Máma Andrej, básník Komárek a ostravský kopanec do zadnice

Napsal/a Robert Malecký 11. října 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Už je to týden, co se Andrej Babiš střetl v zásadním televizním duelu s Miroslavem Kalouskem. Kdo zvítězil? Samozřejmě oba, neboť každý mluvil k jinému publiku. Ale třeba co se týče lží, první jmenovaný lhal podle sdružení Demagog.cz jedenáctkrát, druhý jen sedmkrát. Na hodinovou debatu jsou to ještě slušná čísla. My se dnes budeme věnovat dalším dopadům zmíněného souboje.

  • Andrej Babiš je Máma roku. V sobotu převzal za resort financí ocenění na veletrhu hraček a dětského oblečení v pražských Letňanech. Ministerstvo zvítězilo v kategorii Zvláštní cena, a to za snížení sazby DPH na kojeneckou výživu a knihy, za zavedení porodného i na druhé dítě a za tzv. „školkovné“. „To, že maminky vnímají snahu této vlády, aby se v naší zemi žilo lépe nejen nám – dospělým, ale i nejmenší generaci, je tím nejlepším oceněním naší práce,“ řekl Babiš, který si pro významnou cenu přijel navzdory napjatému programu osobně.

Pokud by měl někdo pocit, že se svět definitivně zbláznil, nechť si strčí hlavu pod studenou vodu, ono to zase přejde. Babiš je samozřejmě nejen Máma roku, ale i Ministr financí of the Universe, který, jak se ukázalo, dokáže mít vyšší příjmy než výdaje i při schodkovém rozpočtu. Psisko dále očekává jeho vítězství v anketě Zlatý slavík a v prezidentských volbách v Bělorusku.


Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu.


  • machKdyby Babiš neměl poslance Martina Komárka, musel by si ho vymyslet. Dvorní šašek hnutí ANO se předvedl i po duelu Babiš-Kalousek v Otázkách Václava Moravce – a šlo právě o ono tvrzení, že stát má vyšší příjmy než výdaje. Europoslanec Petr Mach položil na facebooku řečnickou otázku, zda Babiš lže záměrně, nebo je tak hloupý. Co na to Komárek? „Vy, obránce svobodného trhu a demokracie, si vážně myslíte, že může být hloupý člověk, který zaměstnává 33 tisíc lidí, vybudoval politickou stranu a ve svobodných volbách s ní dosáhl superúspěchu?“

Psisko nechá závěr řetězce implikací nevyřčen, aby zde nemuselo tvrdit, že si Komárek o svém šéfovi myslí, že je hlupák. Když nevím, mlčím. Pro Komárka platné stále častěji. „Všichni děláme chyby 🙂 i světec hřeší sedmasedmdesátkrát za den,“ reagoval na prekérku, do níž s rozběhem naskočil.

  • U poslance Komárka ještě zůstaneme. Pustil se totiž i na pole literární tvorby, a jak jinak než na aktuální uprchlickou notu. „Dnes už v Magdeburgu/ Každá nosí burku/ Jiné řeší drama Dán/ Zda má slavit ramadán,“ pochlubil se výtvorem poslanec na svém facebooku.

Jasně. Ve sněmovně je nuda a na tématu „tutti frutti ramadán“ už si vylámali zuby i jiní bardi, jak jsme zde nedávno psali. Ale to už v sobě dnešní umělci opravdu nemají aspoň základní autocenzuru?

  • 120 hodin veřejných prací si od soudu v Ostravě odnesla herečka Lada Bělašková za to, že se během loňských silvestrovských oslav pokusila nakopnout do zadnice policistu. Potud v pořádku. kopat policisty se nemá, hérečka navíc přijde tak nějak do užšího kontaktu s dělným lidem a nabyté zkušenosti jistě zúročí ve své další tvůrčí práci. Co ale stojí za pozornost, je část zdůvodnění soudce Lukáše Delonga, který řekl médiím: „Šlo o bezprecedentní útok na představitele veřejné moci, která má požívat autority, nikoliv snášet tykání, urážky, pokřik a podobně nevhodné jednání.“

Tady prr. Už samotné slovo „bezprecedentní“ nejspíš není na místě, protože tvrdit, že v Ostravě ještě nikdy nikdo nenakopal policajta do zadku, by bylo jistě přehnané. Jde ale hlavně o tu druhou část. Psisko si je jisté, že policie naopak tykání, urážky či pokřik snášet má, dokonce je na podobně nevhodné jednání speciálně školena. Prostě to k věci patří. A pokud by chtěla požívat skutečné autority, musí si ji vybudovat sama (což v řadě případů činí). Soudním verdiktem to ale nejde.

Klidné dny.

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)