Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Pixabay, zdroj

Faulující Babiš, pokažený zájezd do Číny a Klaus senior v knihovničce pravicových populistů

Babišova „výhra“ v Bratislavě *** Z venkovského učitele do čela německých populistů *** Háček v armádních zakázkách pro „Zemanova zbrojaře“ – 8. týden roku 2018 na HlídacíPes.org.

ZAKÁZKY JEN S PROVĚRKOU: Zbrojařským firmám se podstatně zkomplikovala cesta k armádním zakázkám. Pokud v nich chtějí do budoucna uspět, musí se prokázat prověrkou Národního bezpečnostního úřadu. Týká se to i koncernu zbrojaře Jaroslav Strnada, který patří k finančním podporovatelům prezidenta Miloše Zemana a strany SPO. 

„JÁ JSEM TO VYHRÁL“: „A znovu to vyhraju,“ řekl Andrej Babiš poté, co bratislavský krajský soud pravomocně zamítl žalobu ve sporu o oprávněnost zápisu jeho jména ve svazcích StB. I když odmyslíme, že označovat zamítnutí žaloby jako žalobcovu výhru je značně rázovité, není možné bagatelizovat tento premiérův výrok pouze odkazem na jeho svérázný přístup k faktům a pravdě.

ODVETA PO ČÍNSKU: Od neuskutečněného zájezdu PKF – Prague Philharmonia do Číny uplynul už více než rok. Důvody, proč tenkrát hudebníci neodjeli, vycházejí najevo až nyní. Orchestr měl na turné podle původních plánů vyrazit koncem roku 2016. Jenže poté, co slovenský prezident Andrej Kiska v říjnu oficiálně přijal v Bratislavě tibetského duchovního vůdce dalajlámu, se situace změnila.

FAULY PREMIÉRA: Po dvou a půl měsících ve funkci premiéra je Andrej Babiš na zhroucení. Na Facebooku zveřejnil obsáhlý status, v němž popisuje své pracovní tempo. „Prý mám zvolnit nebo to nepřežiju a položím život za vlast,“ píše mimo jiné. Podívejte se na Babišův nezvykle dlouhý text z hlediska argumentačních faulů (též zvaných řečnické triky), kterých obsahuje celou řadu.

ESO I ČERNÝ PETR: Vrchní soud v Praze už vloni v listopadu potvrdil přípustnost vydání Rusa Jevgenije Nikulina jak do Spojených států amerických, tak do Ruské federace. Nyní však do hry opět vstupují politické zájmy. Rusko má eminentní zájem na vydání Nikulina do jeho vlasti, o což prý údajně již dvakrát požádal prezident Miloš Zeman ministra spravedlnosti Roberta Pelikána, a to prý na základě žádosti samotného ruského prezidenta.

HIT KRAJNÍ PRAVICE? KLAUS: Václav Klaus byl nebývale produktivní v psaní knih už jako prezident. Pokračuje v tom i po odchodu z funkce. Jeho knihy vycházejí také v cizině – v některých případech pod hlavičkou ne zcela seriózních institucí. Někteří Klausovi zahraniční vydavatelé mají blízko ke krajní pravici

Z UČITELE VŮDCEM: Václav Klaus sám dlouhodobě podporuje protiimigrační a euroskeptickou Alternativu pro Německo. Nový dokument o jejím předsedovi Jörgu Meuthenovi se představí i v českých kinech.  „U populistů se nikdy nesmí podceňovat osobní motivace,” říká v rozhovoru pro HlídacíPes.org Marc Eberhardt, režisér filmu Meuthenova strana. Ten poskytuje unikátní sondu do psychologie současných německých populistů i jejich podporovatelů.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno