Pixabay, zdroj

Mozart vs. krteček, jak jezdí zpovykaní Pražáci a když nemáte peníze, plaťte rumem

Napsal/a -pes- 21. dubna 2018

Komu patří bývalé byty OKD: kajmanská stopa *** Kardinál Beran se „vrací“, komunisté zůstávají *** Stojí nám Facebook bez reklam za stovku měsíčně? – 16. týden roku 2018 na HlídacíPes.org.

MOZART VS. KRTEČEK: Jak taky může vypadat státní návštěva Číny – rakouský příklad pro Miloše Zemana. Prezident Zeman s bývalým premiérem Sobotkou na státní návštěvu Číny společně nikdy neletěl. Rakouský prezident s kancléřem teď nejen Česku ukázali, jak se osobní spory dají kvůli ekonomické diplomacii na pár dní odložit a jak také může vypadat jiný přístup k Číně. 

KAJMANSKÁ STOPA: Komu patří bývalé byty OKD: stopy miliardového majetku vedou na Kajmanské ostrovy. HlídacíPes.org se v projektu Pavučiny byznysu ponořil do obchodních vztahů a rejstříků daleko za hranicemi Česka, aby se dostal co nejblíž k majitelům největšího porfolia nájemních bytů v Česku. Projděte si také naši INTERAKTIVNÍ MAPU s bývalým bytovým impériem OKD. 

KARDINÁL SE VRACÍ: Přání spočinout v české půdě se kardinálovi Josefu Beranovi podařilo splnit až půl století po jeho smrti. Osud tohoto muže dokonale odráží dějiny 20. století i zvrácenou ideologii dvou totalitních systémů – nacismu a komunismu. Beranovy ostatky se do ČR vrací paradoxně v době, kdy mají komunisté nejblíž k vládní moci od roku 1989.

MÍSTO PENĚZ RUM: Největším tuzemským prodejcem kubánského třtinového rumu se česká vláda hned tak nestane. I když možnost, že by „ostrov svobody“ svůj sedmimiliardový dluh vůči Česku splácel částečně v naturáliích, je i nadále ve hře. Kuba zůstává největším zahraničním dlužníkem České republiky, následovaná Súdánem a bývalými republikami Jugoslávie (bez Srbska).

FACEBOOK BEZ REKLAM: Facebook a další bezplatné platformy vydělávají peníze cílenou reklamou. Propojují uživatele s inzerenty, kteří těmto uživatelům prodávají služby. Dal by se samotný ekonomický model změnit tak, aby Facebook na sledování uživatelů nevydělával? Odpověď je ano, a cena překvapivě nízká – asi 100 korun za měsíc. Jsme ochotní tuhle cenu zaplatit za Facebook bez reklam?

JEZDIT JAKO PRAŽÁK: Každé desáté úmrtí na českých silnicích zaviní řidič pod vlivem alkoholu nebo drog. Každý den jsou takoví řidiči účastníky až dvanácti dopravních nehod. Tedy – statisticky vzato – každé dvě hodiny v Česku bourá opilý nebo zfetovaný řidič. Pražané bourají nejčastěji, avšak nejméně pod vlivem alkoholu. Raději volí MHD či taxi.

RADOST Z VELKÉHO BRATRA: Řada českých médií převzala informaci o tom, že „čínská policie použila technologii na rozpoznávání obličejů a v davu 60 tisíc diváků objevila a následně zatkla stíhaného muže“. Bylo v tom hodně obdivu k technice a málo zmínek o čínské realitě – Čína totiž důsledně a detailně špehuje své obyvatelstvo; server HlídacíPes.org to ve spolupráci s expertním serverem o Číně Sinopsis.cz popisuje pravidelně.

Čtěte též

Reklama
Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno
Reklama