Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.

Olomoucký psí týden: Oholte hejtmana, Povodí Moravy, Brázdil, Prostějov

Olomoucký přehled těch nejožehavějších témat kraje, o kterých jste se mohli dozvědět jak od HlídacíhoPsa.org, tak z regionálních médií.

 • Po kampaních #HejtujHejtmana a Řekni to hejtmanovi se olomoucký hejtman Ladislav Okleštěk (ANO) zapojil do jiného netradičního projektu – charitativní akce Oholte hejtmana. Tu pořádá ve spolupráci s Deníkem. Regionální noviny v takové spolupráci s hejtmanem nevidí problém. Podle odbornice na politický marketing Evy Lebedové jde ale o příklad „image kampaně“.
 • Policie ve středu zasahovala v Povodí Moravy i u náměstka olomouckého primátora. Na několika místech po celé republice zasahovali policisté Národní centrály proti organizovanému zločinu. V Olomouci pak pod dozorem olomouckého Vrchního státní zastupitelství měli prohledat prostory jedné stavební firmy a také kanceláře náměstka primátora Filipa Žáčka. Policisté se také objevili na odboru investic.
 • Nejlíp uděláte, když budete sama rodit své děti, a ty další ženy nechejte a ony to zvládnou jako každá z vás!“ napsal poslanec Milan Brázdil (ANO) porodní asistentce Janě Riedlové. Ta si stěžovala na údajné represe ze strany státu vůči asistentkám u domácích porodů. Více se dozvíte na našem serveru.
 • Olomoucký kraj vyřadil v loňském roce ze svého vozového parku pět aut. Nakoupil místo nich nová za více než dva miliony korun. Čtyři z pěti vyřazených aut skončila v krajských příspěvkových organizacích. Páté auto získal kontroverzní Český svaz bojovníků za svobodu.
 • Olomoucký iDNES informuje o dění v Prostějově. Město v minulosti vyplácelo dotace pro hokejový klub nestandardním způsobem a především v rozporu se smlouvami schválenými zastupitelstvem. Soud teď rozhodl, že klub v úpadku má na základě nedodržených smluv stále nárok na vyplacení téměř sedmi milionů korun.
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

3 komentáře

 1. jan rich napsal:

  1)Charitativní akce „Oholte hejtmana“ nám,kteří nejsme z Holomóca,nic neříká.Organizátoři Olomouckého psího týdne by měli respektovat neznalost těch ne z Holomóca a tyto činnosti přiblížit.
  2)Policie ve středu zasahovala na úřadovně Povodí Moravy.No a co?Pokud nemáte více informací,tak o tom snad ani nepište.
  3)Rodit děti je odpovědná věc.Za mých klukovských let existovaly porodní báby s požehnáním státu,protože měly zvonkové tlačítko přístupné z ulice.To bylo tehdá.Dnes na tuto odpovědnou věc existují lékařská oddělení v nemocnicích.Tam tato odpovědná věc patří a já jsem nikdy nezapochyboval.Tím se přikláním k názoru,že éra porodních bab a porodních asistentek končí a že je třeba se upnout k dokonalejším nemocnicím.
  4)Vozový park Olomouckého kraje doznal změn u pěti aut.To mě dovedlo k myšlence,že byste Psí týden mohli střídavě zaměřit i na ostatní kraje.Ať se dovíme,jak pse si krajské vlády počínají.
  5)Zajímavý problém,ale i tady doporučuji můj závěr z bodu 4).

Přidávání komentářů není povoleno