Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
en.wikipedia.org,

Miloš Zeman pochválil TV Prima. Za zmanipulované zpravodajství o uprchlících

KOMENTÁŘ. Miloš Zeman měl dlouhá léta pro novináře pouze slova pohrdání. Teď – možná vůbec poprvé – jedno médium pochválil: televizi Prima za to, že manipuluje zpravodajstvím o uprchlících.

HlídacíPes.org před časem zdokumentoval, že vedení televize Prima nařídilo vyobrazovat uprchlíky jako hrozbu. Jako licencovaná televize přitom Prima musí ve zpravodajství informovat objektivně a nezaujatě.

O zjištění HlídacíPes.org referovala obsáhle tuzemská i zahraniční média a Rada pro rozhlasové a televizní vysílání si zadala obsáhlou analýzu vysílání Primy na téma uprchlíci. Primu za informování o uprchlících přitom kritizovala i v minulosti.

Vedení televize manipulaci se zpravodajstvím odmítá a označuje se za první tuzemské médium, které o uprchlících začalo informovat objektivně. A tvrdí, že se redakce stala obětí kampaně poté, „co TV Prima začala rozkrývat pozadí některých aktivistických organizací.“

V neděli Miloš Zeman za zmanipulované zpravodajství o uprchlících televizi Prima vysekl poklonu. Příznačně se tak stalo v pořadu televize Prima Partie.

„Byli (jste) napadáni v otázce objektivity zpravodajství. A i když to snad dělám poprvé v životě, tak bych vám jako médiu chtěl složit poklonu, že jste se nenechali zastrašit,“ uvedl doslova český prezident, který uprchlíky za hrozbu považuje dlouhodobě a na jejich adresu se vyjadřuje silně nelichotivě.

Až tak, že kupříkladu vysoký komisař OSN pro lidská práva Zajd Raad Husajn některé Zemanovy výroky označil za  “xenofobní a islamofobní”.

Vzhledem k názorové blízkosti Primy a Miloše Zemana na uprchlické téma není prezidentská poklona až takovým překvapením. I když tím prezident, který má na své standartě husitské „Pravda vítězí“ fakticky přitakává lži a manipulaci.

Ostatně – lží jsme se od Miloše Zemana a jeho týmu dočkali již v průběhu poslední prezidentské kampaně.

Další předvolební kampaň se rychle blíží a mediální síla televize Prima – která jde Miloši Zemanovi na ruku dlouhodobě – se bude hodit.

Osobně bychom budoucím protikandidátům Miloše Zemana rozhodně nedoporučili chodit do předvolebních debat na Primě.

Vzhledem k zjevnému souznění TV Prima se současnou hlavou státu i tendencím diktovat redakci zpravodajství jediný správný pohled na svět, by se třeba mohli dočkat nějakého nemilého faulu.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

40 komentářů

 1. namhal napsal:

  Od cenzurovaného psa to sedí. Ser Vás že prezident Zeman má podporu slušných lidí. A těch lidí je většina a s tím nic neuděláte i když si budete vymýšlet lži.

  • Robert Břešťan napsal:

   V čem přesně spočívá naše cenzura a jaké konkrétní lži jsme si podle vás vymysleli? Děkujeme.

   • Erik napsal:

    To se uz nejspis nikdy nedozvime 🙂

   • Lada Blaha napsal:

    V čem přesně a kdy informovala Prima o uprchlících nepravdivě nebo zkresleně. Hlavně mi neraďte, abych si to vyhledal. A opravdu je mi jedno, jakým způsobem jsou vedeny pracovní porady v soukromé firmě. Důležité je pro mě to, co je nakonec prezentováno na obrazovce. Tak v čem lhala Prima???

    • Robert Břešťan napsal:

     Máte pravdu, poradil bych vám abyste si to vyhledal. Ale třeba vám bude stačit výrok reportéra o tom, jak se do Evropy chystá dalších 50 milionů uprchlíkům, či objednávka ankety, v níž ale mohou zaznít jen obavy a strach z uprchlíků. Pokud vám taková manipulace nevadí, žijte si ve svém světě.

     • lada blaha napsal:

      Fakt se nyní cítím „zmanipulovaný“. Asi nebudu spát. Co mám dělat?? POMOC!!!!

     • Robert Břešťan napsal:

      Otevřít si Aeronet a Parlamentní listy a večer nezapomeňte na Primu, uleví se vám.

  • Petr Homoláč napsal:

   Chápu, že Vám nevadí, že Váš prezident podporuje vylhané zprávy pokud zrovna tyto zprávy zrovna souzní s tím, co si myslíte.
   Může se snadno stát, že jiné vylhané zprávy budou přímo proti Vašim zájmům, ale Zemanovi se zase budou ty lži líbit a znovu je podpoří.
   Tímto postojem ničíme objektivitu a nestrannost médií a zaděláváme si na velké problémy do budoucna?
   A takový postoj prezidenta je potenciálně devastující až katastrofální a svědčí o mizivých předpokladech Zemana na funkci prezidenta. Měl by být skutečně vykopnut co nejdřív, než zničí demokracii v Česku a zavede tu něco na způsob Putinova Ruska, které tak miluje.

  • Petr Michalský napsal:

   Autor tohoto blábolu si nevidí do pusy.Je dobře,když takoví prezenti žvaní a špiní prezidenta,kterého si váží a podporuje naprostá většina národa.Takž výsledkem bude ještě větší podpora prezidentovi,než si vůbec havloidní sluníčkáři dovedou představit,aneb „uvidíme ve volbách v roce 2018“

  • Ivo Železný napsal:

   Hajdy domů a doučovat se malou násobilku.

 2. v. HRON napsal:

  MŮŽETE UPŘESNIT KTERÉ ZPRAVODAJSTVÍ PRIMA ZMANIPULOVALA?
  POKUD VÍM TAK I PŘEKLAD O KRAVÍNU BYL ZPRÁVNÝ ALE O TOM JE SAMOZŘEJMĚ TICHO PO PĚŠINĚ. Takže manipulátorem tu jste vy.

  • Robert Břešťan napsal:

   Přečtěte si nález RRTV. Pokud to není moc písmenek.

   • Miroslav Vojta napsal:

    Nález RRTV je nález RRTV, nikde není dáno, že je to pravda a že je to správně. A vy to víte, a to je opravdu smutné. Pane Břešťaně, demagog stavící na nálezu jiných demagogů, to je stroj záhuby. Zkuste napsat něco sám, zkuste myslet, vždyť to svedete. Nebojte se písmenek, ony Vám pomohou.

 3. petr366 napsal:

  Proboha když už chcete lhát,tak to dělejte pořadně.Vysvětlete nám nevědomým ,jak tv Prima manipulovala.Snad tím,že nic netajila a odvysílala reportáž necenzurovanou.Zeman má pravdu,když vás tituluje prestituti.

 4. Lada Blaha napsal:

  Gratuluji Vám k úspěchu. Pouze jeden komentář??!! HMM. Bravo.

 5. Lada Blaha napsal:

  Škoda, že jsem se líp neučil. Mohl bych být novinářem, dokonce „nezávislým“ a všude bych to vytruboval do světa. Hlavně na stránkách H.PES

  • Robert Břešťan napsal:

   Mohu vás ujistit, že novinářem na stránkách H.PES byste určitě být nemohl.

   • lada blaha napsal:

    To máte pravdu, ve Vaší reakci na můj příspěvek výše je více hrubek , než v mých reakcích. Opravdu na „nezávislého pisálka “ nemám vlohy.

 6. Němec napsal:

  Vysílaní TV Prima neznám, nemám čas vše sledovat. Že s přívalem uprchlíků je spojeno i nějaké nebezpečí musí být jasné každému myslícímu člověku. Zeman to pro jistotu vysvětluje i těm hloupějším. A pokud je těch blbínkú 70 procent, tak je to velký úspěch. Za komunistů jich bylo 90 procent a přežili jsme to i s ještě hnusnější televizní propagandou.

 7. Rony napsal:

  Nova a ČT manipulovala v každém ohledu (dle zadání EK EU) násobně více než Prima. Nyní s námi manipulují pánové Neumann a Břešťan. Se mnou tedy marně!

  • Ondřej Neumann napsal:

   Fakta sem, fakta tam… S vámi zjevně nic nehne. Trošku vám závidíme váš přehledný svět 🙂

 8. bětka.báthory napsal:

  „…vysoký komisař OSN pro lidská práva Zajd Raad Husajn některé Zemanovy výroky označil za “xenofobní a islamofobní”???

  Tak tím bych se moc neoháněla. Zástupce Saudské Arábie, který ví o lidských právech, především právech žen a gastarbajtrů, velký kulový. I když – o xenofobii a nenávisti k ateismu/jiné víře než své vlastní ví určitě moc. A sám ji denně praktikuje.

  Vážně Hlídací pes věří, že Zajdův smysl pro pravdu, nestrannost a demokracii převyšuje Zemana???

  • Ondřej Neumann napsal:

   Děkujeme za věcnou reakci i otázku. Zajd Raad Husajn mluvil jako vysoký komisař OSN a není nám známo, že by OSN nějak pozměnila hodnoty, na kterých byla založena.

   • Sandy napsal:

    Pan Neumann má pravdu v tom , že OSN nezměnila své ideály a hodnoty – pouze se změnil jejich vrchní vykladač – podobně jako ideály katolické církve – to je láska k bližnímu a milosrdenství vždy bylo pilířem , ale inkvizice tyto ideály udržovala mučením a upalováním a to samé se opakovalo i u dalších vykladačů ideologií včetně socializmu – takže tvrdý vykladač islamizmu jakým je Zajd nebude mít pro náš způsob života příliš mnoho pochopení a šíření islamizmu pro něj je základní povinnost

   • jenicek napsal:

    Takže, když Saudská Arábie předsedá Radě pro lidská práva OSN, tak je to v naprostém pořádku, „OSN nezměnila hodnoty, na kterých byla založena.“

    Kolik vám za to, co ze sebe děláte, Soros platí?

 9. Jarka napsal:

  Koukám, jak těm „chytrým“ strašně vadí slova prezidenta, který říká pravdu a nekoukají mu boty z řití mocných. Ale hlavně, je to první, který nekrade a to je mezi těma podvodníkama zločin největší, nemají ho v hrsti.

 10. Jirka napsal:

  Styl a forma odpovědí Ondřeje a Roberta tady uveřejněných, mně nepřesvědčují o jejich nezaujatosti. Myslím, že objektivně oponovat názoru, o kterém je přesvědčeno snad 70 – 90% občanů, je nesmírně obtížné. Vyžaduje to hluboké znalosti, vnitřní sílu, přesvědčení a hlavně formu jejich prezentace. Štěky nikam nevedou … Myslím si také, že žijeme v období relativně inteligentních masivních mainstreamových masáží, které se nanás valí z obrovkého množství medií. Za sociku to bylo všechno tak jednoduché až směšné, tedy snadno pochopitelné. Není divu, že mně názor třeba presidenta Zemana zajímá a je zbytečné mně jeho slova a výroky ,,dovysvětlovat,,. Já i celá řada mých přátel , formu jeho projevu umí od obsahu odlišit.

 11. Petys napsal:

  Primě by po důkazech o účelovém zmanipulování zpravodajství prostě měla být odebrána licence pro veřejné vysílání. Tady nejde jen o tento případ, tady jde o princip, když jim třeba Putin nebo nějací Hotentoti zaplatí, co nám bude Prima říkat a vydávat za fakta?
  A na co vůbec potom nějaké udělování licencí probíhá, když by onen licencovaný subjekt může šířit vylhané zprávy do éteru podle toho jak se mu zachce a otravovat a potenciálně ovlivňovat svými lžemi život milionům lidí?
  Ale jsme v Česku, a tak se nestane nic. A proč se tedy vlastně vůbec udělují licence? No přece aby někteří mohli dostat prachy od těch komu ji udělí.

 12. Emil napsal:

  Prosím vás, co ja na tom divného. Lží a manipulací se dopouštějí všechna média. A je jedno jestli je to Prima, Nova, CT, radiové stanice či noviny. Vždyť i sám tento článek silně zavání manipulanstvím a lží. Stejně tak jako komentáře pod ním. Zatím je pouze podezření, že Prima manipulovala se zpravodajstvím o uprchlících. Takže v tuto chvíli v nadpisu lžete o tom že „Miloš Zeman pochválil TV Prima. Za zmanipulované zpravodajství o uprchlících“. Zároveň v článku slušná mapipulace ohledně spojení Zemana a Primy….

  Takže dle mého názoru autor káže vodu ale pije víno, že?

  • Ondřej Neumann napsal:

   Zveřejnili jsme dostatek důkazů, že Prima přikázala pod pohrůžkou ztráty zaměstnání, jak o uprchlících vysílat. Analýza, záznam z porady, osobní svědectví…

   • Petr napsal:

    od jisté doby dávám přednost zprávám na primě před žvaněním na ČT 1 či Nově

 13. Ladislav napsal:

  Fandím panu prezidentovi. Uprchlíci jsou pro nás velká hrozba nyní i v budoucnosti.

 14. Janečka napsal:

  —Pan Prezident řčeské republiky je moudrý člověk a vlastenec.-Plně stojím za jeho názory a podporuji je.-A to zejména v oblasti imigrace.-

 15. Anděl napsal:

  Primě blahopřeji a ač není pan prezident můj šálek kávy, nepotřebuji dovysvětlovat jeho prohlášení Rozumím mu a došla jsem ke stejným závěrům. Takže masáž na mě nefunguje.

  • Pan S napsal:

   Právě že na vás a další ta masáž evidentně funguje. Jinak by jste nedávali přednost domněnkám a emocím před fakty. K čemu blahopřejete Primě mi není jasné, pro tu chytřejší část naší populace je to polibek smrti.

 16. sony napsal:

  Nojo, ona vrána k vráně sedá. Takže ke zmanipulované Primě si přisedl zmanipulovaný pan prezident, se kterým
  manipulují ruští oligarchové a zejména
  báťuška Putin. Samí dobří kamarádi, ale
  zapomínají, že strach není třeba mít z uprchlíků, ale z nadvlády Ruska.

 17. Čech z Čech napsal:

  JOSEF ŠVEJK SE MÝLIL:
  Josef Švejk pravil-Kdyby každý byl chytrý,tak je z toho každý druhý blbý.Toto představuje poměr 50:50. Jestliže vezmu, že president Zeman má podporu cca 75% občanů v první skupině, tak zbývajících 25% občanů spadá do druhé skupiny. V této druhé skupině podle mě jsou všichni redaktoři hlídacího psa, pražské kavárny, voliči TOP, Zelených a zaměstnanci různých multi kulti neziskovek, obyvatelé Kliniky, různí vítači a další co žijí z daní pracujících občanů. Může mi tato redakce odpovědět v čem se mýlila televize Prima ve svých zpravodajstvích a v čem lhala vy svých reportážích?

 18. Tomas napsal:

  Naštěstí nesleduji žádnou televizi, takže mám úplně jiné názory než podivínský prezident Zeman a jeho věrníobdivovatelé

 19. Jiří Kudrna napsal:

  Další trapné žvásty, které mají ovlivnit smyšlení normálních lidí.Další trapný autor-podplacený plácal Ondřej Neumann.Jenom další trapný internetový plátek na úrovni ČT a TV Nova.

Přidávání komentářů není povoleno
ReklamaBělorusko