 vznikly jeho soubory fotografií z cest – z Ukrajiny, Polska, Náhorního Karabachu, Ázerbájdžánu a Mongolska. Věnuje se specifiku židovských komunit v Izraeli a na Ukrajině.

Pominout nelze ani jeho soubory divadelních fotografií a portréty osobností. Cudlín byl i několik let oficiálním fotografem Václava Havla.

Cudlín byl několikrát oceněn ve fotografické soutěží Czech Press Photo, samostatně vystavuje po celém světě.

U příležitosti výstavy vychází v nakladatelství Torst i rozsáhlá monografie. Výstava v Galerii Václava Špály je přístupná od 1. července do 26. srpna.

(Text vychází z průvodního slova k výstavě, autor: Luděk Lukuvka)

Ochutnávku z fotografií najdete zde:

 

 

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře