Miloš Zeman pochválil TV Prima. Za zmanipulované zpravodajství o uprchlících

Napsal/a Ondřej Neumann 27. června 2016
FacebookTwitterPocketE-mail

KOMENTÁŘ. Miloš Zeman měl dlouhá léta pro novináře pouze slova pohrdání. Teď – možná vůbec poprvé – jedno médium pochválil: televizi Prima za to, že manipuluje zpravodajstvím o uprchlících.

HlídacíPes.org před časem zdokumentoval, že vedení televize Prima nařídilo vyobrazovat uprchlíky jako hrozbu. Jako licencovaná televize přitom Prima musí ve zpravodajství informovat objektivně a nezaujatě.

O zjištění HlídacíPes.org referovala obsáhle tuzemská i zahraniční média a Rada pro rozhlasové a televizní vysílání si zadala obsáhlou analýzu vysílání Primy na téma uprchlíci. Primu za informování o uprchlících přitom kritizovala i v minulosti.

Vedení televize manipulaci se zpravodajstvím odmítá a označuje se za první tuzemské médium, které o uprchlících začalo informovat objektivně. A tvrdí, že se redakce stala obětí kampaně poté, „co TV Prima začala rozkrývat pozadí některých aktivistických organizací.“

V neděli Miloš Zeman za zmanipulované zpravodajství o uprchlících televizi Prima vysekl poklonu. Příznačně se tak stalo v pořadu televize Prima Partie.

„Byli (jste) napadáni v otázce objektivity zpravodajství. A i když to snad dělám poprvé v životě, tak bych vám jako médiu chtěl složit poklonu, že jste se nenechali zastrašit,“ uvedl doslova český prezident, který uprchlíky za hrozbu považuje dlouhodobě a na jejich adresu se vyjadřuje silně nelichotivě.

Až tak, že kupříkladu vysoký komisař OSN pro lidská práva Zajd Raad Husajn některé Zemanovy výroky označil za  “xenofobní a islamofobní”.

Vzhledem k názorové blízkosti Primy a Miloše Zemana na uprchlické téma není prezidentská poklona až takovým překvapením. I když tím prezident, který má na své standartě husitské „Pravda vítězí“ fakticky přitakává lži a manipulaci.

Ostatně – lží jsme se od Miloše Zemana a jeho týmu dočkali již v průběhu poslední prezidentské kampaně.

Další předvolební kampaň se rychle blíží a mediální síla televize Prima – která jde Miloši Zemanovi na ruku dlouhodobě – se bude hodit.

Osobně bychom budoucím protikandidátům Miloše Zemana rozhodně nedoporučili chodit do předvolebních debat na Primě.

Vzhledem k zjevnému souznění TV Prima se současnou hlavou státu i tendencím diktovat redakci zpravodajství jediný správný pohled na svět, by se třeba mohli dočkat nějakého nemilého faulu.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)