Olomoucký psí týden: Oholte hejtmana, Povodí Moravy, Brázdil, Prostějov

Napsal/a Ladislav Matoušek 15. dubna 2018

Olomoucký přehled těch nejožehavějších témat kraje, o kterých jste se mohli dozvědět jak od HlídacíhoPsa.org, tak z regionálních médií.

 • Po kampaních #HejtujHejtmana a Řekni to hejtmanovi se olomoucký hejtman Ladislav Okleštěk (ANO) zapojil do jiného netradičního projektu – charitativní akce Oholte hejtmana. Tu pořádá ve spolupráci s Deníkem. Regionální noviny v takové spolupráci s hejtmanem nevidí problém. Podle odbornice na politický marketing Evy Lebedové jde ale o příklad „image kampaně“.
 • Policie ve středu zasahovala v Povodí Moravy i u náměstka olomouckého primátora. Na několika místech po celé republice zasahovali policisté Národní centrály proti organizovanému zločinu. V Olomouci pak pod dozorem olomouckého Vrchního státní zastupitelství měli prohledat prostory jedné stavební firmy a také kanceláře náměstka primátora Filipa Žáčka. Policisté se také objevili na odboru investic.
 • Nejlíp uděláte, když budete sama rodit své děti, a ty další ženy nechejte a ony to zvládnou jako každá z vás!“ napsal poslanec Milan Brázdil (ANO) porodní asistentce Janě Riedlové. Ta si stěžovala na údajné represe ze strany státu vůči asistentkám u domácích porodů. Více se dozvíte na našem serveru.
 • Olomoucký kraj vyřadil v loňském roce ze svého vozového parku pět aut. Nakoupil místo nich nová za více než dva miliony korun. Čtyři z pěti vyřazených aut skončila v krajských příspěvkových organizacích. Páté auto získal kontroverzní Český svaz bojovníků za svobodu.
 • Olomoucký iDNES informuje o dění v Prostějově. Město v minulosti vyplácelo dotace pro hokejový klub nestandardním způsobem a především v rozporu se smlouvami schválenými zastupitelstvem. Soud teď rozhodl, že klub v úpadku má na základě nedodržených smluv stále nárok na vyplacení téměř sedmi milionů korun.

Čtěte též

3 komentáře

 1. jan rich napsal:

  1)Charitativní akce „Oholte hejtmana“ nám,kteří nejsme z Holomóca,nic neříká.Organizátoři Olomouckého psího týdne by měli respektovat neznalost těch ne z Holomóca a tyto činnosti přiblížit.
  2)Policie ve středu zasahovala na úřadovně Povodí Moravy.No a co?Pokud nemáte více informací,tak o tom snad ani nepište.
  3)Rodit děti je odpovědná věc.Za mých klukovských let existovaly porodní báby s požehnáním státu,protože měly zvonkové tlačítko přístupné z ulice.To bylo tehdá.Dnes na tuto odpovědnou věc existují lékařská oddělení v nemocnicích.Tam tato odpovědná věc patří a já jsem nikdy nezapochyboval.Tím se přikláním k názoru,že éra porodních bab a porodních asistentek končí a že je třeba se upnout k dokonalejším nemocnicím.
  4)Vozový park Olomouckého kraje doznal změn u pěti aut.To mě dovedlo k myšlence,že byste Psí týden mohli střídavě zaměřit i na ostatní kraje.Ať se dovíme,jak pse si krajské vlády počínají.
  5)Zajímavý problém,ale i tady doporučuji můj závěr z bodu 4).

Přidávání komentářů není povoleno