Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Facebook ANO,

EET speciál: Udej svého hospodského, Andrej – manažer všeho lidu a Československo jako rodinná firma

Nechceme to říkat, ale my jsme to říkali. Minule jsme zde napsali toto: „Ono tak zle nebude. EET se nejspíš 1. prosince zhroutí. Nahradí ho ČET, neboli česká evidence tržeb, na kterou už mezitím najelo Generální finanční ředitelství. Na Daňovém portále zveřejnilo formulář, kde můžete svého živnostníka jednoduše a zcela v souladu s nejlepšími zdejšími tradicemi udat. A je posekáno.“ A skutečně.

 • EET se sice nezhroutila, zato do nálad zdejší populace, navazující na nejlepší tradice válečné kolaborace dělnictva a čtyřiceti let kupředu, levá za zářné zítřky s Národní frontou, jsme se trefili dokonale. Ale upřímně – zas tak těžké to nebylo. Veškerou pozornost na sebe samozřejmě strhl předseda Všehomíra Andrej Babiš, který si takto postěžoval na svého pozemského zástupce Bohuslava Sobotku z ČSSD.

„Hysterickou reakci ČSSD vůbec nechápu, sociální demokraté s námi odmítají mluvit o čemkoli, pan premiér se po krajských volbách úplně proměnil, od rána do večera na mě a na ANO útočí. Nechápu, proč si to nenechá vysvětlit.“
(Majitel Československa a několika menších zemědělských družstev Andrej Babiš v rozhovoru pro Deník, 3. prosince 2016)


Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu.


Ano. Ten pán, kterého pánko riaditel Babiš kdovíproč nazývá premiérem, je skutečně mimořádně odporný exemplář nezdvořáka, útočícího na hnutí ANO. Zatímco Babiš se naopak o svém podřízeném vyjadřuje zásadně slušně, s jistou grácií. 

„Když tu on dělal ministra, tak neměl žádné nápady, akorát nasekal 400 miliard dluhů, prodal kamarádům OKD nebo Škodu Plzeň, které poslal 11 miliard na ekologické zátěže. To je všechno, co na financích dokázal.“
(Andrej Babiš tamtéž)

Takhle: Až dosud to v Československu vždy před volbami vypadalo tak, že spolu soupeřily jakési ideje přetavené ve volební programy. Prostě nězmysel. Pak ale olomoucké chlapce napadlo, že zkusí v rámci trestního řízení nahradit předvolání k výslechu a obálku s pruhem armádou osmi set zakuklenců, a zkusmo je vyslali na Úřad vlády. Výsledky nebyly nezajímavé, proto lze jejich nasazení znovu očekávat nejpozději na jaře. A také už trochu tušíme, kam to celé míří: krtka Sobotku zničit. Nebo zavřít. Nebo oboje.

 • On je ten rozhovor zajímavý i jinak. Třeba v pasážích, kde Babiš vysvětluje, co přijde, až zvítězí jeho sen, rozmetá tradiční systém volné soutěže politických stran a zavede jednotnou frontu pod vedením svého hnutí.

„Mám lidem co nabídnout. Vždy jsem se uměl postarat o rodinu, o přátele, o zaměstnance a taky o sebe. A myslím, že bych se o naši rodinnou firmu, Českou republiku s deseti miliony členů, taky byl schopen postarat.“
(Andrej Babiš tamtéž)

Z historie už to známe, odpovídá to zhruba březnu 1945, době tzv. moskevských porad. A víme taky, k čemu to vedlo: k ustavení Národní fronty, k vyhlášení Košického vládního programu a později k převzetí moci bolševiky. To jen na okraj.

 • seznamAle abychom nekončili tak smutně, potěšila nás dobrá investigativní zpráva, se kterou přišel server Seznam Zprávy: „Stařenka, která napsala Babišovi a v 89 letech pohnula s EET, žije“. Tak to jsme rádi. Fakt.

Klidnou mysl a berte si účtenky. Nikdy nevíte, kdo vás sleduje. A neudávejte. Kazí to pověst.

Follow @malecak

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

92 komentářů

 1. Novák napsal:

  Stát má fungovat jako firma ?? Doufám, že né jako firmy Andreje Babiše. Téměř každá druhá dodávka od Kosteleckých uzenin vykazuje problém. Společnost Procházka na tom není o moc lépe (obě spadají pod Agrofert). Na dobropis od společnosti Procházka se čeká také 3měsíce. Novák

  • Hosek napsal:

   Stát lze řídit jako firmu,ovšem ne tu vytunelovanou!

 2. Jana napsal:

  V sobotu 3.11.2016 jsme byli na výletě na Veselém Kopci. Po prohlídce jsme zavítali do zdejšího hostince, kde jsme spolu s asi 15 hosty byli obslouženi bez jakýchkoliv problémů. Po požádání o zaplacení jsme dostali účtenku asi do dvou minut. Tak nevím koho vytištění účtenky EET zdržuje. Podotýkán, že obsluhoval jeden číšník, kterému ale šla práce optravdu od ruky, Takže vážení, kde je zakopaný pes?

  • Viki napsal:

   Vážená paní, vůbec neznáte problém celé věci,proto taky píšete tento směšný komentář. Nevíte co to je když se vám zaplní v poledne hospoda a všichni se musí najíst za půl hodiny. Podotýkám, že manžel který je sám na place zvládá sečíst listek s několika položkami behem vteřiny z hlavy, ale pak musí jít a každému zvlášt vydat účet to opravdu nejde zvládnout. 15 lidí o kterých píšete je nic…Zkuste trochu přemýšlet a nevěřit lidem kteří si své ohromné impérium určite nevybudovali takovou dřinou co máme my v hospodách. Umí nás jen nazývat zloději a podvodníky, nikdy jsme nebyli na pracáku, nikdy jsme nemarodili, pracovní doba 17 hodin denně………

   • Ondřej napsal:

    Dobrý den. Chápu, že je rychlejší sečíst pár malých položek v hlavě, ale jak pak eviduje manžel prodej? Vždyť by měl také někam zapsat, že prodal ten či onen oběd a následně i pití atd.. a z této částky odvést daň z příjmu. Takže s tím tu práci stejně někdy logicky musí mít. Takto to udělá v jednom kroku.
    A nestane se tak, že by pak byl stát (byť omylem) okraden o daň z jednoho obědu, na který někdo zapomněl uvést do účetnictví.
    Nedej bože, aby těch obědů bylo za měsíc třeba sto… či více…

    • Ficus napsal:

     Tak tak. Jak tedy pan manžel zůčtoval správně peníze, aby pak spočetl daň?
     Ani nemusím odpovídat. Kvůli přesně takovéhle „dřině“ EET vzniklo.

  • petrph napsal:

   Asi jste nepochopil pointu když se na to ptáte. Totiž – a poukázala na to tuším před pár dny Obchodní inspekce. Účtenka vytištěná a předaná z EET je nepoužitelná jako účetní /nebo kontrolní) doklad pro jiné účely. Tudíž pokud si tedy Vy vyžádáte u obchodníka „účtenku“ (asi k tomu máte nějaký důvod), tak Vám nemá předat tu vyjetou z EET /jako všem ostatním), ale musí Vám vypsat nebo vytisknout ještě druhoum jinou…:)))

  • Petr Zemánek napsal:

   Mám jen malý poznatek z praxe:
   Provozuji malou živnost, do 1.12.2016 host zaplatil a dal nebo nedal dýžko-spropitné. Celou částku včetně dýžka jsem dal do kasy, večer spočítal a zaevidoval jako tržbu. Poté zdanil.
   1.12.2016 jsem podle nařízení pana Bureše, vystavil hostu účtenku, a pokud dal dýžko, tak jsem mu donesl účtenku na dýžko zvlášť.Reakcí hostů bylo pobavení, občas jsem byl poslán někam, ale účtenku pane Bureš hosté opravdu obdrželi.Na otázku, jak vlastně mají dát dýžko pro mě a nekrmit Ministerstvo financí, Agrofert a jiné pochybné spolky, hostům odpovídám, nechte to ležet na stole, já po vašem odchodu veškerý nepořádek ze stolu uklidím. Jen za pondělí 5.12.2016 jsem takto ze stolu uklidil spoustu nedopalků, papírků, krabiček od cigaret, účtenek EET a cca 250,- Kč v mincích. Klidně to ročně odhadnu na cca 40.000,- Kč, které jsem dříve evidoval v tržbách, teď už ne.Zajímalo by mě pane Bureš jestli se nepřipravuje novela zákona o zdanění nedopalků a dalšího nepořádku na stolech. Jejda – já se asi sám omylem udal!

 3. Mari napsal:

  jsem ráa, že konečně budou muset živnostníci přiznávat poctivě své příjmy – na př. kadeřnice a pod. – nevšímám si hospod a pod. U oblíbené a šikovné kadeřnice jsem dosud neobdržela žádnou stvrzenku o zaplacení.Konstatuji, že jsem se svou kadeřnictví velmi spokojena,ale pří mém důchodu VŠ absolventa, si nemohu dovolit takové přerušení práce s odjezdem na putování po Evropě s přítelem v přívěsu – prostě na to nemám. Je to zajímavé ? Souhlesím se zavedením EEt.

  • Alena napsal:

   Česká závist je prostě nekonečná.Zkuste si tu svou závistivou hlavu nakupírovat sama. Alena.

   • Zuzana napsal:

    Milá Mari….nechcete se vyučit taky kadeřnicí??? Aspoň by jste nemusela pukat závistí

    • Jaroslav napsal:

     Tak se divám,jak lidi reagujete.Prosím pěkně,když ostatní musí platit poctivě daně,tak proč se to netýká všech?A nebo řemeslníci a hospodští a další profese jsou něco jiného?A z čeho má stát brát na vše to,co chce ODS a Top zrealizovat?Není podezřelé již jen to,že hlavně tyto strany mají plno řečí proč to nechtějí.

     • Naděžda Machková napsal:

      Vy víte, že to bylo nezďanené? A jak to víte. Paní nic nebránilo si o účtenku říct. Já si zase účtenky neberu.

   • W. Šumavský napsal:

    Vexláci, šmelináři, paratiti na lidech, kteří za ně platí zdravotnictví, školství, policii, dopravu atd. Dědictví po ČSsR. Posvodníci místo studu řvou o závisti. Táhnou nás na Balkán. Zkus neplatit daně v Americe. A pak zkus řvát o závisti – drzý posvodníku.

    • Viki napsal:

     Myslíte, že člověk který dělá 17 hodin denně, dvacet let nemarodil, nikdy nebyl na pracáku je příživník a zloděj ?? a fakt si myslíte, že to do teď šlo neplatit daně ? Vůbec nevíte o co jde….tak nikoho neurážejte!! Vždyt to ve finále stejně zaplatíte vy ( a dobře vám tak ) na konečném součtu, kde by na to ty malý hospodští a živnostníci vzali ?

    • Ondřej napsal:

     zkuste v americe nebo v usa či dokonce v rusku navrhnout online evidenci a uvidíte jak vás poženou, vy hloupý člověče 😀 😀 😀

   • Pavel S. napsal:

    Dovolím si upozornit, že svět není tak jednoduchý. Co jako závist vypadá, jí být nemusí. Jsem rodilý Čech, ale nikomu nic nezávidím. Opravdu. Ale když osm hodin musím být v hluku a špíně a pak společně s firmou odvedu státu skoro 60% toho, co dostanu na ruku, je vhodná chvíle se zamyslet. Závist se prezentuje jako nemorální věc – a neplacení daní ne? Ta kadeřnice nejde k lékaři? Nikdy nebude potřebovat hasiče či policii? Prosím opatrně s tím odsuzováním…

    • Viki napsal:

     ta kadeřnice si samozřejmě paltí socialní a zdravotní a taky spoustu jinych poplatkú o kterých vy ostatní nemáte ani potuchy!

     • Karel.T. napsal:

      Cha cha cha,neplatí vůbec nic, znám jí, chodím k ní také a ona se tím ještě veřejně chlubí. Lidi už se proberte. Češi mají zlodějinu obecně v krvi a nikdo s tím nic nenadělá.

   • Eman napsal:

    Dobře, Ali. 🙂

   • vladimír napsal:

    Kdo vás, Mari, nutí chodit ke kadeřnici, které závidíte dovolenou.

   • freddy napsal:

    Líp bych to nenapsal 😀

   • janina čechová napsal:

    ne to není závist,to je prosté konstatování,ani já se léééééta od svojí kadeřnice nedočkala „lístku“ no uvidím jak to bude až k ní příští týden pudu,ale tuším,že „malý český človíček“ je velmi vynalézavý a dokáže obejít všechno co se mu postaví do cesty,rozumíme si paní alenko 🙂

   • Dusan napsal:

    To neni zavist,toje smutne.Nekteri duchodci ziji za,11000kč najem 7000kč byt 1:1.To je jen na jidlo.A to je opravdu malo.

  • Michal Gabriel napsal:

   Milá Mari
   jestli vaše kadeřnice kradla a teď vám bude dávat stvrzenku, budete jí muset za její služby zaplatit víc. A stát, když víc vybere, tak taky víc prošustruje. To je celý „přínos“ EET.

   • Viki napsal:

    Samozřejmě a když zkrachuje protože si pár z vás začnou doma dávat natáčky tak teprve zatíži statní kasu až pujde na pracák..Taky bude míň míst pro Vás kteří jste se zatím jen vezli a nikdy si to nezkusili sami, přemýšlejte nad všemi důsledky a neposlouchejte jen co chcete slyšet…..

    • Karel.T. napsal:

     Strašný bláboly tady píšeš. V ulici je ještě jedna kadeřnice a ta poctivě odvádí daně a je ještě levnějsí, ale pořád obsazená, proto lidi musí chodit k té nepoctivé. Zdražovat nebude muset vůbec. neznáš problematiku u nás v ulici a meleš tu žvásty.

     • soskeman napsal:

      ja myslim,ze ty si akorat pekne vymyslis,ty karliku z ulice 😀

  • antibabiš napsal:

   a vy si myslíte že na to ta kadeřnice má aby cestovala po světě ??? Ted na tom bude ještě hůř a možná se na to vyflákne a půjde na pracák… jako mnoho jiných.

  • Eva Koukalová napsal:

   to chce klid ,dýchejte, to jen závist s vámi lomcuje

  • Kamila Skalikova napsal:

   Co napsat..překvapuje mě že toto může vypustit absolvent vysoké školy. Jedine ten s pokrivenym charakterem. Na výlet po Evropě s přívěsem může jet každý kdo chce, když proto něčo udělá. Každý má možnost vydělávat dostatek peněz aby si mohl dopřát aktivity které závidí ostatním. Pokud to vy neumíte někde ve vasem životě se stala chyba. A pokud jste již v důchodu měla byste mít dostatečně vychováne své děti aby vás finančně i jinak podpořili k tomu abyste si mohla dopřát více, než můžete z českého důchodu vysokoškolského absolventa.

   • Kamila Skalikova napsal:

    Mimochodem ta kadeřnice a ji podobní kterým tak závidíte lepší život než ten váš každý měsíc přispívaji na váš důchod. Bohužel z každé odvedené stovky se k vám dostane v průměru 10 czk, protože zbytek Babiš a jemu podobní stihnout rozkrast. Tímto byste se měla zabývat více než sikanou malých živnostníků. Bylo by to více k něčemu. A po inflaci kterou způsobí zavedení EET si už ani tu kadeřnici nebudete moci dovolit. Ona ale stále bude cestovat. Dobře vám tak..kdyz si volite takovou vládu.

  • Daniela napsal:

   Tak se stříhejte sama.Napíšete,že je oblíbená a šikovná.Kolik jste jí platila? Teď zaplatíte o 20 procentvíc!Závidíte jí cestování?Si děláte srandu? To už se nesmí člověk ani nikam podívat?Lidi nebuďme ovce!!

  • Ivana napsal:

   A jsme u toho!!! On si někdo vyjel s přítelem po Evropě???? No to si může dovolit, dle příspěvku paní Mari, zřejmě jen ten kdo okrádá stát. To, že jste nedostala účtenku neznamená, že si paní kadeřnice Vaší „hlavu“ nedala do tržeb. Jednoduše jste o účtenku měla požádat a Váš příspěvek byste nemusela psát.Také podnikám,také cestuji s karavanem či stanem po evropských zemích, ale mohu Vás ubezpečit, že počet odpracovaných hodin než si takovou dovolenou mohu dopřát byste mi určitě nezáviděla. Jsem přesvědčena, že kadeřnice to má také tak. Moje maminka není vysokoškolsky vzdělaná, je to bývalá kuchařka, je také v důchodu a představte si, že si 1x ročně dopřeje hezkou dovolenou, nechává o sebe pečovat, navštěvuje kadeřnici, pedikérku, občas si dopřeje kultury…. Kde asi bude zakopaný pes… To pro Vás muselo být utrpení, vidět, jak Vaše šikovná kadeřnice odjíždí na dovolenou.. Ale máte štěstí, přišla doba, která se Vám bude tuze líbit… Jinak za sebe: nemám problém s EET, ale s lidmi jako jste Vy a se stavem naší společnosti. Závist a nepřejícnost. Škoda.
   Ivana

  • Ficus napsal:

   A nejen kadeřnice. Těch neplatících „diváků“ se v ekonomice veze víc. A všichni posílají děti do školy, používají cesty, služby hasičů, policie , záchranku atd…
   To, že začnou všichni dodržovat daňové zákony, je začátek. Pak doufám dojde na ostatní nešvary dneška.

  • Stan napsal:

   Víte, co je ujeté ? Že Vy z toho, že Vám někdo nedává účtenky jste okamžitě připravena všem tady sdělit, že ta paní podvádí. Jak to víte ? Běžně se dělá to, že se ráno dají do kasírtašky spočítané peníze a večer se spočítá, kolik tam je. Rozdíl je tržba – tržby se nemusí sčítat z účtenek. Ale Vy všichni víte, že ten člověk podvádí – protože se má lépe než Vy. Není na mně, abych kontroloval, zda ten člověk odvede správně daně, na to si všichni (právě z těch daní) platíme státní úředníky. A jestli to dělají špatně, mělo by se s tím něco dělat. Ale proboha – přece ne tak, abych zatížil všechny, kvůli menšině, která podvádí (a že je to malé procento, to uznávají i lidé z ANO – jen malý český člověk a AB vědí, že podvádí a kradou všichni !

  • František napsal:

   Marie, jste typickým vzorkem voliče estébáků a bolševiků …

 4. Pavel napsal:

  Ten slovenský eSTBák tvrdí,že EET přinese státní kase miliardy.Před každým zavedení daní to je dopředu vypočteno a nakonec zjistí,že to není pravda.Je kolem toho valiký humbuk.Já si myslím,že kdyby se naši zvolení zástupci státu,zaměřili nejdříve na pracovní agentury,aby se v této zemi dodržoval kromě jiného zákoník práce.Stačí udělat anketu mezi pracovníky ÚP,agentury v celé zemi točí černé peníze a nikomu to nevadí.Zaměstnají vás,dostanete oficiálně 90,-Kč a neoficiálně 150/svařeč/.Do práce se chodí dle potřeby,přijdete a dnes tě nepotřebujem,jdi domů,přijdi v Sobotu,atd.Stačí se podívat na prac.inzeráty,je to po celé zemi.Samozřejmě,kdyby se udělal krátký proces s korupcí státních úředníků,tak bychom uživili i ty agentury.Pracoval jsem víc jak 2 roky pro kapitalisty v civilizaci,tam se o mě starali,přinášel jsem jim peníze.Tady kde komunisti dělají kapitalismus,se člověk jenom díví a když se podíváte,kam šlápla noha bolševika,je dodnes vidět.

  • lumír napsal:

   pan Pavel Chytrý nám to vysvětlil, jak to je…tak to je spravne, tak to ma byt-:) kdo nevěděl, že část hospod jede “ na černo“ ,budiž mu pochválen názor. vypovi jednomu.

  • nováček napsal:

   Babiš je nesmírně mazaný. Kdyby takový nebyl, nebyl by ani majitelem skupiny Agrofert (a spol.), ani ministrem a místopředsedou vlády ČR. Je zajímavým úkazem, že ač Slovák, na Slovensku se o něco takového jako je to, co realizoval v Česku, ani náhodou nepokusil. Ale k EET: Babiš slíbil že zlepší výběr daní. To se mu podařilo bez problému, protože je právě období hospodářského růstu a nikdo z obyčejných občanů (ovčanů) nerozliší, jestli růst vybraných daní je způsoben Babišem, nebo hospodářským růstem. A tak EET poslouží přinejmenším jako doklad možných Babišových zásluh. A Babiš také ví, že růst výběru daní se bez ohledu na jeho úsilí, jednoduše může změnit v pokles, stačí relativně malý náznak další krize světové ekonomiky. Pak se může zase objevit tlak na zvýšení korporátních daní. To by postihlo především firmy, Agrofert nevyjímaje. EET poskytne pak může být použito jako doklad, že z firem už se nic nevyždímá a že je čas na zvýšení daní nepřímých, tedy neadresných, daní z osobní spotřeby, ty pak platí všichni, bohatí i chudí. (Protože bohatí zase toho osobně nesní o mnoho více než chudí, platí chudí, vzhledem ke svým příjmům a majetku, výrazně více, větší podíl, než bohatí. A tak ne-Babibšové chudnou a chudnou; a Babišové naopak …)

   • nováček napsal:

    A to udavačství? To je bonus navíc. Morálně rozložená a zmatená veřejnost, která neví, za co bude kdo sousedem udán, zda za EET účtenku, nebo tmavší kouř z komína (ministr Brabec je také Babišův podřízený z ANO), je daleko lépe manipulovatelná, než občanstvo morálně pevné a vzájemně soudržné. Komické na věci bude, když se ukáže, že zisk je oproti ztrátám minimální.

    • Dusan napsal:

     Dobrý večer… Udavacstvi?V jinych zemich,po nahlaseni prestupku,zlocinu nikdo nikoho nebere jako udavace.Je prece normalni dodrzovat zakon.Placeni dani je dodrzovani zakona,pokud musim dat uctenku,dam ji a pokud ji nedam,musim celit pokute.Meli bychom dekovat tomu co nahlasi zlocin.Dela to pro spolecnot.Aby byly finance pro duchodce,policii,hasice lekare.Nevim co je lepsi pro nas,Babis,nebo vlada od roku 1989,vzdyt rozkradli co mohli.Znicili vse na co sahli.Pokud bude ridit stat jako firmu,budou se mit lide lepe.Vzdyt uz stracime nadeji ve spravedlnost,bojime se o majetky o zivot,stracime viru v budoucnost.Bezdomovci,chudi lide,zavadne potravimy,uplaceni soudci,beztresnost,lide bez prace,kam to speje.
     Ale samozrejme,kazdy ma svuj nazor.Preji je nam vsem jen at je to lepsi.

     • nováček napsal:

      Máte pravdu, nahlášení ale není udavačství. To se vyznačuje mimo jiné úmysl poškodit a také tím, že je anonymní vzhledem k udávanému. A co se tká daní, tak jedinci, který vydělá 100 000 Kč/měs. zbude při dani 30% 70 000 Kč pro jeho osobní potřebu, zatímco tomu, který vydělává 10 000 Kč/měs. zbude při stejné dani „celých 7 000 Kč. rozdíl, je ne v tom co nebylo zaplaceno, ale v tom, co komu zbylo na živobytí! Stejné je to s podniky a stejné je to i s rozsahem škody způsobené státu. Rozkradení majetku všech občanů je jiná kapitola a mnohem více skličující, než neplacení daně malířem pokojů, nebo kadeřnice.

 5. Lubos napsal:

  No ten Babiš je pěkně dílo slovenský stbak a jeho uzeniny se nedají žrát klacek do ruky a vyhnat ven z republiky proč nezačne řešit předražené státní zakázky a štědré sociální dávky.

 6. OLIN napsal:

  Pavel a Alena – konecne normalni lidi,uz sem myslel ze takovi v CR vymreli,dekuji za Vas pravdivy nazor na -ceskou vec- Jinak prave zapinam zazrak prirody IITY jak rika muj znamy a jdu makat at se maji chudi STB aci ve vlade jeste lip,oni si preci ty svoje miliardy taky poctive vydelali a kazdou korunu poctive zdanili..!

 7. Jitka napsal:

  Bráněj se tomu jenom lumpi, ti kteří daně neodváděli.Těm poctivím to nevadí

 8. Milan Bastyr napsal:

  Majitelé samozřejmě zahraniční, bank a supermarketů si odvážejí 100 miliard korun ročně bez řádneho zdanění a to slovenského udavače jaksi nezajímá.

 9. Eva Koukalová napsal:

  zloděj vždycky nejlíp ví, jak krást

 10. miloš napsal:

  Andrej pokračuj,konečně positivní věc.

 11. Jan Blivka napsal:

  Tak se mně chvílemi zdá, že známe na naší politické scéně pouze pana Babiše. Kde zůstává pan Sobotka se svoji nejlepší prolhanou stranou, která slibuje a neplní, př. církevní restituce a nyní se chlubí, že EET je jejich práce na kterou si nedají sáhnout. Neměli by podnikatelé nadávat tedy na pana Sobotku, když Babiš je pouze vykonavatelem zla. Předseda řídí, předseda nařizuje a předseda se chlubí. Podrazy, které dělá proti straně ANO, dělá zároveň proti 34% voličů. Přitom má sám dost špinavé ruce z OKD a dalších restitucí, z členské základny, co třeba pan Rath a demokratické volby předsedy strany. Já musím být zase předsedu. Podle něho budou skákat všechny organizace, a to jak se Sobotka vyspí.
  Domnívám se, že pro pana Sobotku by byla nejvhodnější funkce ministra zemědělství. Pohnojil co se dalo.

 12. Antonín napsal:

  Je naprosto v pořádku, když za zaplacení zboží, služby nebo placených informací dostanu bez řečí doklad, který mi v případě nákupu zboží v jiném obchodě podobného charakteru, dokáže, že zboží bylo koupeno jinde. Nevidím v tom žádný problém. A co se týká hospod? Tam je to nutnost. Přiznejte si, kolik z Vás si bere u benzínky doklad o natankování? Dokonce i prodavačky říkají, že je to dobrý byznys a dá se na tom vydělávat. Je ovšem nutná kontrola. V demokracii platí: „Čím větší demokracie, tím větší bič!“

 13. Hana napsal:

  Ano,kradou jen hospodští,chtěla bych ale vidět,kdo z těch,co závidí jinim,jsou denně 10-15 hod.v práci,a když pak jedou na dovolenou jednou za rok,co prosím zavidite?Tu dřinu?Víte vy vůbec co všechno musí podnikatel udělat,než tu hospodu otevře?A až otevře,tak čeká jestli někdo přijde?Jestli bude mít na zaplacení slozenek.Úředníci,učitelé,všichni mají samé volno,to podnikatel maká pátek nebo svátek,pořád.Co mu tedy zavidite?

 14. Lenka napsal:

  Nestacim se divit co se tu deje a jaky jsme narod idiotu, je to az k placi. Pan Babis je nesmirne chytry clovek a presne vi co chce a tenhle narod hlupaku mu krasne skace na jeho koblihy:-)) a on mezi tim, dostava verejne zakazky, dotace a pak udela neco pro lidi, prida duchodcum 100,- ze statnich penez a oni ho budou milovat. Jsem zamestananec a se zavedenim eet nesouhlasi, mozna by si mel zkusit kazdy zamestanec podnikat. Samozrejme, ze by mel kazdy platit dane, ale asi by se kazdy mel zamyslet, proc se tak nedeje a co s tim delat, ale tohle neni reseni, bohuzel:-(

 15. MILDA napsal:

  Vážení,nechápu to pozdvižení kvůli EET.Zkuste si třeba v Italii na pumpě dat kafe.Napřed u pokladny zaplatíte,pak u pultu na základě účtenky dostanete,co máte zaplaceno.Řvát proti budou samozřejmě jen nepoctivci.Kdy už lidi konečně začnem normálně uvažovat?

  • Bublinka napsal:

   A víte, kde je Itálie s ekonomikou? V pr…i. Is eurem a fiskálními pokladnami. EET nemají!!

 16. pavel napsal:

  Zajímá mne jak bude EETfungovat u řemesel. Nyní se mne topenář zeptal zda to chci s dokladem a nebo bez dokladu.Pak se zeptá s dokladem EET a nebo bez.Nebo to snad bude jinak??.Mimochodem nikdo snad nemyslí vazne ze prijem 18 miliard za ctyri roky je neco co by melo byt timtematem ministra financi, ktery se zda zásadnim.Panu Babisovi jeho ucetnictvi tzv . optimalizují jeho daňový poradci a ostatní kradou.

 17. rich napsal:

  Lide český,dalekáť ještě tvoje cesta k poctivosti.Úsměvné pindy postižených EET na obranu své „poctivosti“ jsem si také s úsměvěm přečetl.Ta zákaznice omílané kadeřnici nezáviděla,ale byla si vědoma,že tam jede za z velké části špinavé peníze.Oškubala toto zlaté chmýří státu,tedy nám.
  A panu autorovi článku blahopřeji k populistice.Určitě si ho všimnou ve stranických aparátech a objednají si jeho spolupráci v předvolebních kampaních.Tak do toho.

  • nováček napsal:

   Fakt, dobrý! Znám nejméně jednu až tři kadeřnice, co už skoro konkurují Andreji Babišovi (nebo Bábišovi?) v majetkových poměrech. Také nic nikde neukradly, ale všechno poctivě napodnikaly a už mají tisíckrát více než ostatní, třeba ti bezprizorní. Pravda, do Babiše mají zatím ještě daleko, tak asi 70 – 100 miliard jim chybí, ale když budú nekradnút, a podnikat a podnikat, tak jednoho krásného dne … kdoví, jestli ho některá z nich nepředežene, zvláště když nebude vystavovat ty účtenky. Pro Vaši informaci rich, nepodnikám, účtenky tudíž nevystavuji a EET je mně proto u p….e.

   • nováček napsal:

    Ještě dodávám, že ty chudinky kadeřnice ani vlastně „kradnút“ nemohou, protože už je rozkradeno!

 18. rich napsal:

  „HlídacíPes“-kde je můj přípěvek?Proč je nezveřejnitelný?Pokud mi nesdělíte důvody a pokud se bude cenzura opakovat,budu si stěžovat.

  • Robert Břešťan napsal:

   Jejda, to by nás moc zajímalo komu? Jinak – zjevně nechápete, co znamená ruční schvalování příspěvků. Myslíte, že někdo ve 22:41, případně v 02:00 čeká nad klávesnicí, aby zrovna váš příspěvek mohl odkliknout?

   • nováček napsal:

    Nerad to dělám, ale nemohu si to odpustit (kdoví, kdy se zase naskytne taková přiležitost), „rich“ si, pane Břešťan, zásadně stěžuje na lampárně v té Horní-Dolní.

    • rich napsal:

     Servilní „nováčeku“,poučte se,že cizí názor zůstane cizím názorem.Ale VÁŠ NÁZOR zůstane vaším.Kéž by ta objektivní lampárna v Horní-Dolní existovala.

   • rich napsal:

    Vážený pane obhajujete neobhajitelné.Proč nemůže příspěvek ve Vámi uvedeném „jalovém“(tedy nečtivém) čase zůstat viset mezi ostatními příspěvky?Do doby než se dostaví Váš cenzor a s prozíravou sečtlostí se s ním popasuje.
    A co do stěžování-někdo Vám provozování těchto stránek povolil.Určitě s podmínkou svobody projevu a slušnosti projevu.Já jsem podmínku dodržel.A Vy?Svou manipulací určitě ne.

    • Robert Břešťan napsal:

     Žijete v zajímavých představách. Kdo prosím povoluje provozování webových stránek? Ad příspěvky: do schválení visí všechny na stejném místě – ve frontě na schválení. Pokud se vám to nelíbí, je to to jediné, co s tím můžete dělat.

 19. rich napsal:

  Vidím,že si se mnou hrajete na schovávanou,“HlídacíPes“.Ale já už jsem dospělý a na podobné srandičky musím teprve zmládnout do senility.

 20. rich napsal:

  Tak bádejte,chlapci,bádejte.

 21. Dusan napsal:

  Kdyz by se kazdy drzel desaterem prikazani,nebylo by za potrebi zadnych zakonu ani zmen.Jenomze ono to tak neni.Nikdy jsem nesledoval politiku.10 let ji sleduji a vse je horsi a horsi.A kdyz si vzpomeneme co dobreho se stalo od roku 1989 pro nas obcany,tak myslim,ze toho je hodne malo.Me se zda,ze Babis meni to zlo co bylo.Ze narusil to jejich predavani si uradu a rozkradani vseho k cemu se dostali.Nebo znate jiny duvod zmen,nez je Babis?Ukaze se jestli je dobre,ze je ve vlade.Ja mu zatim verim a doufam,ze se nespletu.Ale každý ma svuj nazor.Preji nam lepsi budoucnost a jen dobre dny

  • jan Bárta napsal:

   Firma se řídí tak, že všichni prostě poslouchají šéfa. V Česku se tedy konečně zavede pořádek. Místo pracného hledání cesty k nápravě současného polosocialismu cestou demokracie se všichni přimkneme k opravdové síle, který ví, jak se jedná se zaměstnanci. Andrejko je jasně ten, kdo nás vyvede do světlých zítřků. Anžto všeci kradnů, logicky ten, kdo to vyřvává, nekrade. Svatá Boží prostoto!

 22. rich napsal:

  Žádná chyba.Provokujete.

 23. rich napsal:

  Tak jo.Dobrou noc.

 24. Emma napsal:

  Mari, na stvrzenku od své kadeřnice si musíte počkat, služby a obchod mají povinnost zřídit EET az někdy v budoucnu nejdříve však březen 2017. A bud to zabalí protože její podnikání zlikvidují náklady na EET a nebo Vy si připlatíte.

 25. Zdeněk Brandt napsal:

  Já žasnu, co to máme za novináře. Kde se v nich bere ta drzost. Napíše hned v úvodu-navazující na nejlepší tradice válečné kolaborace dělnictva a čtyřiceti let kupředu, levá za zářné zítřky s Národní frontou, jsme se trefili dokonale.Nejsem dělník, ale uráží mne to jako Čecha. Copak novináři a inteligence nekolaborovala? A co ostatní národy? Ví něco o Francii. Je to škoda, že nám káží vodu právě novináči, kteří jsou servilní ke každému režimu..

 26. vladimír napsal:

  Víte kdo nejvíce křičí,Hospodští,kteří šidí své hosty.

 27. buchwald napsal:

  ett nic mě nestála,je zadara k stažení na play google,já trvám kdo nekrade tak mu to nevadí,znám podnikatele kteří nepřiznáním tržby mají 10 litrů nezdaněný zisk,potom nám to chybí v stát.rozpočtu

 28. Hana napsal:

  A co ty nezdaněné ostatní,daleko větší peníze?Co si sam pro sebe nahrabal?To jsou miliardy,to vám neva?Tak at vam prida po 100 k důchodu,snězte koblihu a běžte ho volit.

 29. KAREL VRANA napsal:

  Clovek který nikdy nepodnikal nevi o cem pise.Zaslechne osumnact miliard a nepochopi ze to jen blbos na blbe.

 30. petrph napsal:

  Ona je taková zajímavá sociologická poučka, že vývoj pokračuje evolucí i revolucí. Jak probíhal vývoj naší demokracie evolucí (tedy mezipartajními dohodami) jsme jasně viděli-od Klause přes Zemana (rozumějme jako premiéry) k „bejby“ Grossovi, Paroubkovi, Nečasově šílené vládě, všechno plné korupce, klientelismu, rozkrádání veřejných miliard atd,samozřejmě bez jakékoliv trestní zodpovědnosti, atd..
  No a potom náhle“.. olomoucké chlapce napadlo, že zkusí v rámci trestního řízení nahradit předvolání k výslechu a obálku s pruhem armádou osmi set zakuklenců, a zkusmo je vyslali na Úřad vlády. „. Není náhodou ta revoluční změna, kterou tahle demokracie potřebuje jako sůl? Aby se tedy politické strany naučily, že prostě není možné aby třeba v jednom případě měli premiéra jehož milenka diriguje vojenskou rozvědku, ani na straně druhé premiéra který má za sebou nevyjasněnou spoluúčast v privatizačních zlodějinách za miliardy? O postech ministrů, jejich náměstků, ve vedení měst to samé..A jestli si tam takové lidi dají, resp. ponechají (až se to sami dozvědí) – tak skutečně riskují, že na úřad vpadne policejní komando se vší medializací a jistotou propadu ve následných (třeba předčasných) volbách).
  Je tohle dobrá nebo špatná zpráva??

 31. Ficus napsal:

  Búúú búúú….
  Takhle bulej ti, co neodvedli do eráru bez EET ani kačku.
  Teď se pozice trochu rovnají s těmi, co jeli „na rovinu“
  Doufám, že se přestanou ty vybraný daně rozkrádat v tom rozsahu jako dosud.

 32. Nakobyl napsal:

  při tržbách do 2 mil. ročně si může hospoda /hotel/ odečíst paušál 60 % na náklady a zbytek přizná ke zdanění t.j. 800 000 x 0,15 = 120 000,-. Když bude mít tržby třeba 3 mil. / 8500 za den , což není nereálné – u nás dělá závodní kuchyně 5000/, pak by měl přiznat ke zdaněné 1,8 mil = 270 000,-. Ale proč by to dosud dělal? Jednoduše přiznal jen ty 2 melouny.

 33. Petr Sedlacek napsal:

  Prijede host, treba cizinec. Zapisu ho do knihy hostu, odeslu info cizinecke policii,vystavim doklad EET,dle ČOI vystavim jeste jiny doklad a zaplati mi kartou,takze dalsi listek. Zda se Vam to normalni?To vse treba kvuli trzbe 500Kc.

 34. Petys napsal:

  Živnostníci a podnikatelé zakalkulují náklady na pořízení a provoz EET do svých cen a zvednou je. Ani nemohou jinak. Když někteří to zabalí, ostatním zmizí konkurence a oni zas zvednou ceny. Je jasné že zákazník bude bit ať tak či onak.
  Jedinou šanci na kompenzaci má od státu coby občán, pokud ovšem plánovaný vyšší výběr daní stát dokáže proměnit v lepší servis občanům. Jenže armáda úředníků a placených fízlů kontrolujících systém bude stát tento stát hodně peněz. Plus celkově náklady na provoz systému zřejmě převýší zisky z něj a celkově společnost ochudí. Morálně pak posílí hlavně fízly a udavače čímž společnost zkurví jako za fašismu nebo komunismu kdy se udávalo na potkání.
  Ale být chudí a buzerovaní si asi zasloužíme a je to tak asi správné, copak profízlovaná společnost udavačů se může mít zaslouženě líp než bohaté svobodné západní státy které nikoli náhodou žádné takové svinstvo nezavedly?
  Češi dostanou co si zaslouží. Paradoxem je jen to, že nám to tu zavedl Slovák co ho Slováci sami vyhnali.

 35. Eva napsal:

  Prosím Vás lidi, Vy nevidíte, co se tu děje. Každý den nové zákazy, zákazy. Estébácká evidence tržeb je hlavně k tomu, aby měl Babiš přehled o všech tržbách, aby věděl, co ještě nakoupit, protože mu patří pouze 1/2 republiky, ale on chce celou. Slováci jsou rádi, že se ho zbavili,hlavně se diví, že nám může “ vládnout“ cizinec.Je to estébák a tím je řečeno vše, prostě vylézají zase z děr.

 36. predy napsal:

  Je zajímavé,že se doposud nikdo nezeptal na to,proč se nedávají účtenky a faktury.Nejvíc vždycky řvou uplakaný kolbeňáci,kteří si oddělají svých daných 8nebo12h a jdou do hospody chlastat.Tito křiklouni nemají ani špetku šajnu o tom co to je podnikat tady v Čechách jako OSVČ.Natož mít zaměstnance a odvádět za ně právě ty vysoké daně,které jsou OSVČ nuceni obcházet.EET?Na co?Stejně co Bureš vybere,tak se zase rozkrade.A schody…zametají se odshora dolů,ne obráceně.Když vidím ty odměny státních úředníků…to je masakr,to se rozhazuje,nejsou vydřený,jsou vybraný od ovcí,můžu je dát komu chci!Bureš dosáhl čeho chtěl,poddaný lid se bude hádat,udávat,hlídat a já si pěkně budu hrabat.. 🙂

 37. predy napsal:

  Může podnikatel marodit jako zaměstnanec?Má placenou dovolenou jako zaměstnanec?Zaplatí někdo za něj jeho účetní?Zajistí mu někdo zakázky?Zaplatí mu někdo náklady a ten čas který stráví s tím že se musí postarat o ty své zaměstnance kteří teď tady řvou,závidí,žalují a pomlouvají?Co jste to za lidi?Nahoru čumte,tam se krade,osvobodit dluhopisy,nezaplatit daň 4miliardy,Dalík,Rittig,Rath,Gross a tito všichni,Ti nás okrádají a ne nějaký upachtěný živnostníček který je pak rád že může jednou za rok na týden k moři nebo na hory.Je to ostuda národa,to věčný šmirování a závist!!

 38. hana napsal:

  predy dobře jste to napsal, presne tak to je a vy všichni se stydte za to, co tady blabolite at uz ze zavisti nebo ze vzteku, na Vas to bude mit největší dopad a proto – probudte se !!!!!!!!!!!!!!!

 39. robo napsal:

  len pridi domov žobrak

 40. Tom napsal:

  Je to proste, pokud kazdy z nas posle jedno udani, skonci financni urady jako fungujici instituce

Přidávání komentářů není povoleno