Psí týden: Odražený pokus o tunel a metály pro komedianty, estébáky a komunistického ministra

Napsal/a Ondřej Neumann 31. října 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Vyznamenání dostali komunisti, estébáci, komedianti a pár slušných, shrnul večer k 28. říjnu na Pražském hradě internetový deník Echo24.cz.  „Pražskou kavárnu“ dráždilo především ocenění lidí, kteří se měli zaplést s komunistickou státní policií, Zemanův obdivovatel a zpěvák František „Ringo“ Čech, nebo bývalý komunistický ministr zemědělství Miroslav Toman starší…

 

 

  • Mezi vyznamenanými bylo i mnoho úctyhodných žen a mužů. Jedním z nich byl i František Kriegel. Ten své angažmá v komunistické straně a podíl na zvěrstvech padesátých let minulého století vykoupil statečným postojem v srpnu 1968. Jako jediný z čelných politiků zavlečených po invazi do Moskvy odmítl podepsat dohody, které měly vpád vojsk ospravednil. O Kriegelovi se rozepsal náš brněnský spolupracovník Kristián Chalupa ZDE.

 

  • Miloš Zeman mluví obšírně a rád. Stejně tak rád se i poslouchá. Pokud vám unikl jeho projev k 28. říjnu, nabízíme jeho souhrn v sedmi větách. Došlo i na Wericha...

 

 

 

  • Programovací jazyky by se měly děti učit již na základních školách, tvrdí IT firmy i evropští politici. Evropská unie má však v oblasti vzdělání jen minimum pravomocí; rozhodování je ponecháno v rukou členských států. Státy jako Velká Británie, Estonsko nebo Finsko už s výukou základů programování na prvních stupních škol začaly. Rámcové vzdělávací programy (RVP) českých základních škol s tím zatím vůbec nepočítají, výuka programování je pouze dobrovolná. Měli by tedy české děti začít v šesti letech s programováním? Více v článku Učit programovat už děti v první třídě? Hlavně je tím neodradit.

 

  • Miroslav Kalousek vyzval ministra financí a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše k sázce o deset milionů korun. Je ochoten je Babišovi vyplatit v případě, že se prokáže, že byl vyšetřován kvůli podpisu povolení internetového sázení. Andrej Babiš následně uvedl, že platit 10 milionů Miroslavovi Kalouskovi nehodlá, protože si s ním “na to ruku nepodal”, sázku neuzavřel, jen “ji následně přijal”. Kdo má pravdu a lze platbu při této sázce vymáhat soudně? Odpovídá právník Aleš Rozehnal.

 

  • Veřejná část výročních zpráv BIS bývá obvykle dosti nekonkrétní. Přesto se v té poslední kontrarozvědka rozepsala o tom, jak se „nejmenované vlivové skupiny“ pokusily ovládnout státní podnik Řízení letového provozu a sesadit – jmenovitě – generálního ředitele Jana Klase. Měly důvod. Jím řízené “zlaté vejce” vydělává každoročně slušné peníze. Více v článku BIS: Lobbisti měli zájem o stamilióny z “letů nad Prahou“, ale neuspěli.

 

  • Dva vrcholní ústavní činitelé si přes média vyměňovali vzkazy o tom, jak by se mělo správně informovat o miliardách, jež Česko nevyčerpá z fondů Evropské unie. Nejasnosti si už vysvětlili. Otázka, kolik miliard z fondů EU Česko nevyužije, ale trvá. Na konci července napsala ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová ostrý dopis prezidentovi NKÚ Miloslavu Kalovi. Vytkla mu publikaci „EU report 2015“, v níž Nejvyšší kontrolní úřad napsal, že objem nedočerpaných prostředků z EU může za roky 2007 – 2014 dosáhnout až 105 miliard korun.

 

 


Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)