Psí týden: Co mají společného komunisti s nacisty. Pravda o českých platech. České děti v Norsku

Napsal/a Ondřej Neumann 10. října 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Komunisti 40 let vtloukali lidem do hlavy, že není větších bojovníků proti nacistům nad stoupence rudé barvy, srpů a kladiv. Že není větších protikladů. Extrémy se však zjevně tak odpuzují, až se na konci kruhu jejich cesty protnou…  

 

  • Unikátní projekt evropského dosahu publikoval v končícím týdnu na serveru HlídacíPes.org datový analytik a politolog Kamil Gregor.  Vizualizace historických dat ukazuje, jak hlasovali Joseph Goebbles, Hermann Göring či Wilhelm Frick a kdo s kým vládl v Říšském sněmu těsně před nástupem Hitlera k moci. Je ironické, že ačkoli nacisté a komunisté byli doslova smrtelnými nepřáteli, v parlamentu hlasovali ke konci demokratické republiky stále více a více společně: Unikátní vizualizace: Nacisté a komunisté hlasovali v parlamentu tzv. Výmarské republiky společně.

 

 

  • HlídacíPes.org si zakládá na věcném, analytickém přístupu. A snažíme se maximálně dbát na přísných žurnalistických standardech. To se kolegům z jiných médií ne úplně dařilo v kauze nazvané „děti Michalákové“. O tom ostatně psal člen správní rady Ústavu nezávislé žurnalistiky Aleš Rozehnal již v únoru  Odebírání dětí v Norsku. Česká média selhávají. Další kolo vášní se roztočilo po verdiktu, který matce oba syny vzal. Emoce planou pouze na české straně, upozornil náš šéfredaktor Robert Břešťan, který tento týden pobýval v Norsku. A přidal i vysvětlení proč, přičemž v mnohém dal zapravdu únorovému článku právníka Rozehnala: Reakce na kauzu Michaláková: V Česku silná slova, v Norsku naprosté ticho.

 

  • Emoce a kritiku budí i snaha Maďarska bránit silou svoje (a schengenské) hranice. Bezpečnostní expert Tomáš Pojar v rozhovoru pro DVTV označil tuto kritiku za skandální. I on byl na sociálních sítích následně částí diskutérů ostře kritizován. Jak je to tedy se Schengenskou dohodou a ochranou vnějších hranic Evropy? Aleš Rozehnal: Ostnaté dráty? Maďarsko má povinnost bránit schengenské hranice.
  • A trocha odlehčení na závěr. Po ranní zmínce na svém twitterovém účtu, že si nejmenované médium zadalo výrobu kompromitující fotomontáže, přišel ministr vnitra Milan Chovanec v pondělí odpoledne s detaily „závažného obvinění“. Více zde: Ministr Chovanec zveřejnil fotku, jež ho měla kompromitovat.


Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)