Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Funky64 (www.lucarossato.com) via Foter.com / CC BY-NC-ND, zdroj

Kupčení s voliči v Krupce, Babiš jako tajemný Široko a návrat ztracených polí

CO SI JINDE NEPŘEČTETE, 42. týden na HlídacíPes.org: Cesta k volbám a co se po nich dá čekat *** Agrofert má podnikatelský škraloup i v Německu *** Koho Češi poslouchají, když jde o EU?

Původní zprávy, zajímavé informace, připomínáme naše výstupy za uplynulý týden. Uniklo vám něco? Klikněte si na nadpis…

STÍNADLA SE BOUŘÍ: Jsou volby. A i když v nich nejde zrovna o výběr Velkého Vonta, jedno je jasné – Andrej Babiš není ani Losna, ani Mažňák, a už vůbec ne Mirek Dušín. Z foglarovských postav na něj sedí třeba… Široko. Nepolapitelný muž, pohybující se po všech koutech tajemných Stínadel, který drží trumf v podobě Ježka v kleci a za nímž se marně ženou soupeři ze všech stran. Unikne? Nebo ho chytí? Analýza HlídacíPes.org.

A ZASE TA KRUPKA: HlídacíPes.org upozornil na první podezření na možnou manipulaci s hlasy ve sněmovních volbách. Týká se Krupky v severních Čechách, kde už v minulosti docházelo ke kupčení s hlasy a kde se kvůli tomu volby musely opakovat.

NENECHÁ SI PORADIT: I pravděpodobný jasný vítěz voleb přichází o prominentní sympatizanty. Jak se vyvíjel vztah mezi Andrejem Babišem a šéfem Nadačního fondu proti korupci Karlem Janečkem? Od nabídky, aby Janeček vedl Babišem financovanou stranu, až po ochladnutí. Co ho způsobilo? Zejména nákup médií, který Janeček považuje za nepředstavitelnou věc.

ZEPTEJTE SE NĚMCŮ: Zakladatel holdingu Agrofert se často chlubí vysokým podnikatelským renomé, které znají i v zahraničí. Konkrétně Andrej Babiš rád zmiňuje svoje úspěchy v Německu. Právě tam ale dceřiná společnost Agrofertu musí vyvracet podezření z obcházení tarifní smlouvy i stížnosti zaměstnanců na pracovní podmínky.

POLE PO DĚDOVI: Na Plzeňsku našly úřady pozemek, kde byl v katastru zapsaný člověk s datem narození 1825. Bylo jasné, že už nežije. Byl původně pastevcem a teď se povedlo najít jeho dědice. Podobné příběhy ožívají díky pátrání po majetku, který je sice zapsaný v Katastru nemovitostí, ale je jedním z desítek tisíc, který má neznámého nebo nedohledatelného vlastníka.

MUŽ, CO SE HODÍ: HlídacíPes.org pokračuje v mapování ruského majetku v ČR. Důležitou roli v něm má i právník Alexej Bílek. Toho si Moskva najala, aby po rozpadu Sovětského svazu dal do pořádku majetkové portfolio Ruska v Česku. Dnes Bílek přes svěřenský fond hlídá mnohamilliardový majetek Andreje Babiše. Kauza přilákala do Prahy i ukrajinské novináře.

HLAVY NEVYCHLADLYFirma Diag Human Čechošvýcara Josefa Šťávy má pro vládu, jež vzejde z víkendových voleb, přichystaný „dárek“ na uvítanou. Novou arbitráž, v níž po České republice požaduje 800 milionů dolarů.


 

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře
Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno