Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Facebook: Tomio Okamura, zdroj

Roman Máca: SPD Tomia Okamury jako inkubátor pro české teroristy

KOMENTÁŘ. Teroristický útok ve Vídni vyvolal v české politice kromě solidarity také jinou očekávanou reakci. Šéf SPD Tomio Okamura mohl znovu vytáhnout staré osvědčené heslo „ne islámu, ne teroristům“. Právě od Okamurova hnutí ale podobné výroky znějí absurdně. Je to on, kdo v sympatizantech dlouhodobě podněcuje násilí a nenávist, které pak vedou k terorismu – a to nejen islámskému.

Připomeňme, že „prvním českým teroristou“ se stal více než sedmdesátiletý podporovatel SPD Jaromír Balda. Senior si nyní odpykává čtyřletý trest odnětí svobody za to, že v červnu a červenci 2017 pokácel stromy na železniční trať. Ohrozil životy dvou desítek cestujících a jen šťastnou shodou okolností se nikomu nic nestalo (Balda nedávno podal žádost o podmínečné propuštění, pozn. red.).

Balda rovněž na místě činu zanechal letáky, které měly vyvolat dojem, že šlo o práci islamistů.

Leták zanechaný na místě činu (facebook.com)

Dobové fotografie ukazují Jaromíra Baldu jako zapáleného účastníka akcí SPD a sympatizanta hnutí Tomia Okamury. Ten byl tehdy Baldovým „duchovním vůdcem“.

 

Pražská SPD se tehdy v reakci na čin Jaromíra Baldy nechala slyšet, že Balda měl pravdu a svým činem se připodobnil k Janu Palachovi. Ve skutečnosti se však Palach upálil na protest proti sovětské okupaci a neohrozil životy nevinných lidí jako Balda.

Já se vrátím a zrádce pobiju…

Jinou zajímavou osobou je Miloš Ouřecký. Ten se v létě 2017 vydal přes Rusko na východ Ukrajiny, kde se zapojil do bojů v řadách organizace Doněcká lidová republika. Na místo odjel jako člen proruského polovojenského uskupení s názvem Českoslovenští vojáci v záloze za mír.

Miloš Ouřecký (vpravo) s ostřelovačskou puškou SVD (repro – Reportér Magazín)

Vedení „Vojáků v záloze“ přišlo s myšlenkou, že vycvičení navrátilci z bojů povedou v Česku partyzánskou válku, včetně teroristických útoků proti civilnímu obyvatelstvu.

Nyní je Ouřecký zpět v České republice a například v květnu 2020 společně s poslancem SPD Jaroslavem Foldynou (na fotce s červenou rouškou) a členem SPD Zdeňkem Luxem (s kravatou) vítal v Praze motorkáře z Nočních vlků.

Miloš Ouřecký opět na „české“ scéně v květnu 2020 (novinky.cz, ČTK)

O případu Ouřeckého jsme na HlídacíPes.org blíže informovali zde.

Jiným „domobrancem“ působícím v rámci tzv. Československých vojáků v záloze za mír je Radek Mansfeld. Ten byl odsouzen za hajlování na demonstraci SPD v květnu 2019.

Hajlující Radek Mansfeld (idnes.cz)

Níže můžeme Mansfelda vidět také během „výcviku“ tzv. Vojáků v záloze. V září 2020 se zúčastnil „vlasteneckého setkání“ na Slapech. To bylo organizováno již zmíněným členem SPD a oblíbencem ruské státní propagandy Zdeňkem Luxem.

Fotografie ze setkání zachycuje Mansfelda v družném rozhovoru s europoslancem za SPD Ivanem Davidem (vlevo), poslancem SPD Jiřím Kobzou (vpravo) a s asistentkou poslance SPD Radovana Vícha Vladimírou Bondarenkovou.

Dalším Ouřeckého a Mansfeldovo „spolubojovníkem“ z tzv. Vojáků v záloze je Alojz Polák, toho času působící na východě Ukrajiny v řadách „Republikánské gardy“ spadající pod organizaci Doněcká lidová republika.

Z Doněcku pak Polák častuje sociální sítě prohlášeními typu: „Já se vrátím se zbraní v ruce a všechny zrádce pobiju… a na to vemte jed.“ V době, kdy Polák byl ještě v ČR, podporoval právě SPD s tím, že Okamurovo hnutí bude také volit. Polákův případ je podrobněji popsán zde.

Češi zapojující se do bojů na východě Ukrajiny jsou v Česku souzeni právě pro terorismus. Například Oldřich Grund byl nedávno uznán vinným z teroristického útoku a (zatím nepravomocně) dostal trest 15 let vězení.

Proč má SPD z útoků radost

Podobně násilnými sklony se netají ani Milan Kubinec. Ten chtěl například na základě článku z proruského dezinformačního webu Aeronet zabíjet české učitele. Na Facebooku se také pochlubil fotkou, na které drží samopal vz. 58, a přidal i snímek zásobníku s ostrou municí.

I Kubinec se hlásí k hnutí Tomia Okamury: „My budeme volit SPD.“ Na obrázku níže můžeme vidět Kubince ve společnosti europoslance za SPD Hynka Blaška (Blaško uprostřed, Kubinec po jeho pravé ruce). O případu Milana Kubince více zde.

Ve výčtu podobně smýšlejících sympatizantů SPD by se dalo samozřejmě pokračovat i nadále. Paradoxně mají mnoho společného s islámskými teroristy, před kterými chce Okamurovo hnutí Česko údajně ochránit.

Podobně jako například terorista z Vídně se tito fanoušci SPD na internetu chlubí zbraněmi a vyjadřují odhodlání zabíjet.

Stejně jako teroristé se i oni radikalizují prostřednictvím na internetu šířených dezinformací a skrze poselství od svých ideologických vzorů, ke kterým nekriticky vzhlíží, ale které v nich podněcují nenávist.

SPD tak islámský terorismus využívá a úspěch strany a její volební preference na něm do určité míry i závisí.

Teroristické útoky islamistů proto řada sympatizantů SPD svým způsobem kvituje. Jednak proto, že podporují rétoriku samotné strany a navíc dávají argumenty jim samotným, aby to pak mohli ostatním „nandat“ v internetových diskusích.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

17 komentářů

 1. A. S. Pergill napsal:

  S nástupem teroristů se logicky radikalizuje část dotčené společnosti proti nim. A je logické, že se najde politická strana, která jejich hlasy přijme. Toho důchodce Baldu si dovoluji srovnat s generací svých rodičů, kteří vítali vstup nás okupujícího Německa do války, protože předpokládali a doufali, že to bude začátek jeho konce.

  • Pavel napsal:

   S jakým nástupem teroristů? Ke kolika teroristickým útoků, kromě toho činu toho praštěného důchodce, došlo v ČR? Ten důchodce, foldyna, okamura a jemu podobní jsou leda pro srandu s jakým nadšením naskakují na náckovskou propagandu z východu. Kdyby žili ve 30. letech tak nebudou s nadšením vítat vstup Německa do války ale vstup Wermachtu do zbytkového Československa, aby o pár let později s nadšením vstoupili do strany a do lidových milicí.

   • A. S. Pergill napsal:

    To si jako myslíte, že útok 11. 9. 2001 se nás netýkal? Že se nás netýkalo nedávné podřezání učitele občanské výchovy ve Francii? (jen za to, že poctivě přednášel předepsané učivo.) Je mi velice líto, to vše (a všechno, co bylo mezi tím, i to co bylo potom (a ještě přijde), jsou útoky proti nám. A měli bychom v tomto duchu na ně i reagovat.

    • josef napsal:

     „Útok“ z 11.9.2001 se nás rozhodně netýkal !. To naše zapojení do „protiútoku“ trvá už skoro 19 let – a „smlouvu“ o trvání tohoto protiútoku máme ještě asi na 3 roky (koneckonců poslankyně ODS Černochová je garantem dodržení této smlouvy…). Žádný Afghanistán nikdy USA nenapadl – to byla “ pouze“ Al-Kaida, která je od té doby nazývána jako teroristická, ale když její guru bin Ládin bojoval v Afghanistánu proti tehdejšímu SSSR, tak to byl „bojovník za svobodu“ (tak to hlásala RFE…). A že se útoky muslimů na tzv.západě zvyšují – tak to je jen důsledek intervencí „Západu“ na blízkém východě např. včetně mučení na Guantanámu (za tichého mlčení demokracií nebo spíše tzv.demokracíí). Za Saddáma Husajna, za Kaddafího by rozhodně nevznikl.tzv. Islámský stát a další pohrobci… Čili „bouchnutím“ Bushe mladšího do vosího hnízda došlo reakcím jednotlivců. Nemusí se s tím souhlasit, ale to je asi tak vše…

     • A. S. Pergill napsal:

      Útoky muslimů se zvyšují hlavně proto, že se radikálové bojí pošilhávání svých oveček po kvalitnějším evropském životním stylu, které by znamenalo konec jejich moci. Problém je i konflikt náboženských zákonů (v islámu ani jiné nejsou) se zákony civilizovaných zemí. Jse o pravdu o vše. Buď tuhle křeč islámu ustojíme a islám se během jedno dvou generací zhroutí a ztratí moc (jako ji ztratilo křesťanství), nebo neustojíme a naši potomci pod praporem islámu civlizačně zdegenerují někam na úroveň opolidí.

 2. Mirek napsal:

  V současných „mediích“ /bez výjimky titulů/ se objevuje čím dál více keců. Už se probudťe, abyste se během doby nestali stejně „věrohodnými“ jako 99% současných „politiků“!
  PS: takhle jsem si demokracii po „vymetení komančů“ nepředstavoval ani ve svém nejhorším snu/. Holt ta „neoliberální“ je asi stejně „demokracií“ jako byla demokracií
  ta „lidová“.

  • Tondach napsal:

   A on všechna ta „media“ /bez výjimky titulů/ někdo nabádá, aby tak psala, nebo je snad dokonce přímo řídí, že všechna ta „media“ /bez výjimky titulů/ píšou víceméně stejně?
   A kdo je řídí?
   Sörös?
   Nový světový řád?
   Nebo snad dokonce Kalousek?
   Nebo to ta „media“ /bez výjimky titulů/ vidí na vlastní oči?

   • A. S. Pergill napsal:

    Vzhledem k tomu, že prakticky vše, co hlásají, jsou nehorázné lži (a všichni lžou stejně nebo podobně), tak od někoho alespoň rozumy berou. Pochopitelně, týká se to „veřejnoprávních“ médií a jim podobných. Mezi nezávislými médii lze najít i ta, která objektivně popisují realitu.

 3. fanda napsal:

  Je znát, že za bolševika se u nás teroristé cvičili, nyní si na terorismus vystačíme sami. Jen je škoda že ti naši fanatici nejdou sami za sebe, ale schovávají se za džihádisty.

 4. Petr Kaminsky napsal:

  1) Ma cenu se podobnym ubozakum venovat? Jsou to nastroje ruske propagandy a jenom jim to doda publicitu. 2) Je mi jich lito. Jsou odsouzeni k zivotu v bubline s podobne postizenymi jedinci. 3) Nezbyva nez cekat, az nekteremu z nich rupne v bedne a nekoho opravdu zabije, a doufat, ze se to nikdy nestane. Okamura se naoko bude distancovat/pohorsovat a v duchu si bude mnout ruce. Jak komunisti – cim hur, tim lip.

  • A. S. Pergill napsal:

   1. Ti „ubožáci“ přesně předpovídali konce, k nimž bezuzdné přijímání islámských invazistů povede. 2. Naštěstí se nepodařilo zavést tak účinnou cenzuru, aby bylo zcela zamezeno šíření informací o reálném chování muslimů. Přesto, že se o to fašistické a prototalitní síly hodně snažily a snaží. 3. Pokud bude státní moc vykazovat neschopnost občany před teroristy ochránit, začnou se bránit sami. Možná i svržením proteroristických politiků.

  • Tondach napsal:

   ad 1) Má!
   ad 2) Lítost není na místě!
   ad 3) … to už vůbec ne!

 5. A. S. Pergill napsal:

  Faktem je, že rakouský premiér a francouzský president říkají o islámu prakticky jen to, co už před desítkami let říkali „extrémisté“ typu Okamury.

  • Lemur napsal:

   „O víkendu jsme šli s přítelkyní v Londýně kolem centrální mešity, a tak jsme tam zkusili nakouknout. Samozřejmě se musela Monika doobléknout, a tak se stala na 15 min. arabskou ženou, s vázáním nám velmi ochotně pomáhala přítomná muslimská žena. Fajn zážitek. Máte také podobnou zkušenost a jak se vám či partnerce/partnerovi líbilo v muslimském oblečení?“
   – FB Tomia Okamury 2013

   V roce 2011 Tomio Okamura přijal roli porotce v globalistické soutěži Miss Expat, jež měla za cíl integraci cizinců do naší společnosti, odbourávání předsudků a představení integrace jako přirozeného procesu. Tato porota potom vybrala nejkrásnější dívku z Česka. Stala se jí Paulina Nakashole z Namibie…

   Fakt si myslíte, že Okamura tomu, co hlásá, skutečně věří? Tak, jako vytuneloval Úsvit, tak teď žije z peněz daňových poplatníků pod hlavičkou SPD…

   • A. S. Pergill napsal:

    Islám může na první pohled vypadat líbivě, ale jakmile se o něj začne člověk hlouběji a důkladněji zajímat, tak nutně musí být odrazen. My navíc máme velké plus v akademickém překladu Koránu ze 70. let s bohatým poznámkovým aparátem (vyšel i v několika reedicích). A můžeme se opravdu poučit textem, který není zatížen reminiscencemi na islámský terorismus ani snahami islám ikonizovat (i za cenu „znepřesnění“ překladu a vynechávek jeho částí). Čili nepřekvapilo by mě, pokud Okamura svůj původní názor na islám změnil, bez nějakých vedlejších motivů..

    • A. S. Pergill napsal:

     K podobnému vývoji názorů na islám se před pár lety v mé přítomnosti přiznal i pan M. Konvička.

 6. Dopouštíte se trestné činnosti! napsal:

  Pokud to nebude do zítřka smazáno, tak podávám trestní oznámení na pana Máca i na web, Hlídací pes, pro pomluvu a vyvolávání nenávist vůči skupině obyvateli.

Přidávání komentářů není povoleno