Policie hlídá kanceláře náměstka primátora pro investice Filipa Žáčka

Policie zasahuje v Povodí Moravy i u náměstka olomouckého primátora. Zatím není jasné proč

Napsal/a Jakub Mikel 11. dubna 2018
FacebookTwitterPocketE-mail

Na několika místech po celé republice dnes zasahují policisté Národní centrály proti organizovanému zločinu. V Olomouci pak pod dozorem olomouckého Vrchního státní zastupitelství měli prohledat prostory jedné stavební firmy a také kanceláře náměstka primátora Filipa Žáčka. Policisté se také objevili na odboru investic. Důvod prohlídek však zatím není jasný a nikdo z oficiálních míst nechce průběh komentovat.

Jako první o zásahu policistů informoval server iRozhlas. Ten uvedl, že policisté zasahují na pražském Smíchově na generálním ředitelství státního podniku Povodí Vltavy.

MF DNES zjistila, že další paralelní zásah se odehrává i v dalším podniku spadajícím pod rezort ministerstva zemědělství – v Povodí Moravy. Několika vedoucím zaměstnancům policisté v sídle podniku zabavili mobilní telefony a zajímal je i obsah počítačů.

Kriminalisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu se objevili i v Olomouci. V dopoledních hodinách měli prohledávat prostory jedné olomoucké stavební firmy a následně se spolu s vrchním státním zástupcem Petrem Šeredou objevili i na olomoucké radnici.

Tam se zajímali o kanceláře na odboru investic. Šereda spolu s detektivy se zároveň uzavřel v kanceláři Filipa Žáčka (ČSSD), náměstka primátora pro investice.

Hrobové ticho

V kancelářích by měl být s detektivy i samotný Žáček. Novináři čekali před kanceláří několik hodin, ale z místnosti vycházeli pouze policisté nebo státní zástupce Šereda. Žáček zůstával uvnitř. Po páté hodině odpoledne museli novináři prostory radnice opustit.

Nikdo z oficiálních míst nemůže probíhající zásahy komentovat.

„S ohledem na to, že od orgánů činných v trestním řízení nemáme žádné oficiální informace ani pokyny, tak celou situaci nemůžeme blíže komentovat,“ řekla novinářům mluvčí olomoucké radnice Radka Štědrá.

„Mohu pouze potvrdit, že ve středu skutečně probíhají některé úkony trestního řízení, které provádí Národní centrála proti organizovanému zločinu na více místech republiky, ale blíže se k prováděným úkonům v této chvíli nebudeme vyjadřovat,“ uvedl vrchní státní zástupce Šereda.

Ani zasahující policisté nechtěli průběh komentovat. Na radnici nicméně v průběhu odpoledne přinesli několik velkých papírových pytlů.

Mluvčí Štědrá uvedla pro novináře, že náměstek Žáček by se měl zítra podle plánu účastnit ohlášených akcí.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)