Facebook: Andrej Babiš, zdroj

Jánošík po česku, kremelské noty evropským extremistům a čínská televize z Prahy

Napsal/a -pes- 19. ledna 2019

Proč by se Soukupova strana měla jmenovat spíš POPUlist *** Plyšovým medvídkem proti obchodu s orgány v Číně *** Dějiny podle současného Ruska – 3. týden roku 2019 na HlídacíPes.org.

JÁNOŠÍKOVSKÝ SPASITEL: Časy politiků a političek typu „železné lady“, která věděla, že zodpovědný politik musí přijímat i nepopulární rozhodnutí, prostě proto, že jsou nezbytná, a chovala se podle toho, jsou pryč. V roli jánošíkovského spasitele a lídra pro masy si proto úspěšně hoví (a v roce 2019 hovět nadále bude) elitář, miliardář Babiš. Proč je Česko třicet let po Listopadu tak pevně v područí populismu?

ŽIVOT JAKO Z ROMÁNU: Coby dospívající mladík z položidovské rodiny nosil Milan Kantor přes půl Prahy zavazadla židovským příbuzným, kteří nastupovali na transporty do koncentračních táborů. Později se přiženil do klanu miliardáře Murdocha. Český vlastenec, filantrop a dlouholetý honorární konzul České republiky v australském Melbourne zemřel 6. ledna ve věku 93 let.

ÚTOK PODLE NOT KREMLU: Když skoro před rokem někdo podpálil kulturní centrum maďarské menšiny v ukrajinském Užhorodu, vypadalo to jako lokální záležitost. Teď se spíš ukazuje, že šlo o příklad, jak napříč Evropou spolupracuje krajní pravice napojená na Rusko. A to včetně stran, které mají své politické partnery v Česku, včetně Zemana, Klause a Okamury.

MEZI NOBELOVKOU A KRACHEM: Dohoda o změně názvu Makedonie (v budoucnu Republika Severní Makedonie) je průlom, který může inspirovat k vyřešení dalších dlouhodobých a zdánlivě navždy zamrzlých sporů ať už v Evropě, nebo jinde ve světě. Makedonci změnu schválili, na tahu je nyní řecký parlament, bez jehož souhlasu se věci nepohnou dále. Dohodě tak pořád teoreticky hrozí krach.

SOUKUPOVI ČÍŇANÉ: Mluvit o TV Barrandov, která čerstvě oslavila deset let své existence, jako o čínské televizi, může znít jako zlomyslnost, ale jen do určité míry – konkrétně do výše 49 %. Právě takový je podíl, který v Empresa Media nyní drží čínská společnost China International Group Corporation Limited. Třicet procent akcií má pak stejná firma i v druhé hlavní společnosti Jaromíra Soukupa, firmě Médea.

 

 

ČESKÝ BERLUSCONI: A Jaromír Soukup podruhé: „Necítím se být ani Dalíkem, ani Tvrdíkem. Říkejte mi spíš Berlusconi,“ tvrdil před deseti lety v MF DNES. Ve středu Soukup oznámil, že zakládá nové politické hnutí – List Jaromíra Soukupa. Má chránit české národní zájmy před zkorumpovanými politiky a oligarchy. Jde o snůšku argumentačních klamů, případně nesplnitelných nebo předem splněných populistických hesel.

REPORTÁŽ O PALACHOVI: Novinář a teoretik kresleného humoru Ivan Hanousek pracoval před 50 lety v redakci UK, akademického časopisu Univerzity Karlovy, přímo v Karolinu. Čin Jana Palacha tak bezprostředně zachytil jako novinář: „Byl jsem i přede dveřmi, za nimiž ležel Jan Palach v Legerovce; s kolegou Jardou Hořejším jsme tam byli z novinářů první,“ popisuje muž, kterému tehdy bylo 26 let.

OPEROVANÝ MEDVÍDEK: Rozhodně bych byla ráda, aby ten projekt přispěl k širšímu povědomí o tom, že v Číně umírají statisíce lidí jen proto, aby se prodaly jejich orgány, řekla už v říjnu 2016 česká výtvarnice Barbora Bálková v rozhovoru pro HlídacíPes.org. Přání se jí nyní splnilo. Její medvídek z imitace lidské kůže s naznačenými jizvami se stal symbolem boje proti obchodu s orgány v Číně.

DĚJINY PODLE KREMLU: V České republice vloni vyšlo přes patnáct tisíc knižních titulů. V záplavě nově vydané literatury se texty ruských autorů zaměřených na specifický výklad moderní historie ztrácejí. Přesto stojí za pozornost. Takto na sebe například v pražských ulicích polepenými tramvajemi upozorňuje kniha Nikolaje Viktoroviče Starikova „Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina“.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější. A zabere vám to maximálně jednu minutu...Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1 000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Reklama
Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno
Reklama