Repro ČT,

Psí týden: Novinařina dle televize Prima, lajdák Babiš a šílenství žalobců

Napsal/a Ondřej Neumann 10. června 2016

V závěru pracovního týdne vše překryla mocenská bitka maskovaná za spor o reformu policie. HlídacíPes.org se pochopitelně snažil situaci analyzovat. Ještě před tím jsme nabídli několik originálních informací…

 • Spočítali jsme legislativní nedodělky jednotlivých členů vlády. Hitparádu legislativních nedodělků vedou ministři Babiš a Němeček. Vláda Bohuslava Sobotky loni splnila 136 ze 170 naplánovaných úkolů v oblasti legislativy, tj. 80 %. Zbylých 34 položek, ať už šlo o zákony posílané do sněmovny nebo vládní nařízení, bylo buď bez náhrady zrušeno, nebo převedeno do letošního roku. V něm pak vládní produktivita výrazně poklesla, a v dubnu se dokonce dostala pod hranici 40 % splněných úkolů. Babiš, Pelikán, Dienstbier a Němeček tvoří čtveřici ministrů, kteří mají ve statistikách nejvíc nedodělků
 • Lokomotiva Emil Zátopek

  Lokomotiva Emil Zátopek

  Rozpletli jsme kyperskou pavučinu kolem Škody Transportation. Majetkové vazby jedné z největších strojírenských firem v Česku jsou léta obestřeny tajemstvím. HlídacíPes.org nyní odkryl, kdo, jakým způsobem a jaký podíl drží ve Škodě Transportation. V akcionářské spleti figuruje 15 společností, konečných vlastníků je devět. Otázka, kdo ve skutečnosti ovládl bývalou plzeňskou Škodovku, zaměstnávala dlouhé roky české i švýcarské vyšetřovatele. Existovalo totiž podezření, že firmu tajně ovládli její manažeři za peníze získané z podvodného ovládnutí Mostecké uhelné společnosti. Podezření na nekalé jednání se neprokázalo. Faktem však je, že tehdejší manažeři společnosti nyní drží akcie firmy Škoda Transportation, která z původního plzeňského gigantu zbyla.

 • Exkluzivně jsme informovali, že novým vládním zmocněncem pro jadernou energetiku bude Ján Štuller. Do funkce jej navrhl ministr průmyslu Jan Mládek. Vítěz vzešel z výběrového řízení, do něhož se přihlásilo pět zájemců. Mezi nimi byl například někdejší zmocněnec pro dostavbu Temelína a zvláštní velvyslanec pro energetickou bezpečnost Václav Bartuška.
 • Na číslech za rok 2015 jsme ukázali, že obnovitelné zdroje postupně dohánějí jadernou energetiku. Během loňského roku totiž přibylo celosvětově 147 gigawattů nových instalací solárních i větrných elektráren a zdrojů spalujících biomasu. Obnovitelné zdroje tak ve výrobě elektřiny pokrývají téměř čtvrtinu globální produkce.
 • zprávy fotoPublikovali jsme i nové svědectví k vysílání TV Prima o uprchlících, a to pod titulkem: „Udělej anketu, ale chci jen negativní hlasy.“ Rozhodnutí vedení televize Prima vyobrazovat uprchlíky jako hrozbu mělo své konkrétní dopady na práci reportérů – v centrální redakci i u krajských zpravodajů. „Za sebe mohu potvrdit, že jsem skutečně několikrát dostala příkaz: natoč anketu s lidmi o uprchlících, ale chceme jen negativní reakce. Nebo ve stand-upu řekni, že lidi uprchlíky v obci nechtějí a mají z nich strach, aniž by si to někdo před tím ověřil,“ zní popis instrukcí mířících od editorů ke krajským zpravodajům TV Prima. Autorka svědectví se redakci sama ozvala po sérii textů, které náš web v uplynulých dnech zveřejnil.
 • Pokračovali jsme v odkrývání manipulací se zpravodajstvím televize Prima. Poprvé od chvíle, kdy server HlídacíPes.org zveřejnil informace o manipulaci s vyzněním zpráv o uprchlické krizi v televizi Prima, se v úterý sešla Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Radní konstatovali, že jen samotné vydání jakéhokoli interního pokynu není porušením zákona. To, zda „reálně došlo či dochází k porušování zásad objektivity a vyváženosti ve vysílání programu Prima“, je podle RRTV možné zjistit výhradně monitoringem a analytickým vyhodnocením odvysílaného zpravodajského a publicistického obsahu.
 • ištvan_ivo_čtAnalyzovali jsme pochopitelně i dění kolem reorganizace policie.  Plk. Robert Šlachta končí jako ředitel ÚOOZ a u policie vůbec. Nesouhlasí s reorganizací, která má sloučit jeho útvar s protikorupční policií, tak jde. Na celém tom kusu, který se hraje podle not některých státních zástupců a v kulisách Babišových médií, je přitom Šlachtův odchod jediná normální věc; reakce sice trochu klukovská a hysterická, ale u Šlachty součást běžné výbavy. Všechno ostatní, zejména ale způsob, jak se ve věci angažovali státní zástupci, je pak nemyslitelný a neomluvitelný úlet. Šílenství, tvrdí Robert Malecký.
 • Petr Havel doložil, jak vypadá ochrana půdy v praxi: Legislativa i úředníci vycházejí vstříc stavební lobby. Přijatá podoba novely zákona o ochraně zemědělské půdy je vodou na mlýn všech budoucích záměrů na zastavování zemědělské půdy. To v praxi znamená, že se nadále bude snižovat plocha pozemků, které jsou schopné při deštích vsakovat vodu, a naopak v dobách sucha tvořit rezervoár vláhy pro flóru a faunu, včetně člověka, píše v článku pro HlídacíPes.org.
 • Zeman - BruselMiloš Zeman jako eurofederalista zklamal. Stejně tak další lídři. Evropská unie zůstává evropským lidem nepochopená. (Národní) političtí lídři, kteří by měli zajistit osvětu, s tím dlouhodobě nic nedělají. Zatímco na evropských summitech pro pomoc Řecku a další nezbytné kroky zvednou ruku, doma nepopulární věci až příliš často svádějí na “Brusel”. Myšlenka evropského soustátí se kvůli tomu dostává pod stále silnější tlak. Podrobnosti diskutovali Jan Jedlička z EU office České spořitelny a zahraničněpolitický komentátor a publicista Zdeněk Velíšek.

 

Čtěte též

4 komentáře

 1. Jiří Vaníček napsal:

  Distancoval se od vás pan Ondřej Neff, představitel Neviditelného psa. Teď jsem se dozvěděl, že Prima lže a zajímalo by mne, co tedy dělá ČT, ta přináší vyvážené zprvodajství? Celá republika díky internetu ví, co jsou zač imigranti a co páchají za zločiny třeba ve Švédsku, jen vám vadí Prima,jak ubohé a průhledné. Mnoho občanů má příbuzné a známé ve vyspělých zemích Evropy a vy si myslíte, že někoho ovlivníte? Spíše by mne zajímalo, kdo za vámi stojí a kolik ho to stojí.

 2. sony napsal:

  Ochrana zemědělské půdy u nás = katastrofa. Navíc
  se o tom veřejnost dozvídá minimum. Vodní stavby a vodní hospodářství je zanedbané a bude to stát
  hodně času a hodně peněz, než se zlepší, bude-li
  vůbec nějaké zlepšení.
  A Zeman jako eurofederalista? Jediné jeho gesto
  v jeho dosavadním funkčním období bylo vyvěšení
  vlajky EU na Hradě. Všechny jeho státní návštěvy
  směřovaly do Asie.

 3. petrph napsal:

  Všechno ostatní,je pak nemyslitelný a neomluvitelný úlet?
  Podivné, po celou dobu se tady v diskuzích na HP projevují notoričtí komunistobijci, kteří kritizují bolševický režim. Proč jim tedy náhle vůbec nevadí režim ve kterém o něco tak zásadním kroku jako je reorganizace policie a její podřízení nově zakládanému politickému centru rozhodl během pár dní jeden ministr, člen ústředního výboru levicové partaje, bez jakéhokoliv zdůvodnění,bez předběžného projednání ve vládě, bez předchozího schválení v bezpečnostním výboru v parlamentu, prostě „soudruh ministr Chovanec rozhodl“,..a bude to. Nevím jak komu, ale přesně tohle připomíná převrat komunistů v roce 1948.
  Mimochodem, ono už je absurdní tvrdit že „způsob, jak se ve věci angažovali státní zástupci, je pak nemyslitelný a neomluvitelný úlet.“, ve srovnání právě a Vítězným únorem. To bylo právě to první co udělali bolševici po převratu, že si jmenovali své vlastní a naprosto poslušné státní zástupce – a ti samozřejmě proti jejich vládním neprotestovali, naopak je svou prací plně podpořili a realizovali, v bezprávní likvidaci odpůrců bolševického režimu.. Jenomže, jak rovněž každý ví, byla to právě prokurátorka Brožová-Polednová, která byla snad jako jediná odsouzena za zločiny komunismu. Z tehdejších bolševických politiků padesátých let kteří jí to nařídili pochopitelně po sametu nebyl odsouzen jediný (kde máte tu vaší zodpovědnost politiků?). Tak proč by zrovna dnešní státní zástupci měli být takoví hlupáci aby odsouhlasili s písní na rtech stranické rozhodnutí ÚV ČSSD a soudruha Chovance zvlášť – a za pár let až příjde další revolušn se za jejich politiku dali sami zavřít?

 4. Mentalista napsal:

  Občané, radujte se! Šmejdi se začali prát.

Přidávání komentářů není povoleno
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies