Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
FB: Ladislav Okleštěk,

Olomoucký Deník bude ukazovat hejtmana jako mecenáše. Není to PR, tvrdí šéfredaktor

Po kampaních #HejtujHejtmana a Řekni to hejtmanovi se olomoucký hejtman Ladislav Okleštěk (ANO) zapojil do jiného netradičního projektu – charitativní akce Oholte hejtmana. Tu pořádá ve spolupráci s Deníkem. Regionální noviny v takové spolupráci s hejtmanem nevidí problém. Podle odbornice na politický marketing Evy Lebedové jde ale o příklad „image kampaně“.

Deník vytvoří konto, na které bude kdokoli moct přispět libovolnou sumou. Celkovou částku hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk následně zdvojnásobí ze svého poslaneckého platu, a to do maximální výše 150 tisíc korun.

Kdo nashromážděné peníze nakonec získá, určí občané. „Kdokoliv z Olomouckého kraje bude moci nominovat kohokoliv ze svého okolí, o němž ví, že potřebuje peníze na dobrou věc,“ píše redakce Deníku.

Pokud celkový příspěvek skutečně dosáhne maximální částky, Okleštěk se navíc zbaví svého knírku.

Deník: PR nikomu dělat nechceme

Expertka na politický marketing Eva Lebedová vnímá celou akci jako tzv. image kampaň, která má přispět k pozitivnímu obrazu hejtmana. „Je to akce, která ho bude zmiňovat v pozitivním duchu,“ říká pro HlídacíPes.org Lebedová.

Hejtman by podle ní mohl stejným způsobem pomáhat potřebným i bez mediální pozornosti.

Že by šlo o PR ale odmítá místní regionální šéfredaktor Deníku Martin Nevyjel. „Kdybych zjistil, že se tímto zapojujeme do hejtmanovy PR kampaně, pak bych tu spolupráci zrušil. Nechci nikomu takto dělat PR,“ ujišťuje Nevyjel.

„To médium mohlo mít dobrý úmysl, možná tu image kampaň dělají nevědomě,“ reaguje Lebedová. „Ale běžný přístup novináře k politikovi je většinou formou rozhovoru, vyjádření nebo zobrazení při nějakých akcích,“ dodává.

K holení musí být vždy dva

S charitativní akcí Oholte hejtmana přišel Deník s Oklešťkem dohromady. „Na vymyšlení takové akce musí být vždy dva, takže ten nápad vzešel společně,“ vysvětluje šéfredaktor Nevyjel.

Na otázku, zda jde o standardní přístup regionálního média k místnímu politikovi, Nevyjel reaguje: „Je to na dobrou věc, nevidím v tom nic špatného. Znáte jiné médium, které dokáže z regionálního politika vytáhnout peníze na dobrou věc? Já ne, takže to považuji za úspěch,“ doplňuje.

Dobrý úmysl akce logicky vyzdvihuje i samotný hejtman. „Věnovat finanční prostředky považuji za jeden z možných způsobů, jak efektivně pomáhat potřebným. Navíc to, který projekt nebo osoba budou podpořeny, navrhne a rozhodne veřejnost,“ říká.

„Naštvala by mě jediná věc, a to kdyby hejtman nakonec odmítl ty peníze skutečně dát,“ zakončuje Nevyjel.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

2 komentáře

  1. Petr Kaminsky napsal:

    Ja nevim, co se furt divite? Cele tohle ANO je jeden velky PR projekt! Zajimalo by me, jak je Babisuv PR tym velky? 100 lidi? Neni divu, ze diky nim Andrej, ktery neumi poradne cesky, vyda knizku (O cem snim …). Skoda ze se tyto vydaje nedaji podchytit jako penize v predvolebni kampani. Andrej si takhle muze dovolit nasypat klidne 1 mld. Kc a nikde to neni videt – pak muze na (pozitivne ladenych) billboardech pozovat v bile kosili a tvarit se, ze vsichni ostani „jen blaboli“, zatimco on maka (pro lidi, kteri ho voli). Vidim jedine reseni – cele tohle hnuti totiz stoji na jednom cloveku.

    • nováček napsal:

      ANO stojí a padá s jedním jediným člověkem a jeho jedinou pohnutkou je získat absolutní moc ve státě. Na otázku, proč absolutní moc ve státě, je jen jediná odpověď : pro všechno, co absolutní moc jedinci umožňuje.

Přidávání komentářů není povoleno