Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
European Parliament / Foter / CC BY-NC-ND,

Volební kalkulačka: Uprchlická krize, sankce proti Rusku, řecká krize. Jak byste hlasovali vy?

Kteří europoslanci se nejvíce shodují s vašimi názory? Zkuste si novou Volební kalkulačku, která obsahuje nejdůležitější hlasování prvního roku práce Evropského parlamentu. Díky ní se dozvíte, kdo vás nejlépe zastupuje.

V září uplynul rok od prvního zasedání Evropského parlamentu po loňských volbách. Europoslanci, kteří reálně rozhodují asi o třetině až polovině legislativy, stihli hlasoval o řadě klíčových témat.

Důležitá hlasování si můžete vyzkoušet ve Volební kalkulačkce od KohoVolit.eu a následně se dozvíte, kteří europoslanci hlasovali stejně, jako byste hlasovali vy.

K dispozici je i mezinárodní verze, která ukazuje shodu s poslanci z jiných zemí, třeba ze Slovenska.

Autor je datový analytik a politolog, působí v občanském sdružení KohoVolit.eu a na Katedře politologie Masarykovy univerzity v Brně.

Pokud se vám tento článek líbí, podpořte nás pomocí DMS na číslo 87777 s textem: DMS ROK KOHOVOLIT (cena 30 Kč, z toho 27 Kč pro KohoVolit.eu).

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

2 komentáře

  1. Vojtěch Pikal napsal:

    U šesté otázky nesouhlasí otázka s textem nápovědy.

  2. K.M. napsal:

    Po vychytání dětských nemocí výnikající doplněk volebního systému přímé demokracie, popsaného ve TŘECH na sebe navazujících příspěvcích na KONCI diskuse za blogem paní profesorky Dvořákové:

    „JE TO SKVĚLÉ, JIŽ JSME PŘEDBĚHLI ÁZERBÁJDŽÁN“

    na aktualne.cz

Přidávání komentářů není povoleno