Kupujte zbraně, migranti už si značkují cesty! Tanga paní ministryně a filozof Zdenda Škromach

Napsal/a Robert Malecký 18. října 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Češi se ozbrojují, kvůli běžencům kupují kulovnice i škorpióny. Mezitím si na našem území průzkumné čety nájezdníků značkují trasy pochodu, naštěstí jsme jich ale pár zadrželi, umístili do lágrů, kam se s nimi jezdí fotit poslanci. Týden s politiky a médii znovu nebyl jednoduchý, ale opět jsme to nějak přečkali. Tady je výběr toho nejlepšího.

  • Na poli uprchlické krize se vše vyvíjí podle připraveného scénáře. Jak jsme i zde psali, média nejprve rozšířila strach z uprchlíků, teď píší, že ho lidé mají. Tak je to v pořádku. U Rumburka se objevily na dopravních směrovkách samolepky s arabskými nápisy „Německo“, starosta nedalekého Hrádku Josef Horinka si vybral svých 15 minut slávy a udal to policii. „Nevěděl jsem, zda jde o recesi, či promyšlený nápad nějakých převaděčů. Byl bych nerad, aby přes naše město převaděči migranty vodili,“ řekl ústecké mutaci MF Dnes.

Horinka nejspíš mívá hrdinský sen, v němž si okupující hordy na obrněných vozech razí cestu do Německa přes jeho Hrádek, přičemž si předem označily cestu přelepením našich dopravních značek. Ale neprojdou! Na stráži stojí starosta Horinka. A policie? Policie koná. Nemá na práci nic lepšího než zkoumat, zda nedošlo ke spáchání. Až vám ve Šluknovském výběžku vykradou auto, fakturu pošlete Horinkovi do Hrádku.


Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu.


zbraně

  • Stejný deník, stejná mutace, jiný den v týdnu. „Severočeské střelnice plní strach z migrantů, víc lidí žádá o zbrojní pas. Jako důvod uvádějí strach z uprchlíků. Nahrává tomu skutečnost, že migranti míří přes sever Čech do Saska a v tamních ubytovnách čekají i pár metrů od hranic na rozhodnutí o azylu.“

Psisko článek přečetlo za vás, čili se ani příliš nemusíte obtěžovat. Samozřejmě, že z něho žádné dramatické skutečnosti neplynou, a i těch pár procent ověřitelného meziročního nárůstu za první pololetí je šikovně ohnuto. Celé to spíš působí jako PR střelnic a prodejen zbraní, a u toho by mohlo i zůstat. Ale autorka se nevzdala, to je sympatické. Ke článku přiložila pro správný kontext ještě video z příjezdu uprchlíků do nově otevřeného zařízení v Drahonicích na Lounsku. Aby jako bylo jasno. 

  • Český velvyslanec v USA Petr Gandalovič přijal v úterý v prostorách ambasády zástupce amerického Kongresu a společně s nimi probíral, jak se podařilo tamním lobbistickým skupinám prosadit zákon o nemocenském zabezpečení. Systém veřejného zdravotního pojištění v Česku je pro USA vzorem a Gandalovič nabízí tamním zákonodárcům odbornou i metodickou pomoc při jeho prosazování.

Přijde vám ta zpráva lehce neuvěřitelná? Tak si ji otočíme. „Včera se na americké ambasádě bilancovalo, jak se po 2 letech Parlamentu podařilo přijmout doporučení Rekonstrukce státu,napsal si na facebookový profil senátor Libor Michálek. Nikomu na tom zdá se nic zvláštního nepřijde. Tak aspoň popřejeme panu senátorovi hodně úspěchů při budování světlých zítřků pod dohledem spřátelených poradců. Vítejte v kolonii.

hoax

  • „Italská ministryně pro ústavní reformy Maria Elena Boschi ze sesterské Demokratické strany podepisuje důležitý zákon. Popřejme jí den plný krásných zážitků a zákonu dlouhý život..!“ Nadšený status europoslance Libora Roučka (ČSSD) vzbudil na facebooku obrovský zájem, zejména kvůli přiložené fotografii.

boschi2

I nedůvěřivé Psisko se nechalo unést, trochu zapátralo a zjistilo, že ani v Itálii, která si jistě potrpí na ceremonii, se sebedůležitější zákony takto nepodepisují. Snímek je skoro tři roky starý a paní ministryně na něm skládá slib. Dalším zjištěním bylo, že Maria Elena Boschi rozhodně není žena, která by se neuměla slušně obléct do společnosti, jak ukazuje přiložený originál. Neboli pan europoslanec naletěl na hoax.

komárek

  • Minule jsme zde psali, že nemít Andrej Babiš poslance Martina Komárka, musel by si ho vymyslet. Skoro to vypadá, že se bez něho už neobejde ani tento souhrn. Když on je tak roztomilej… Třeba jeho nápad pořídit si selfíčko s migranty v uprchlickém táboře Bělá-Jezová. To nevymyslíte.

Fakt ale je, že se zatím Komárek ani zdaleka nepřiblížil proslulosti svého velkého guru, nedostižného senátora Zdeňka Škromacha. O jeho selfie při pietním aktu v Terezíně psali až v Británii, to se má Komárek ještě co učit. A když jsme u Škromacha, ten s přicházejícím podzimem nastoupil cestu transformace z obyčejného selfie-makera ve velkého filozofa některého východního směru. „Po období sucha je tady období dešťů a mlh. A tak bude více času na rozjímání nad současnou realitou. Hezký den,“ zapsal si do svého deníčku na facebooku.

Tak tedy hezký den.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)